Devatenáctka :)

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od jarson »

To uz som urobil. Ale iba predne. K zadnym sa neviem dostat ...ale pusta to vpredu o mokro je okolo A aj B stlpikov...take divne to je cele ..Je to priechodne, ale asi to nestaci alebo neviem... Akurat za boha neviem najst predne vyustenie. Zadok naopak vyustenie je jasne, ale neda sa tam dostat tym kartackom na cistenie. Jak bude kus cas tak zhodim komplet stropnicu a urobim patricny prieskum kde je pes zakopany .
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od biscuit »

Jj. Držím palce ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od Stan »

Týjo, tady to užilo :-O Holky nám stárnou to jo. Ale jak se říká, život začíná po třicítce :-D Já tu mou bleděmodrou dámu s narozením v roce 92 nechám společně s bílou slečnou (ročník 89) brzo otestovat na historickej průkaz. Primárně jako prevenci před srážkou s nějakým blbem nebo s úředním šimlem :-) A taky si teda říkám, že podvozek po 230 tis už nějak už není v kondici. Takže to možná na konci léta nebo přes zimu hecnu a zgenerálkuju to. Jestli jo, tak to zas bude na PUR silentblokách s novýma tlumičema. Zbytek auta se jeví furt v perfektní kondici a střešním oknem mi teda zatím neteče :-D
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od GammaRay »

Tak potřebovalo to tu ožít, tak jsem sem dal to rádio Tesla Carina :D
Co vlastně znamená "Carina"?
Jak jsem našel, tak v italštině je to "pěkná" https://www.landigo.cz/italsky-slovnik?q=Carina
A taky to znamená celnice: https://slovniky.lingea.cz/chorvatsko-cesky/carina
A na netu lze najít Carina záchody, krbová kamna, postele, šicí stroje, hudební nástroje ... :mrgreen:
Na Mělníku se dá plout na výletní lodi Carina: https://www.kudyznudy.cz/akce/vylety-lo ... em-a-okoli
a ubytovat se dá v Carina beach resortu: http://carinabeachresort.com/
atd. :D

Pokud jde o podvozek, tak u mě je po 350tis.km v pohodě, jen z původních tlumičů se mi už odrolily ty gumové krytky :) a čtvrtým rokem občas zaslyším zaklepat pravý spodní čep :D. Teď jsem ale musel nechat povyměňovat brzdové trubky, protože jedna začala prolínat a ostatní by se časem přidaly :roll: , ale aspoň jsem poprvé viděl na přístrojovce svítit za jízdy červenou kontrolku :D (poklesla hladina brzdové kapaliny).
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od jarson »

No, aby som sa priznal, tak jedna brzdova trubka tiez zacala pustat. Presne viem kedy sa to stalo - krizove brzdenie za autom , co sa nahle rozhodlo odbocit k obchodu na kraju cesty. Našťastie len z cca. 50km/h. No bez abs za mnou cierne ciary :mrgreen:
Prave som isiel na test brzd - aka ironia. Tam to vobec nezistili...prejavilo sa to iba par kvapkami na podlahe v garazi. Kedze tato byva inak panensky cista, bolo mi jasne , ze něco nie je ok.
Inak cela trubka bola krasne v pohode, mala taku vojensku khaki olivovu farbu, len v mieste kde je taky drziak co ju fixuje pod krytom, bola hrdzava. Beznym pohladom nezistitelne.
Bola to k lavemu zadnemu a to miesto priblizne na urovni B stlpika . Oni tam idu vsetky aj s palivovou pekne vedla seba a tato z neznamej priciny nejako chytla hrdzu.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od biscuit »

GammaRay: člověče, já si myslím, že podvozek po 350 Mm nemůže bejt v pohodě ani náhodou. Jinými slovy, že ještě není úplně na kaši, neznamená, že je v pohodě ;-) Ale úplně cítím to tvoje naladění, když už ti 4. rokem klepe čep. Ale vím, že to nemáš na závodění a jsi už velkej kluk, tak do tebe teda nebudu rejt, ať s tím koukáš něco dělat :-)

Jinak jsi zapomněl napsat, že carina je taky část plic v místě, kde se rozděluje průdušnice do dvou průdušek. V latině to doslovně znamená kýl, tedy to má i spojitost s loděmi :-)

