Yaris 2008 d4d podvozek

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
Diakon
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: pát 04.11.2016, 10:03

Yaris 2008 d4d podvozek

Příspěvek od Diakon »

Zdravim mam prasklou pruzinu na pravem prednim kole. V servisu chteji pres 6000 za vymenu jedne pruziny a tak se chci zitra podivat po vrakovistich a vymenit pripadne celej tlumic s uz nasazenou pruzinou.
Dotaz zni, je tlumic a pruzina kompatibilni mezi druhou a treti generaci? Jde o to ze dily ze treti generace jsou novejsi, vypadaji zdraveji a je jich snad i vice.

Nekde jsem cetl ze i urban cruiser ma stejny podvozek. Ale radeji se ptam.
(Vubec by mi nevadilo auto trochu prizvednout... Na zdejsi rozbite cesty a spomalovaci hopky by to bylo komfortnejsi. :D

Diky za odpovedi.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Yaris 2008 d4d podvozek

Příspěvek od jarson »

Hod si svoj vin kod sem
https://www.toyodiy.com/parts/q.html
Najdi oem cisla dielov ktore potrebujes a potom v sekcii " cross part reference" podla toho cisla zistis, v ktorych dalsich modeloch bol tento hladany diel pouzity. Resp. Z akeho nodelu by to pasovalo na tvoje auto.
Podla toho potom mozes hladat.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Yaris 2008 d4d podvozek

Příspěvek od slabostka »

tak v katalogu sú pružiny za cca 30-40E... asi by si mal vybrať iný servis, toto zvládne každá garáž. Ak sú tlmiče OK vymeň len pružiny na oboch stranách, ak chceš auto mať dlhšie tak by som možno vymenil rovno aj tlmiče, rozhodne by som nebral žiadne podvozkové diely z vrakoviska, v tom nevidím žiaden zmysel ba by som povedal sú to vyhodené peniaze.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Yaris 2008 d4d podvozek

Příspěvek od jarson »

V zasade suhlasim.
Ale....prave pruziny z druhovyroby v poslednom case byvaju problemove. Setri sa asi vsade.
Ak by nasiel nieco s malym najazdom , sikovne buchnute...nevidim dovod to neskusit. Originaly obvykle vydrzia nasobne viac. A neviem teda , ale nemyslim, ze by za to vrakac chcel nejaku velku sumu.
Tlmice detto.
Ovsem ak je to kupa typu uz vymontovane niekde na kope bez moznosti zistit z coho to pochadza, tak je to ozaj na zvazenie.
Ja som teda nikdy s pruzinami problem nemal a tlmice ak som menil tak za nove. Vzdy kayaba , len teraz naposledy ( lebo nahle neboli skladom) som vynimocne na skus vzal lacne Oyodo. A musim povedat, ze risk sa vyplatil. Nechcem sudit den pred vecerom, kebo maju zatial najazdene iba par tkm, ale s ich spravanim som spokojny.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Yaris 2008 d4d podvozek

Příspěvek od slabostka »

Preco Nie... Stary model auta maju cez 10 rokov, korozia... Chce to vymenit obe strany.... Druhovyroba? Menil som problem som nemal auta isli do srotu v poriadku...cena dielu je nizka.... Ak pruzina blbo praskne roztrhne pneu...ak praskne po kratkom case bude zase platit za demontaz a hladat dalsie z vrakoviska? Keby islo o drahy diel ci nezohnatelny nepoviem nic..
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Yaris“