nový klíč - jak rozchodit dálku a spárovat s imobilizérem

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Uživatelský avatar
glassworx
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: pon 09.08.2010, 05:07

nový klíč - jak rozchodit dálku a spárovat s imobilizérem

Příspěvek od glassworx »

situace: nákup nového (resp. méně starého) auta s jedním klíčem + druhý dorazil poštou prázdný bez kódu, jak z něho udělat použitelný klíč?

řešení? na zdejším fóru jsem po hledání narazil na řešení prvního ze dvou kroků, pro usnadnění tu zveřejňuji oba naráz neb pointa je ta, že jde o dvě různé "kódovací" akce:

1) rozchození dálkáče - na to zafungoval návod, který se tu na fóru již v několika podobách objevil, podotýkám, že se rozličné podoby mezi sebou lišily v tom, kolikrát se mají kdy zavřít dveře, tenhle fungoval mně:

1.STICK THE KEY IN THE IGNITION IN AND OUT 2 TIMES WITHOUT TURNING IT .
2.CLOSE AND OPEN DOOR 2 TIMES ENDING IN OPEN DOOR.
3STICK THE KEY IN THE IGNITION IN AND OUT 1 TIME WITHOUT TURNING IT.
4.CLOSE AND OPEN DRIVER'S DOOR 2 TIMES ENDING IN OPEN DOOR.
5.STICK KEY IN THE IGNITION (DO NOT TURN OR REMOVE KEY)
6.CLOSE DRIVER'S DOOR.
7.TURN THE KEY ON AND OFF IN
THE IGNITION.
8.REMOVE KEY FROM THE IGNITION.(IF ALL WENT WELL ALL DOORS WILL LOCK AND UNLOCK AUTOMATICALLY TO LET YOU KNOW THE SYSTEM IS READY TO ADD A REMOTE)
9.PRESS BOTH LOCK AND UNLOCK BUTTON ON THE REMOTE FOR 1 SECOND
10. WITHIN TWO SECONDS PRESS AND RELEASE LOCK BUTTON.AT THIS TIME THE VEHICLE WILL HONK OR BEEP TWICE TO LET YOU KNOW IT HAS ACCEPTED THE NEW REMOTE.

dálkáč začal fungovat - radost převeliká - ale jen do okamžiku, než jsem zjistil, že pořád nelze auto nastartovat :(

strýček google poradil, že je třeba ještě druhého kroku a to...


2) spárování klíče s immobilizérem

zafungoval mi tenhle návod:

"Programming New Keys"

STEPS:
1. Begin by sitting in the driver seat with all the doors shut.
2. Insert your working master (black) key in the ignition.
3. Very Quickly, turn the key from "LOCK" to "ON" 5 times. (You will end with the key in the "LOCK" position)
4. Immediately, open and close the driver door 6 times very quickly. (End with the door closed)
5. Immediately, remove your working Master Key and insert your new Master Key
6. Turn the key to the "ON" position and leave it there while you wait for 1 minute.
7. After the minute, if you want to program another key, just remove the first one and insert the next one, turning it to "ON" and leaving it in position for 1 minute.
8. When you are through programming keys, just take the last one out, open and then close the driver door to lock in the programming, and your done

note:
You can erase all the keys and start over by turning a working master key 6 times and then opening and closing the door 7 times. Then remove the key and reprogram again.

The master key that you use during this procedure obviously doesn't get deleted. (At least it didn't when I did it!).

- - - -

podotýkám, že šlo o avensis (2006), ale mělo by se jednat o návod univerzální plus pokud někdo nevládne english natolik, aby nevyčetl, kolikrát kdy třísknout dveřma, na žádost mohu dopřeložit :wink:

p.s. můj první post :lol:
Uživatelský avatar
ToyDrive
Manager Týmu
Příspěvky: 411
Registrován: čtv 04.01.2007, 18:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od ToyDrive »

Kolik te ten klic stal?
Kdes ho koupil?
Kdo ti ho vyrezal?

Dik!
CarinaE Sedan '97 1,6 16V (78kW) prvni laska
Avensis Combi '07 1,8 16V (95kW) + MR2 '03 (103kW) soucasnost
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

imobilizér...

Příspěvek od aczasa »

No, já měl taky jeden takový klíč a vyřezal mi ho místní jakýkoliv řezáč. Navíc měl i čtečku a programovačku plovoucích kódů, tak mi ho rovnou naprogramoval, takže jsem musel jen spárovat dálkáč. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
glassworx
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: pon 09.08.2010, 05:07

Příspěvek od glassworx »

ToyDrive píše:Kolik te ten klic stal?
Kdes ho koupil?
Kdo ti ho vyrezal?