Ale jinak, samozřejmě, to má určitě nejsilnější linku do toho italského významu. Mimochodem, moje oblíbená italská písnička:
https://youtu.be/AvRoQZMtz_Q

a ve zralejší verzi, taky od Nicoly Agriliana:
https://youtu.be/S-UZ1hmZjUE
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od GammaRay »

To jarson: Přesně tak - také jsem to nezjistil nějak snadno, až fakt na čisté podlaze při detektivním bádání jsem objevil pár kapek :D

To: biscuit: Děkuji za důvěru :) . Ono to klepání je úplně nepatrné a jen někdy, při STK je ta vůle takměř nezachytitelná - kdybych na to neupozorňoval, tak to nikdo nezjistí. Rozhodně bych nejezdil s vykloktaným čepem :D . Jinak podvozek mám opravdu pevný, nehlučný, bez jakýchkoliv problémů. Je však třeba podotknout, že jezdím hlavně dálky a po dobrých silnicích, většinou dálnicích (od Německa a Polska po Chorvatsko, ale tam už jen tak nepojedu po tom, co předvádí). Nejsem závodník po silnicích 2 a 3 třídy a nebo abych řezal zatáčky, takže podvozek je jako v bavlnce. To není jako když jsem jel tehdá se Stanem (v jeho tehdejší Carině), tak to bylo skoro WRC :lol:. Díra nedíra, jel jak ďábel :lol:

Mimochodem: nechystáte se někdo do Mohelnice 11.-13.8.? Budu tam, ale jedeme tam s kamarádem s jeho zánovní Mazdou.
A měl by tam být OldDriver s Coronou Mk II Hardtop a jeho kamarád pojede s jeho bejvalkou Coronou 1500 :wink:
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od biscuit »

A co to je za akci, prosím?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od 29Carlos »

biscuit: No jo, ty nejsi ksichtoknihovej, tak nevíš... :lol: Ale Verunka ti to určitě zprostředkuje... :wink:
https://www.facebook.com/events/1785289 ... tory%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22group%22%7D]%7D
Asi stárnu, na mně je to moc hromadný... :mrgreen:
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od GammaRay »

Je to "Sraz japonských aut"
Nevím jaké jsou oficiální stránky pořadatele, ale našel jsem to třeba tady:
https://www.veterankalendar.cz/index.php?id=5&id_p=8006
https://m.facebook.com/events/178528982 ... f=newsfeed

Edit: než jsem to stihl odeslat, tak mě předběhl 29Carlos :)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od jarson »

Zakze hondu neberem, kedze bola narodena v turecku :mrgreen:
Carinka je sice cistokrvna japonka, ale popravde, asi by som sa hanbil...ona je taka, nie práve leštenka.....no poznate to :
" Z dálky , jako když z války, z blízka jako když ztříská. "
:mrgreen:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od biscuit »

Já jsem jako myslel, že bych snad i jel, ale nějak na tyhle kempingový podujetí moc nejsem. A na jeden den je to zase dost sebemrskačský... Takže taky asi spíš ne.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od Stan »

Těch srazů se teď na facebooku vyrojilo celkem dost a šlověk neví z čeho vybrat :-)
11.-13. srpna Mohelnice, 14.-16. červenec Vinařství Dufek, 22. červenec - jednodenní (bez spaní) Čenkovice.
Já osobně mám velkej zájem jet do těch Čenkovic a asi i do té Mohlenice.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Devatenáctka :)

Příspěvek od jarson »

Zdravim páni.
Tak som si len tak z dlhej chvile čumel do motora ....a vsimol som si rozpojeny konektor blizko baterky. On tam bol samozrejme stale, ale nejako som ho neriesil. Teraz ma vsak zaujma. Je ocividne odpojeny naschval, samica je prichytena paskou k zväzku.
Vie nikto co to akoze chce byt?
Netusim ci to niekedy bolo zapojene, co to mam ja tak urcite nie.
Vsetko co ma fungovat riadne funguje, tak neviem co by to chcelo byt. Ze by zase nejaka " predpripravena" kabelaz ?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Carina“