corolla cross

vše ohledně modelové řady Corolla
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: corolla cross

Příspěvek od slabostka »

mne je fuk ako sa model vola ale je nad Slnko jasne ze v ponuke toyoty to chybalo... neskoro ale predsa...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: corolla cross

Příspěvek od Kocúr »

Ja by som ani nepovedal, že to tak akútne v ponuke Toyoty chýbalo.
Medzi C-HR a RAV-4 zas až tak veľký priestor nieje. Priznám sa, že som skúšal posedieť v C-HR a corolle cross a nejako priestorový rozdiel som nezaznamenal. Kufor väčší je v corolle cross ale miesto pre cestujúcich mi príde veľmi podobné. Dizajnový rozdiel ale je fest. Cross je hodne konzervatívna kdežto C-HR je taký úlet.
Keby som si ja vyberal medzi Cross a C-HR tak by som si zvolil asi RAV-4, pretože tá má na rozdiel od Cross a CH-R v pohode miesta vzadu aj pre kolená dlháňov. A to my sme. :wink:
Ale priznám sa že ma nejako autá s hentak vyšším posedom neberú. Crossovery, SUV či ako ich nazveme, to je jedno. Kebyže chcem nové auto, tak by som asi znovu bral corollu sedan s hybridom. Mňa ten nižší posed nijako nelimituje, štvorkolku neocením keďže nejazdím terén ani hory v zime...
To je môj názor, ktorý nikomu nevnucujem.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: corolla cross

Příspěvek od farnell »

Tak tu nemôžem súhlasiť. Tiež som síce už dávnejšie porovnával priestor v chr za sebou a určite na tom bol tento model oproti Corolla Cross ďaleko lepšie. Keď som v CC zbadal ten priestor za spolujazdcom tak mi skoro slina zabehla. Pred vodičom je relatívne dosť miesta takže je sedadlo viac vpredu a za opierku som sa vošiel v pohode. No za spolujazdcom je priestor pod schránkou dosť stiesnený. A keď som chcel sedieť ako vajda tak vzadu by nevosla ani moja žena a nieto ja. Ak som sedadlo posunul na úroveň vodičovho sedadla tak som vrážal do schránky.
A navyše zaradením CC úplne zrušili z ponuky Trek.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: corolla cross

Příspěvek od Kocúr »

No to je možné, na sedadle spolujazdca som som nesedel ani v jednom zo spomínaných áut.
Skúšal som len sedenie vodiča a na mieste za ním. A štandardný corolla sedan je pre mňa v tomto určite lepší.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: corolla cross

Příspěvek od švihák »

Zdravím! Tak jsem Cross konečně vyzkoušel. No když do hybridu 5. generace přesednete z Aurisu, je to pokrok obrovský… :)
Odpovědět

Zpět na „Corolla“