Dik!
ToyDrive: sorry, moc ti neporadím neb jsem ho dostal poštou z autosalónu, kde jsem si auto koupil - byl to klasickej černej master key včetně immo...
Uživatelský avatar
ToyDrive
Manager Týmu
Příspěvky: 411
Registrován: čtv 04.01.2007, 18:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od ToyDrive »

glassworx píše:
ToyDrive píše:Kolik te ten klic stal?
Kdes ho koupil?
Kdo ti ho vyrezal?

Dik!
ToyDrive: sorry, moc ti neporadím neb jsem ho dostal poštou z autosalónu, kde jsem si auto koupil - byl to klasickej černej master key včetně immo...
aczasa: no problem, ja myslel ze jsi jej poridil 'externe'. V Toyote uz jsem se ptal. 5tis. + vyrezani a nacipovani = 6tis.
Usoudil jsem ze jeden + rezervni mi staci.
CarinaE Sedan '97 1,6 16V (78kW) prvni laska
Avensis Combi '07 1,8 16V (95kW) + MR2 '03 (103kW) soucasnost
Uživatelský avatar
ToyDrive
Manager Týmu
Příspěvky: 411
Registrován: čtv 04.01.2007, 18:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od ToyDrive »

glassworx píše:
ToyDrive píše:Kolik te ten klic stal?
Kdes ho koupil?
Kdo ti ho vyrezal?

Dik!
ToyDrive: sorry, moc ti neporadím neb jsem ho dostal poštou z autosalónu, kde jsem si auto koupil - byl to klasickej černej master key včetně immo...
aczasa: no problem, ja myslel ze jsi jej poridil 'externe'. V Toyote uz jsem se ptal. 5tis. + vyrezani a nacipovani = 6tis.
Usoudil jsem ze jeden + rezervni mi staci.
CarinaE Sedan '97 1,6 16V (78kW) prvni laska
Avensis Combi '07 1,8 16V (95kW) + MR2 '03 (103kW) soucasnost
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

jo jo...

Příspěvek od aczasa »

Jo jo.. byl to klíč s čipem a dálkou z e-baye. :-) Takže to byl "externí" klíč. :-))))))))
Back in Czech.
jankonam
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 08.12.2011, 19:41

Re: nový klíč - jak rozchodit dálku a spárovat s imobilizére

Příspěvek od jankonam »

Ahoj, potreboval bych pomoci při kodovani autoklice. Musim když koduji vlozit na minutu master klic a pak novy(který mam sedy)? Nebo jen otevrit dle postupu a pak hned vložit nový klíč 8) Je to Toyota RAV 4 2006
Uživatelský avatar
kenda
Navigátor
Příspěvky: 80
Registrován: stř 14.12.2011, 17:25
Bydliště: Praha 4

Re: nový klíč - jak rozchodit dálku a spárovat s imobilizére

Příspěvek od kenda »

glassworx píše:situace....
Mohl bys hodit fotku jaký klíč jsi pároval? Podařilo se a máš dva plně funkční klíče s dálkou? Dá se přeprogramovat modul z jiného klíče?

Řeším stejnou situaci tady: http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopic.php?t=20205
RAV4 2.0 VVTi 2003 AT
repinho
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: úte 07.12.2010, 21:01
Bydliště: Stupno

Re: nový klíč - jak rozchodit dálku a spárovat s imobilizére

Příspěvek od repinho »

Zdravim,mam asi stejny nebo podoibný problém s kličky u Avensisu,nejde nastartovat a na diagnostice to psalo nějaký chybný kod na imobilizéru...njede startovat ani s druhým(náhradním) klíčkem... ted jsem našel nahodou vas prispevek akorat si to nedokazu presne prelozit ten navod v angličtině :) chci to zkusit jeste nez to dam do servisu...dekuji za odpoved :)
Toyota Avensis 2.0 VVTi kombi
dalibor1
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 12.03.2017, 09:30

Re: nový klíč - jak rozchodit dálku a spárovat s imobilizére

Příspěvek od dalibor1 »

caute skusal to parovanie imobilizeru niekto funguje to niekomu,chcem si objednat novi z aliexpresu len neviem aky mam cip
palino92
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pát 17.08.2018, 19:19

Re: nový klíč - jak rozchodit dálku a spárovat s imobilizére

Příspěvek od palino92 »

[quote="glassworx"]situace: nákup nového (resp. méně starého) auta s jedním klíčem + druhý dorazil poštou prázdný bez kódu, jak z něho udělat použitelný klíč?

