Led osvětlení v interiéru

nová modelová řada - nástupce Corolly
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od slabostka »

do tých som tiež nešiel, vraj vyšší výkon pri nižšej životnosti a mne sa tie žiarovky nechce meniť, vždy vyhoria v zime keď je pod nulou :D
Hen som objednal väčšie množstvo, bral som Osram... ale tie long life, tie pre zmenu svietia trošku menej ale mali by dlhšie vydržať.

ešte jedna skúsenosť - mal som v zásobe dávnejšie a myslím že to boli GE, asi po roku od kúpy som namontoval a hneď pri prvom spustení praskla - akoby bola banka na "kopule" zle zatavená... poslal som na reklamáciu kedže stála trošku viac a odpoveď bola že na žiarovky len pol roka záručná doba od kúpy, neskúmal som či je to pravda... neviete náhodou niečo o tom?
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od jarson »

Tazko povedat. Neviem ci a ako je to upravene pri tejto kategorii tovaru konkretne.Je pravda, ze niektore " spotrebne " veci maju zaruku menej nez zakonnych 24 mesiacov. Vyplyva to samozrejme z ich povahy pouzitia. Tu sa potom povazuje za
cas do kedy je mozne takyto vyrobok reklamovat jeho zivotnost pri pouziti. Typickyy baterky a podobne. Ale za moju karieru sa iba 1x stalo , ze niekto prisiel nieco take reklamovat z dovodu zarucnej doby. 9v bateria a blocek ,ktoremu do dvoch rokov chybal tyzden. Ale to bol ocividne nejaky uchyl.
Pri ziarovkach ale aspon u nas mame nastavene tie zakonne dva roky alebo podľa toho ako (ak) je uvedene na konkretnom tovare. Niekde pri interierovych led je dokonca 5rokov. Je pravda, ze to sem tam niekto zneužije, ale ide o politiku firmy. Žiadna ziarovka nema taku cenu ako spokojny zakaznik. A "vyčúrancov" musis proste taktne "vyfiltrovat".
https://www.pdmauto.sk/ako-ne-reklamova ... ali-vediet
...inak pouzivanu a nepouzivanu ( alebo len malo pouzivanu) halogenk je mozne rozoznat volnym okom bez problemov.
Naposledy upravil(a) jarson dne úte 22.11.2022, 19:25, celkem upraveno 1 x.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od slabostka »

no paradoxne ja nemám odrbávajúcu povahu a ak som raz oprávnene reklamoval tak Houno :biggrin:
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od jarson »

Som si isty , ze karma to inde vykompenzuje ;)
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od biscuit »

Tak nevím, mám první Night breakery v Celice určitě více jak 9 let, nějakou novější obdobu v MX-3 určitě víc jak 6 let a v Corolle asi roky 2. Ano, u všech aut mám LED DRL, takže halogeny zapínám jen za zhoršených světelných podmínek a v tunelu, ale ještě jsem neměnil ani jednu... Podle mě za ty lumeny navíc zrovna tenhle produkt rozhodně stojí.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od jarson »

Suhlasim uplne.
Ja sice tieto denne led nemam, ale presne takto by som si to predstavoval. Ak ich nemas moze byt zivotnost trochu problem. Ale podla mna to svietivost vysoko vykompenzuje
Raz v zivote sa mi stalo, ze mi vyhoreli tak, ze som nemal ziadne podobne v rezerve. Kedze prave neboli za ziadnu akciovu cenu, kupil som teda ako spravny skrblik na rychlo obycajne v miestnej mototechne. Este ten vecer som pri Presove trafil vysoku. Riadne da to predrazilo teda.
Odvtedy uz iba tieto " vylepsene". A ano , osram night breaker povazujem z bezne dostupnych za jedny z najlepsich. Ale su samozrejme aj ine. V honde mam nejaky philips teraz lebo tam su hb3 a hb4. Inak h4 klasika v carine.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
edson
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: ned 13.11.2022, 19:49

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od edson »

Tak jak jsem slíbil, že napíšu, až budu mít auto po diagnostice... takže nic nevyjelo, vše OK.
Navíc jsem mezitím objednal na Ali LED sufitku a ta mi svítí úplně na parádu :) .
No a ted jdu najít vlákno na ohřev zadního skla, neb mi nějak nefunguje :?
edson
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: ned 13.11.2022, 19:49

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od edson »

Tak jen krátce k tomu ohřevu zadního skla - někomu se povedlo urvat plíšek od kabelu, kterej měl být napevno na skle. Místní autoskláři připevnili na počkání (cca 45 minut, 400Kč), 24h to nemám používat.
Odpovědět

Zpět na „Auris“