Zatékání do interiéru

Když na autě něco nefunguje a netýká se to přímo konkrétního modelu
Odpovědět
Dušan Vrch
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: sob 08.02.2020, 09:55

Zatéká mi do Land Cruiser 120 Prado

Příspěvek od Dušan Vrch »

Prosím o radu. Zatéká mi pod nohy u řidiče a nemohu přijít na to kudy.
Už jsem nechal přelepit a zakontrovat přední sklo. Šibr na střeše má všechny odtoky průchozí a vytéká až k podvozku. Zkoušel jsem pustit k odtokům vodu a mokro se neobjevilo.
Po delším deští se pod kobercem u řidiče objeví mokro, občas až kaluž. Pokud stojí auto směrem z kopce je to horší než když parkuji směrem do kopce.
Přitom přestane fungovat ovládání ostatních oken ze dveří u řidiče dokud auto nevyschne.
Můžete poradit kudy by se tam mohla voda dostávat?
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zatéká mi do Land Cruiser 120 Prado

Příspěvek od biscuit »

Dveřma ;-)
Určitě odstroj tapecírunk a podívej se, jestli tam nezůstává mokro. Taky jestli tam nejsou ucpaný odtoky, patrně by tam měly bejt, aby voda vytejkala na práh a ven. Taky bych zkontroloval hlavně tu část utěsnění mezi oknem a plechem dveří v celé vodorovné úrovni zrcátka a i přímo kolem dokola zrcátka.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1470
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Zatéká mi do Land Cruiser 120 Prado

Příspěvek od MiBo »

JE TO DLHA CESTA HLADANIA
- mne zatekalo do kufra ...išlo to cez zadne svetlo stačilo odstranit nečistoty!
Pre očko :https://youtu.be/HzjOeeA8WLY?si=207_DME_b60cyWrb
Tu nájdeš ďalšie hľadania zatekania vody do auta ....-https://www.youtube.com/@Autodoktoren
Dušan Vrch
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: sob 08.02.2020, 09:55

Re: Zatéká mi do Land Cruiser 120 Prado

Příspěvek od Dušan Vrch »

Moc děkuji za tipy.
Dveře jsem zatím neřešil i když to zní logicky. Jen mi není jasné jak se to dostane ze dveří pod nohy řidiči :shock:
Hned jak bude chvilka tak je rozeberu.
Hezký den.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Zatéká mi do Land Cruiser 120 Prado

Příspěvek od jarson »

Ja by som hladal problem pod torpedom vpredu. Tam su odtokove kanaliky pod celnym sklom a ked na jesen pada zo stromov bordel, tak sa zvyknu upchat. Uplne najvacsi " opruz" je ihlicie...
Len tato teoria nejako nesedi so zistenim, ze viac vody natecie ked stojis dolu kopcom. Ale mozno to iba nechapeme spravne ten sklon.
A tie dvere - detto odtoky na spodku dveri. Ked da upchaju stoji tam voda a moze sa to dostat do interieru. A este to moze robit odlepena alebo poskodena parozabrana dveri. Taka membrana " igelitova" . Uvidis to ked das dole tapacir dveri. Zatekanie je ale tvoj mensi problem momentalne . Hlavne ti zacnu dvere hrdzaviet, ked to nebudes riesit
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zatéká mi do Land Cruiser 120 Prado

Příspěvek od biscuit »

Voda je potvora. Některé věci, které přímo nevidíme si v jejím podání ani neumíme pořádně představit - vzlínání i mikroprůsaky k těmhle jevům rozhodně patří ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1470
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Zatéká mi do Land Cruiser 120 Prado

Příspěvek od MiBo »

Dušan Vrch:
...dnes som si spomenul ze ked som skúšal zatekanie mojom aute hadicou ale aj wapkou - tak NIČ !
- ale po daždi vždy zatečené - NECHAPAL SOM TO.
- po rokoch dávali na stanici VOX ...-AUTODOKTOR vysvetlenie ze dôvod je -zlozenie vody/tvrdost ... atď.
https://www.youtube.com/@Autodoktoren -je to staršieho data
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1470
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Zatéká mi do Land Cruiser 120 Prado

Příspěvek od MiBo »

-zatekanie-video: focus + octavka dvere odtok?
https://youtu.be/gd1Yyj7TxTs?si=KVjMmIgJZGM7-cUZ
Rosi45
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pát 04.08.2023, 16:04

Voda na podlaze u řidiče

Příspěvek od Rosi45 »

Zdravím toyoťáky - zvláště majitele Ayga I.

Koupil jsem ženě zachovalé vozítko. Jediné,co mě trápí,je občasný výskyt vody pod nohama řidiče. Nevypozoroval jsem,jestli za prudkého,nebo mírného deště.
Na You tube jsem prošel všechna videa.
Dveře jsem utěsnil,zkontroloval ,jak ve dveřích,tak pod předním oknem průchodnost odtokových kanálků,zatěsnil vrch předního okna.Zkontroloval a utěsnil pro jistotu i anténu. Po umytí ve wapce ani kapka,dlouhý program v myčce také nic a přesto jsem po předvčerejším slejváku měl pod nohama jezero.
Pomalu mně docházejí nápady. :blush:
Určitě nejsem sám,kdo řeší,nebo řešil problém vody u řidiče,tak se prosím podělte se svým pátráním. :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy - obecné“