DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

zdokumentovali jste nějaký postup? tady je ten pravý prostor pro zveřejnění
Odpovědět
Uživatelský avatar
trca
Manager Týmu
Příspěvky: 480
Registrován: pon 07.12.2009, 19:46
Bydliště: breclav

DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Příspěvek od trca »

Nevíte někdo jak rozchodit dálkové ovládání na avensis t25 2004?přestali mi fungovat oba klíče najednou.řešil se tady postup ale to bylo na t22
T25 85kw
ex.corolla ts 141kw
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Příspěvek od jarson »

na tuto otazku odpoved neviem - je to dost vseobecne, zavisi od konkretneho typu alarmu...
ale dam vam sem prirucku a navod na alrm AVITAL MARK III, ktorý je casto montovaný do nasich TOYOT ( a nie len Toyot) najmä z 90-tich rokov.
Teda ak sa niekomu zda , že mu napriklad odisiel ovladač, potrebuje pridat do systemu - naučiť - nový ovladac pri poruche alebo strate stareho, primontuje si napr.otvaranie kufra, alebo ma iný problem, casto moze pomoct preprogramovanie. Obcas sa stane aj to , že nechtiac prepneme servisný prepinac alebo sa nam v aute pohraju deti a to sa potom deju veci...opäť tu možno najsť pomoc.
Teda predtým než sa rozhodneme obetovať kýbel nervov a sposobiť si nasledne podtlak v penaženke je tu tato pomocka:
http://uloz.to/xhqFTxv/alarm-avital-cha ... rk-iii-rar

-navod sa sklada z dvoch casti - instalacna prirucka a uživatelska prirucka.Vsimnime si najmä v casti instalacna prirucka tabulku a stať s nazvom " uživatelsky programovatelne funkcie".
Postup je jednoduchý a myslim aj dobre zrozumitelný pre väcsinu z nas.

priklad :
z nicoho nic mi prestal fungovat ovladac. pri odchode som auto zamkol, pri prichode už ovladac nereagoval.
-riesenie : kolonka s nazvom odomknutie/zamknutie pri vyp./zap. zapalovani a nasledne kolonka "zapsani kodu noveho...kde urobime nanovo "naucenie" akoby "noveho" ovladaca - v tomto pripade kanal 1
hotovo.
cas cca.3minuty, usetrene cca.50-100€ za "odbornu" pomoc v dielni, kde Vam budu tvrdit , že Avital je už starý a nepouživaný, nic k nemu nikde nie je, dokonca ani firma neexistuje a treba vam urcite komplet nový system...
Ak som teda aspon niekomu pomohol , som rad.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Nismosprinter
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: sob 20.03.2010, 21:04

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Příspěvek od Nismosprinter »

Zdravím, poradíte mi prosím zda existuje nějaký postup, jak načíst klíč po výměně barie v origo klíči. Jedná se Celicu T23. Snažil jsem se zde najít nějaký návod ale marně. U Nissana kterého jsem měl jsem už věděl co a jak ale Toyota je zatím velká neznámá :?
díky moc za tip nebo odkaz na návod.
Dave
Toyota Avensis Combi T25 1,8 (2006)
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Příspěvek od Kk »

??? - měnil jsem baterku a normálně to fungovalo dál (7g TS 2001)
Celica 7g TS
Nismosprinter
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: sob 20.03.2010, 21:04

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Příspěvek od Nismosprinter »

Když jsem koupil auto, jezdilo na servisní klíč. Tak jsem zkusil dát baterku do dalšího klíče a už to funguje. Tak jeden klíč bude KO. Díky za podnět :wink:
Toyota Avensis Combi T25 1,8 (2006)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Příspěvek od jarson »

zdar páni, nenašiel som ine vlakno s relevantnejším nazvom tak skusim tu.
Nepovaluje sa doma niekomu zo starých toyotakov dialkové k systemu Avital?
taketo nieco:
Obrázek
https image hosting
kludne stačí aj tá škrupinka bez elektroniky.Moje ma nejaký vymačkaný knoflík a už odomykam "obojručne" a nejak ma to prestáva baviť. Ostatné z mojich zásob su zase pomerne rozlámané.
Ja neviem...odflakli to nejak , nič to nevydrží, 30 rokov a je to rozpadnuté. Darmo , vidno, že je to USA a nie Japan :lol:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Příspěvek od jarson »

Zdar páni. Rad by som sa podelil o jednu nahodnu skusenost.
Dnes som z dlhej chvile robil taku dalsiu " zbytočnu udržbu na 31 rocnej Carine.
Nic vazne, len take, ze " nemam čo, tak pozriem...."
Uz nejaky cas mi neslo dialkove, resp. islo ako sa hovori " digitalne - dig ide, dig nejde". Toto som ale vobec dnes neriesil. Objavil som totiz inu " važnu" zavadu a to , ze mi obcas vnutorna lampicka interieru nezapla v noci. Tykalo sa jednych dveri. Tak som vybral prislušný spínač ( iba vysunul - kabel som neodpajal v obave aby mi nespadol niekam do utrob auta). Striekol som to sprejom na kontakty a nežne po vrchu ocistil starou zubnou kefkou. Este som potom striekol striebornou farbou na vyfuky krycí štít zvodov, ale to naozaj s elektrikou nič nemá.
No a co sa nestalo - po udržbe dverneho spinaca zázračne znova funguje dialkove takmer so 100% spolahlivostou. Teda ako za nova kazde stisnutie krasne na prvy krat zamkne/ odomkne.
Tak to len taky postreh. Neviem ako to s tym suvisí, faktom je , ze toto sa stalo.
Nuž, snad to niekomu pomože.
Toyotam zdar.
8)
Inak moj zaujem o privesok s dialkacom na obrazku vyssie stale plati. Sice problem s funkcnostou sa skryval inde ako vidno, ale po 31 rokoch je uz aj ten posledny trochu oblamaný, takze pekny zachovaly kusok by potesil.
:)
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Návody, příručky, manuály“