Aditiva - nafta

máte pozitivní / negativní zkušenost s nějakou čerpací stanicí? Tak tady jste správně ;)
Uživatelský avatar
spachal
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: pát 11.12.2015, 00:47
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od spachal »

Zdravím, objednal jsem od Millers jak jednorázový Ecomax OSB, tak i 500ml Diesel Power Ecomax. Co myslíte, u auta, které má nalítáno 240kkm a asi bez aditiv, bude lepší nejdříve tak jednu-dvě nádrže nalít pouze Power Ecomax, nebo rovnou ten One Shot Boost? Nevím, zda by se třeba neuvolnilo najednou příliš mnoho usazenin, aby to neudělalo nějakou škodu v motoru ..

Má s tímhle někdo nějaké zkušenosti? Dík za info! :]
Toyota Corolla Verso 2.2 D-4D Sol 100kW, 12/2007
Fuzo
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: pát 18.01.2013, 10:39
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od Fuzo »

Martin_HnN píše:Tak jsem nechal zimni VIF v aute ... bylo zde minus 10 v noci ... budiz ... nechal jsem VIF v aute (asi mesic) a dneska jsem ho vyndal ... nejen ze jsem ho nemohl otevrit, ale pote co jsem ho nechal chvilku v teple a otevrel jsem cucel jak veverka na kokosovy orech :sneaky: ... GEL ... pravy nefalsovany amarouny ... teda ne v kostce, ale k tekutine to melo opravdu daleko ....

Jestlize takto vypada aditivum, pak si nedokazu predstavit, co to dela s tou naftou a jak to cele vypada .... :wacko:
(pak to ma startovat .... :mad: )

Stačí číst návod. Skladovat do +5stC . Jinak po smíchání s naftou to asi má jiné vlastnosti. Bylo tady už několik testů a VIF vycházel několikrát nejlépe.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od Idaho »

Fuzo píše:
Martin_HnN píše:Tak jsem nechal zimni VIF v aute ... bylo zde minus 10 v noci ... budiz ... nechal jsem VIF v aute (asi mesic) a dneska jsem ho vyndal ... nejen ze jsem ho nemohl otevrit, ale pote co jsem ho nechal chvilku v teple a otevrel jsem cucel jak veverka na kokosovy orech :sneaky: ... GEL ... pravy nefalsovany amarouny ... teda ne v kostce, ale k tekutine to melo opravdu daleko ....

Jestlize takto vypada aditivum, pak si nedokazu predstavit, co to dela s tou naftou a jak to cele vypada .... :wacko:
(pak to ma startovat .... :mad: )

Stačí číst návod. Skladovat do +5stC . Jinak po smíchání s naftou to asi má jiné vlastnosti. Bylo tady už několik testů a VIF vycházel několikrát nejlépe.

Přesně tak, to samé psali i v testu a ptali se přímo výrobce a je to standartní jev na který upozornují ( a i přes který vyhrává jeden test za druhým ). Po smíchání s naftou netuhne...
gooffyy
Věčnej rejpal
Příspěvky: 556
Registrován: pon 20.12.2010, 10:54
Bydliště: Brno

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od gooffyy »

Zdar lidi, nevím jestli už to tu bylo řešeno a nenašel jsem to nikde na fóru....

Už někdo nalil do nafty benzín? cca 4-5 litrů na nádrž.. co to udělá s toyotou?

u náklaďáků jsme to řešili třeba 10-20 litrů na 250-350litrů nafty kvůli zimním startům a nezamrzání tehdejší nekvalitní nafty a třeba i řeťez v nádrži který na sebe vázal vodu a lepil se na něl led.

každopádně mě zajímají zimní starty a třeba i lepší spalitelnost a pročištění systému... jen nevím zda to osobák zvládne.
Toyota Avensis 2,2 D4D 110KW
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od hudyss »

Tak do CR bych to určitě nedělal.
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Uživatelský avatar
miloshi
Navigátor
Příspěvky: 95
Registrován: stř 15.04.2009, 22:31

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od miloshi »

cavte.. otazka: ti, ktori lejete vif-ko, kedy prechadzate na letne? dakujem moc za odpoved.
Obrázek
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od indet »

gooffyy píše:Zdar lidi, nevím jestli už to tu bylo řešeno a nenašel jsem to nikde na fóru....

Už někdo nalil do nafty benzín? cca 4-5 litrů na nádrž.. co to udělá s toyotou?

u náklaďáků jsme to řešili třeba 10-20 litrů na 250-350litrů nafty kvůli zimním startům a nezamrzání tehdejší nekvalitní nafty a třeba i řeťez v nádrži který na sebe vázal vodu a lepil se na něl led.

každopádně mě zajímají zimní starty a třeba i lepší spalitelnost a pročištění systému... jen nevím zda to osobák zvládne.
Benzin do CR je sebevražebna mise. Ano u starých naftaků se vstřikem do předkomurky se to v zimě doporučovalo, dnes když je plno funkčnich aditiv je to nesmysl.
Já když kdysi natankoval nechtě 2l benzinu Verva 100 do nadrže nafty , jsem ji obratem dotankoval do plna Vervou Diesel, 3x předavkoval VIFem a celou nadrž vyjižděl s mnohem lehčí nohou na plynu :idea: .
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Fuzo
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: pát 18.01.2013, 10:39
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od Fuzo »

miloshi píše:cavte.. otazka: ti, ktori lejete vif-ko, kedy prechadzate na letne? dakujem moc za odpoved.
No vzhledem k malému cenovému rozdílu tam leju pořád zimní. I u VIFu dochází ke stárnutí a tak ho raději vypotřebuji v létě. Kdysi jsem používal letní i zimní, ale pak se mi to začlo míchat a tak používám pouze zimní.
tisnov
Manager Týmu
Příspěvky: 302
Registrován: sob 16.01.2016, 07:01

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od tisnov »

A nemyslíte že je Vif placebo ?
pnowak
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 03.11.2008, 07:50

Re: Aditiva - nafta

Příspěvek od pnowak »

tisnov píše: stř 08.05.2019, 18:55 A nemyslíte že je Vif placebo ?
Nemyslím. Jednak renomované testy ho chválí, že tu funkci má. Moje osobní zkušenost je pozitivní (v mínus teplotách sem měl problém se startem; přidání VIF => problémy zmizely).
Avensis Combi 2.0 D4D 125 6M/T, Exclusive 08 Edition
Odpovědět

Zpět na „Palivo“