Dojazd c-hr pri 0 km dojazd

Odpovědět
petohi
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 17.11.2023, 21:28

Dojazd c-hr pri 0 km dojazd

Příspěvek od petohi »

Vlastnim Toyotu c-hr rok 2021, podľa TP má nádrž na 43 l, pri dojazde cca 45 km začne svietiť - natankovať palivo. Pri stave dojazdu 0 km, idem natankovať - plnú nádrž. Dostanem tam max. 33 l paliva. Teoreticky by malo zostať v nádrži ešte 10 l paliva. Priemernú spotrebu na nádrž mám 4,4 l/100 km. Z toho mi vychádza, že pri signalizácii dojazdu 0 km, mal by som ešte spraviť vyše 200 km. Uvažujem dobre, alebo je to len TEÓRIA ?
Ďakujem za odpoveď.
petohi
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 17.11.2023, 21:28

Re: Dojazd c-hr pri 0 km dojazd

Příspěvek od petohi »

iba pre upresnenie Toyota c-hr 1,8 hybrid rok výroby 2021
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Dojazd c-hr pri 0 km dojazd

Příspěvek od biscuit »

To zkus :-)
Nebo to zkus odsát...

Z mnoha důvodů se nedoporučuje vyjíždět nádrž do sucha. Buď úplně blbej uživatel, kterej neumí počítat a uděláš to nejlepší, co udělat jde.

Abych i trochu odpověděl - nevím jak je to přesně u tvého auta, ale u většiny japonských aut, které mi prošly rukama, je to podobné. Prostě tam je ještě "rezerva rezervy".
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Dojazd c-hr pri 0 km dojazd

Příspěvek od jarson »

Ano je to take " blbovzdorne" nastavenie. Aj hondy to maju podobne.
Netrapil by som sa tym. Ja to jednoducho dotankujem ked si to povie a hotovo.
Na revanš viem, ze sa nemusim bat , ze niekde zostanem, ze mi to v kopci v zakrute chyti vzduch alebo , ze poskodim palivove cerpadlo. To cerpadlo je inak hlavny dôvod prečo to pyta tak skoro nove palivo.
A naopak ak som v situacii, ze proste natankovat nie je kde a som na nule, tak viem, ze bez stresu dojdem.
Na starej Carine ked som na nule, tak da s kludom 100-120km. Potom uz ( par krat iba sa mi stalo - urcite nikomu neradim toto robit) tam je toho naozaj tak malo, ze v kopcoch a v zakrutach na par sekund ostane motor bez paliva, lebo to chyti vzduch a cerpadlo ide naprazdno .
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Dojazd c-hr pri 0 km dojazd

Příspěvek od farnell »

Rovnako ako sa neodporuca "tahat benzin z nadrze do nuly" potom co sa rozsvieti "pažravá" tak sa neodporuca dotlacit nadrz po okraj po tom co pistol cvakne.
A tych 45 km mam obdobne aj v Corolla. takze je to "firemne" nastavenie.
A popravde nikdy som sa nesnazil ani teoreticky vajazdit nadrz. Po rozvieteni to mam maximalne tak po prvu moju znackovu benzinku.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
petohi
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 17.11.2023, 21:28

Re: Dojazd c-hr pri 0 km dojazd

Příspěvek od petohi »

Ďakujem za názory. Samozrejme nie je mojim cielom skúšať koľko to dá ešte po signalizácii 0 km dojazd.
Zaujímalo ma iba názor väčšiny, či treba okamžite natankovať, alebo mám ešte nejaký čas(niekoľko km)
V servise my technik povedal, že on dá max. 40 km, niektorí z vás tvrdia, že aj 150 km.
Pravda bude asi niekde v strede.

Ďakujem ešte raz za názory
Uživatelský avatar
Vaclav Kopecky
Navigátor
Příspěvky: 121
Registrován: čtv 20.12.2007, 19:54
Bydliště: Praha

Re: Dojazd c-hr pri 0 km dojazd

Příspěvek od Vaclav Kopecky »

Nemám praktické zkušenosti s C-HR, ale dlouhodobé s Corollou (2008) a také jsem řešil kolik litrů má moje rezerva a kolik je dojezd. Po 15letých zkušenostech vím, že mám v nádrži ještě 9l. Tady je moje shrnutí - viewtopic.php?t=6676&start=15
Obrázek
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Dojazd c-hr pri 0 km dojazd

Příspěvek od jarson »

Presne. Nez na km je lepsie si tu rezervu preratavat vzdy na litre.
Ono totiz ten kilometrovy vykon sa moze dost lisit podla jazdnych podmienok.
Takto ak vies kolko to cca berie na 100, tak si lahsie spocitas kolko este mas. Je totiz rozdiel dôjsť k pumpe niekde po kludnych cestach v peknom pocasi, alebo v zime v zapche na diaľnici...
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „C-HR“