Auris hybrid - zvuk brzdového actuatoru

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Vizor
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pon 26.09.2022, 12:29

Auris hybrid - zvuk brzdového actuatoru

Příspěvek od Vizor »

Zdravím,

jsem nový majitel ojetého hybridního vozu Toyota auris TS 2013 a našel jsem na autě jednu věc, která mi nedává spát.
Při vypnutém motoru se po stisku brzdového pedálu ozve silný bzučivý zvuk z oblasti motoru. Pátral jsem všude možně po netu i na zahraničních webech a zjistil jsem, že jde o brzdový actuator/booster, který natlakovává brzdy. Jen jsem se nedozvěděl jestli ten zvuk je vlastnost nebo už to naznačuje "nemocný díl".
Nikde žádná chybová kontrolka nesvítí. Níže je odkaz na video se zvukem. Otevřel jsem kapotu a položil telefon na motor, poté několikrát stiskl brzdový pedál. Setkal se s tím už někdo z vás?
Předem díky za jakoukoliv odezvu

Struhadlo
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pon 26.09.2022, 14:23

Re: Auris hybrid - zvuk brzdového actuatoru

Příspěvek od Struhadlo »

To je myslím normální. Jakmile dojde k poklesu tlaku v brzdách, elektricky (jako skoro všechno na Hybridu) se dotlakuje. Čerpadlo se spustí také když příjdeš (třeba ráno) k autu, odemkneš ho a otevřeš dveře u řidiče. V té chvíli začne tlakovat, a to v něm ještě ani nesedíš.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris hybrid - zvuk brzdového actuatoru

Příspěvek od slabostka »

tak je - po otvorení dverí vodiča resp. nejaký čas po vypnutí auta brzdy "pracujú" - s tým treba rátať pri servise ak sú vzadu dole dosky a spustí sa pumpa môže sa stať že neistení piest vystrelí - preto ak sa robí na brzdách - hlavne vzadu je bezpečnejšie pre istotu odpojiť malú baterku.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Lucifer23
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: úte 23.05.2017, 23:10

Re: Auris hybrid - zvuk brzdového actuatoru

Příspěvek od Lucifer23 »

No vidíte a já si vždycky myslel, že to dělá palivové čerpadlo. Tak už jsem taky chytřejší a dělá mi to samé a je to zánovní. :D
Toyota Corolla 2020 1,8 Hybrid
Toyota Corolla 2014 1,6 Valvematic
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris hybrid - zvuk brzdového actuatoru

Příspěvek od slabostka »

zadné brzdy nie sú ovládané priamo cez pedál ale skrz ten brake booster - preto ak napr. chcete odvzdušniť brzdy vzadu treba to hodiť do " service" modu a vtedy sa po stlačení pedálu zapne brake booster vždy. inak napr. za jazdy si to rieši sám - kedy a ako silno...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Auris“