řešení? na zdejším fóru jsem po hledání narazil na řešení prvního ze dvou kroků, pro usnadnění tu zveřejňuji oba naráz neb pointa je ta, že jde o dvě různé "kódovací" akce:

1) rozchození dálkáče - na to zafungoval návod, který se tu na fóru již v několika podobách objevil, podotýkám, že se rozličné podoby mezi sebou lišily v tom, kolikrát se mají kdy zavřít dveře, tenhle fungoval mně:

1.STICK THE KEY IN THE IGNITION IN AND OUT 2 TIMES WITHOUT TURNING IT .
2.CLOSE AND OPEN DOOR 2 TIMES ENDING IN OPEN DOOR.
3STICK THE KEY IN THE IGNITION IN AND OUT 1 TIME WITHOUT TURNING IT.
4.CLOSE AND OPEN DRIVER'S DOOR 2 TIMES ENDING IN OPEN DOOR.
5.STICK KEY IN THE IGNITION (DO NOT TURN OR REMOVE KEY)
6.CLOSE DRIVER'S DOOR.
7.TURN THE KEY ON AND OFF IN
THE IGNITION.
8.REMOVE KEY FROM THE IGNITION.(IF ALL WENT WELL ALL DOORS WILL LOCK AND UNLOCK AUTOMATICALLY TO LET YOU KNOW THE SYSTEM IS READY TO ADD A REMOTE)
9.PRESS BOTH LOCK AND UNLOCK BUTTON ON THE REMOTE FOR 1 SECOND
10. WITHIN TWO SECONDS PRESS AND RELEASE LOCK BUTTON.AT THIS TIME THE VEHICLE WILL HONK OR BEEP TWICE TO LET YOU KNOW IT HAS ACCEPTED THE NEW REMOTE.

dálkáč začal fungovat - radost převeliká - ale jen do okamžiku, než jsem zjistil, že pořád nelze auto nastartovat :(

strýček google poradil, že je třeba ještě druhého kroku a to...




ahoj prosím ťa mohol by si mi pomocť s tým prekladom na to spárovanie ďiaľkového ? akosi mi to nejde a translator je celkom nezrozumiteľný :)
mám avensis ´04 dúfam že to pojde.síce mám originál klúče ale prvý majiteľ pri výmene batérií to asi vyresetoval.
vďaka za ochotu
Toyota Avensis 2.0vvt-i ´04 Liftback
Suzuki SX4 1.6i ´12
Fiat Brava 1.6i ´98
Citroen Xsara 1.8i ´98
Sodalite
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: úte 03.04.2018, 22:57

Re: nový klíč - jak rozchodit dálku a spárovat s imobilizére

Příspěvek od Sodalite »

Přidání dálkového ovládání

1. Dvakrát zastrčte klíč do zapalování a zase jej vysuňte, aniž byste klíčem otočili.
2. Dvakrát zavřete a otevřete dveře, aby nakonec zůstaly dveře otevřené.
3. Zasuňte jednou klíč do zapalování a zase ho vysuňte, aniž byste klíčem otočili.
4. Dvakrát zavřete a otevřete dveře řidiče, aby nakonec zůstaly dveře otevřené.
5. Zasuňte klíč do zapalování (nevysunujte ho ani s ním neotáčejte).
6. Zavřete dveře řidiče.
7. V zapalování otočte klíčem do polohy ON a pak OFF.
8. Vysuňte klíč ze zapalování (jestli se vše podařilo, tak se všechny dveře automaticky zamknou a odemknout, abyste věděli, že systém je připraven k přidání dálkového ovládání).
9. Stlačte a po dobu jedné sekundy držte zároveň tlačítka LOCK a UNLOCK na dálkovém ovládání.
10. Do dvou sekund stlačte a uvolňete tlačítko LOCK. Nyní automobil zatroubí nebo zapíská, aby potvrdil přidání nového dálkového ovládání.
palino92
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pát 17.08.2018, 19:19

Re: nový klíč - jak rozchodit dálku a spárovat s imobilizére

Příspěvek od palino92 »

chlapi perfektne frčí to na prvý pokus. vďaka moc
Toyota Avensis 2.0vvt-i ´04 Liftback
Suzuki SX4 1.6i ´12
Fiat Brava 1.6i ´98
Citroen Xsara 1.8i ´98
zanek
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 06.10.2022, 18:14

Re: nový klíč - jak rozchodit dálku a spárovat s imobilizérem

Příspěvek od zanek »

Může mi někdo poradit jak spáruji čip imobilizéru z jiného auta s mým autem?
Odpovědět

Zpět na „Avensis“