celiciny kalhotky (spodky)

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od Stan »

Musíš hodně nahřát autogenem těhlice a pak ideálně rázovým utahovákem s nima točit, stříkat do spoje WDčko a vyklepávat kladivem ven. To zabere dycky.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Petanek
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: pon 22.08.2011, 21:51
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od Petanek »

Já si říkal že pomůže snad jen oheň :-D

Díky
Petanek
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: pon 22.08.2011, 21:51
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od Petanek »

Pánové, chodí sem ještě někdo? Potřebuji radu :D

Na svojí AT180 chci dát dozadu kotouče. Lze tam naroubovat díly z 6.generace? Je to plug&play?
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od biscuit »

no od člověka, co tu nebyl déle jak dva roky to docela sedí :-) ale asi chápu důvody, přesun domény a změna byla bez ohlášení...

plug and play :mrgreen: :mrgreen: ty budeš obrovskej optimista životní, že? předělat zadek na kotouče jde. ale jestli si to dobře pamatuju, tak optimum pro konverzi je použít díly z st182. když budeš dobře hledat, možná to tady dohledáš. dělal to kdysi jeden člověk ze zlína, už si nepamatuju nick.

nicméně, prozradíš mi sladké tajemství, co tě k tomu pudí? podle mě ti to nic nepřinese. osobně bych spíš doporučil vyměnit předek, když už teda. sám mám vpředu větší kotouče (z st185) a lepší brzdiče. zadek brzdí dostatečně dobře v součtu, když se ty bubny udržují v kondici.

tady jsem ti to našel: viewtopic.php?f=5&t=13195
tzn. nejlíp pokračovat psát tam a ne sem ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Petanek
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: pon 22.08.2011, 21:51
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od Petanek »

Super, díky :mrgreen:
Co mě k tomu vede? No nenapadá mě jediný důvod proč ne :D
Začal jsem řešit repasy zadní nápravy a když už, tak bych swapnul kotouče. S předkem počítám. Celica mě po letech zase tak chytla, že mám chuť do ní nasypat.
Přední náprava je hotová, nový všechno a zinkovany taky všechno. Zadek dopadne stejně. Zbytek auta taky :D
Chci zachovat 1,6 , ale jít časem s konema nahoru.
Až budu na PC, pošlu pár obrázků :mrgreen:
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od biscuit »

Pošli. To potěší každýho ;-)
No držím ti palce. Jinak koně na 4a-fe přidávat, jo? Nebo předělat na 4a-ge? Já si vždycky říkám, jakej to má z dnešního pohledu vlastně tohle vůbec efekt. Jestli těch pár koní stojí za tu práci a investice. V případě Blacktopu asi budiž, ale ani nevím, jestli je to dneska vůbec ještě nějak rozumně dostupný (jestli vlastně někdy vůbec šlo mluvit o rozumný dostupnosti)...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2084
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od jarson »

Ja ho chapem. Ten dovod je proste radost :).
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od biscuit »

já ho taky chápem, ale radost budu mít už jen z toho, až konečně vyměníme tu nádrž a zase budeme jezdit - prostě o poznání skromnější cíle :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Petanek
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: pon 22.08.2011, 21:51
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: celiciny kalhotky (spodky)

Příspěvek od Petanek »

Přesně tak. Dlouhodobý cíl je takový trochu restmod, s použití co nejvíc OEM dílů poskládat co nejlepší auto a k tomu si užít co nejvíc zábavy :D
Moje 4A-FE půjde do kouta a hledám ideálně silvertop ve slušném stavu za rozumné peníze. Blacktop by byl taky fajn, ale cena je nad mou současnou představou :lol:
Dělám postupně a toho času taky moc nemám...
Odpovědět

Zpět na „Celica“