E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

vše ohledně modelové řady Corolla
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od biscuit »

Obě corolly 4A-FE bych řekl okolo sedmi litrů po Praze (u černé může doplnit Carlos, její současný majitel :-) ).
Celicu mám taky se 4A-FE a s tou většinou jezdím tak za 9, protože jí dávám nažrat. Nějak mi to moc nejde obvykle s ní jezdit s lehkou nohou. Nicméně v Beneluxu jsem s ní jezdil za 5 litrů (deci jsem nikdy neřešil, vlastně neřeším obvykle ani litry) - tam jsem se kochal a jezdil opatrně jako cizinec.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od 29Carlos »

Hele já jsem po Praze i mimo v průměru u černý někde kolem 6,5l. Ale je fakt, že brzdou provozu rozhodně nejsem. Biscuit ví... :biggrin:
Jinak jestli teda jiný japonec nevadí, a nemusí to bejt něco rychlého, tak bych ještě dal tajnej tip. Almera N15 s 1.4. Moc to nestojí, s klidným srdcem můžeš nechat na ulici a nikdo to nezávidí... Ale taky už to chce pečlivě sledovat inzerci a když se objeví nějaká pěkná, tak neváhat... Sehnal jsem to ségře na dojíždění do práce cca40km jedním směrem, je na nějakejch 6l/100km a už pár let jen tankuje a mění olej... :wink:
Uživatelský avatar
Romiz_03
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03.11.2023, 15:57

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od Romiz_03 »

Hele, co se týče Celicy, tak se spotřebou mně to auto nepřestává překvapovat. Čekal jsem že budu jezdit za 8L, s tak velkým motorem. Naopak ale při klidný jízdě, kdy to moc nehoním, to auto absolutně nežere. Než jsem zazimovával, tak jsme byli v Krušných horách, projet nějaké zatáčky s Japoncema a užít si nějaké to poslední svezení. Na polovinu nádrže, což by mělo být 30L, zvládla nějakých 450 kilometrů a stále nesvítila rezerva, při tom jsme jeli dost svižně.. a když to tu po vás tak čtu :D tak vím, že mi to auto za ty opravy a investice stojí.

Abyste byli schopní si to představit, jel jsem jí pořídit za 60 tisíc s tím, že je to teda dovezené z Německa, rok to stálo, mělo díry v prazích a motor vypadal tak nějak všelijak (špinavý, vše co bylo hliníkové tak šíleně zoxidované) po roce stání jsme nevěřili, že to nastartuje a měl jsem v plánu jí tam tedy nechat, ale když motor (přes startovací kabely) chytnul skoro okamžitě a hned měl volnoběh, věděl jsem, že jí tam nemůžu nechat, ale 60 mi přišlo moc. Nakonec se to teda ukecalo na 45 s tím, že pán vůbec neprotestoval :D dovezlo se to na podvalu na garáž a asi tři měsíce se tomu dávala péče

Auto prošlo stk a 1. Listopadu mělo čísla, k mojí smůle mi ale 6. Listopadu mi do cesty skočil Jelen, naštěstí se teda nestalo nic hrozného. Naházím sem nějaké fotky, ale protože jsem magor, tak jsem tam denně chodil srovnávat auto a 11. už jsem to zase měl pojidzné a užíval si :D a ne, nejsem automechanik. :D Akorát jsem teda nesehnal blatník, takže jsem musel ten bouraný vyklepat a dát ho dokupy, nic jiného naštěstí rozbité nebylo, až teda ještě na držáky světel, ale i ty se opravili. Stále blatník hledám, ale kdo ví jestli vůbec seženu, našel jsem nějaké na díly, ale všechny zrušené na předek.

Nicméně to jsou asi důvody, proč mi to auto stojí za ty opravy :lol: Mám ho od 29.6 a už si to nese takový svůj příběh, že bych to nedokázal prodat už jenom kvůli těm vzpomínkám :D a hlavně, jednou až teda budu starší a budu mít ty děti, bude to fajn příběh, kterej jim budu moct vyprávět. Naházím sem ještě nějaký fotky. Jinak teda je to ročník 98 a ve výbyvě mám snad jen klimu, upřímně ani nevím co bylo, nebo nebylo za příplatek.

Jsem se tu trochu rozepsal :D tak snad to pro někoho bude zajímavý počtení.
1.jpg
1.jpg (281.5 KiB) Zobrazeno 157 x
Přílohy
4.jpg
4.jpg (56.6 KiB) Zobrazeno 157 x
3.jpg
3.jpg (55.93 KiB) Zobrazeno 157 x
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od biscuit »

No vidíš to, srdcař jsi. Máš auto chvilku a už je s příběhem :-)
To se určitě potkáme na nějakým srazu ;-)

Na blatník zkus Polsko. Případně pak mám ještě jeden tajnej tip (sz).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od 29Carlos »

Povídání pěkný, tak držím palce při opravách ashánění dílů. :wink:

Pomalu přemejšlím, že bych zse po nějaký době vymyslel nějakej Celica, nebo aspoň japonskej vejlet... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Romiz_03
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03.11.2023, 15:57

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od Romiz_03 »

Já bych rád dal nějakej sraz, dostal jsem to na papíry pozdě a už jsem žádný nestihl.

I tak ale znám hafo lidí s Celicama :D kamarád co je skoro kousek si nedávno koupil 2zz 7g, v létě máme v plánu jet na Japfest do Polska, jestli tedá do té doby stihnu udělat ten motor. Prý tam je vždycky Celic, že se to nedá spočítat. Tak třeba se tu někdo přidá
Odpovědět

Zpět na „Corolla“