ochrana podvozku

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
366
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 27.11.2014, 18:49

ochrana podvozku

Příspěvek od 366 »

Ahoj, mám corollu E10 1994 a chtěl bych se postarat o podvozek a hlavně dutiny. Nějaká povrchová koroze tam je, ale nic zásadně vážné :D Co byste poradili na podvozek a jaký vosk do dutin? Vím, že každý má to své nej a za tím si stojí, ale na trhu je toho tolik, že si říkám, bude dobré se s Váma poradit, aby to opravdu stálo za to a podvozek byl zakonzervován na další léta :D Díky
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: ochrana podvozku

Příspěvek od biscuit »

na doporučení kamaráda letos jdu do 3m nástřiku.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
366
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 27.11.2014, 18:49

Re: ochrana podvozku

Příspěvek od 366 »

Můžu poprosit o bližší info o co přesně jde? :)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: ochrana podvozku

Příspěvek od biscuit »

bohužel nemám detaily. stačí napsat do vyhledávače "3m underbody coating".
myslím, že těch produktů kvalitních bude víc a důležitější bude dobrá příprava a precizní nanesení ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: ochrana podvozku

Příspěvek od jarson »

páni, ako ide cas a nase autá naberaju na veku a hlavne kilometrovom nájazde ( zámerne nepoužijem výraz "starnú" lebo to nie je pravda :wink: ) , prináša to nutne so sebou aj otázku obnovy antikoroznej ochrany.
Teda asi by bolo fajn oživit toto vlákno.
Nechcem sa teraz každého pýtat aky "najlepší" prostriedok na co použiť, toho je plný net a aj tak tisíc ludí má tisíc názorov (a najlepšiíe od takých co to nikdy fyzicky nerobili), skor by som mal inu otázku.
Pre tieto práce , podobne ako pre opravy mechanické, elektricke atd..., existuju tiež tzv. karosarske manualy. Síce sa hlavne venuju problematike opráv po nehodach resp. výmenám dielov ale Ich sucastou byvaju aj "diagramy" alebo plány , rozkresy...nazvite ako chcete...antikoroznej ochrany pre daný konkretny automobil.
Mam nieco take k Honde , aj ked bohužial nie presne pre moj variant karoserie, ale furt lepšie ako nic... Obsahuje to presný rozkres miest ktore treba osetrit ( dutiny, podvozok, odtokove otvory...)a aj druh materialu cím konkretne tieto miesta osetrit.
Obrázek
Obrázek
Takže k veci - ma niekto, alebo vie niekto aspon link kde by sa dal zohnat takýto manual pre Carinu E ?
Nejako sa mi to nedarí nikde vyhrabat.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: ochrana podvozku

Příspěvek od slabostka »

v skratke - boj s hrdzou na staršom aute je takmer vopred prehratý. Ak už korozia je a nejde sa dostať na zdravý kov tak asi vosk.
Ak hrdza nie je - hlavne na novom aute - na podvozok bitumen a do dutin vosk.
Skúsil som na neprístupné miesta po mechanickom odstránení maxima hrdze poľský prípravok Ikorol - inhibuje koroziu a funguje to.
Super chémia na hrdzu je kyselina fosforečná - v gelovej forme prípravok derusto od K2. Ale to používam skôr na drobnosti auto a okolo "domu".
Ak sa dá predmet ponoriť tak rezol - tiež kys. fosforečná ale roztok.

Jarson - vosk všade kde je nejaká diera a ak je tam štupeľ tak ho vybrať a striekať kým netečie. Samozrejme v lete najlepšie na horúcu karoseriu. Fajnová smradľavá špinava robotka.... všetko zajebané, lepkavé...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: ochrana podvozku

Příspěvek od jarson »

Vies, ze ani nie. Celkom ma prekvapilo, ze je to celkom cista robota oproti tomu co som cakal. Ano povyteka to, na zemi vsade to je pokvapkane, ale inak pohoda.
Len som nechcel na nieco zabudnut, alebo naopak to davat kam netreba. Kamoš takto aplikoval omylom pod koberce. Vies si predstavit ako to dopadlo , ked to vsade navzlinalo? Detto bocne calunenie v kufri vzadu. Katastrofa. Lebo vsak " do kazdej diery" :)
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: ochrana podvozku

Příspěvek od slabostka »

tak si asi šikovnejší, ja som smrdel poctivo - resistin ml... a čo sa týka dier - ja som to striekal kde sa dalo na aurise a komunikáciu medzi podvozkom a interierom som nenašiel. By ma celkom prekvapilo aby sa dalo dostať zospodu auta do interiéru ale nevylučujem že to možné je...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: ochrana podvozku

Příspěvek od jarson »

No na carine sa da. Hned 4 najvacsie stuple v podlahe maju z druhej strany priamo koberec, a vzadu sa mi tiez podarilo vystriekat aj priestor pre zdvihak , ktory tu je v blatniku za takymi " dvierkami" na boku batozinoveho priestoru. Zistil som to az dodatocne , ale nastastie sa nic nestalo. Teda okrem toho , ze je tiež patricne " osetreny". :)
A isiel tam dinitrol ML do dutin.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: ochrana podvozku

Příspěvek od m5t »

slabostka píše: pon 15.08.2022, 13:29 v skratke - boj s hrdzou na staršom aute je takmer vopred prehratý. Ak už korozia je a nejde sa dostať na zdravý kov tak asi vosk......
Když už koroz je tak proč zrovna vosk ? Nebude ta koroz pod tím voskem vesele a v klidu pokračovat dál?
Moje soukrommá teorie - chce to prostředek co rez obalí, zabalí, zreaguje v neškodnou věc a hlavně zasychá hrozně pomalu desítky hodin aby prostředek vniknul do všech kapilárek a zablokoval dalšímu procesu, na to pak aplikovat ochranný nátěr, třeba ten vosk.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: ochrana podvozku

Příspěvek od jarson »

Ano presne tak.
Dinitrol RC900
Dinitrol ML
...a na to potom podla exponovanosti miesta z pohladu oderu ide bud Dinitrol Metallic, 4941, 4942...
Ak extra exponovane maju aj synteticku gumu. Toto som ale ja neriesil.
Ja naopak mam aj Dinitrol 81 ( priesvitny na napravy , tlmice, prahy ktore su na spodku ale vo farbe....
A kupil som aj 4010 ( tiez priesvitny) na motor, ale to som zatial nedaval. Najprv sa musi motor a prevodovka perfektne ( alebo aspon dobre :) ) umyt.
Ono si treba uvedomit, ze je to vzdy iba konzervacia stavajuceho stavu a nie je na vzdy. Treba to aspon raz za dva roky kontrolovat a obnovovat.
Na druhej strane , ked vidim v akom stave mam toyotu po 30 rokoch, smejem sa od ucha k uchu ;)
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: ochrana podvozku

Příspěvek od slabostka »

m5t píše: pát 19.08.2022, 12:12
slabostka píše: pon 15.08.2022, 13:29 v skratke - boj s hrdzou na staršom aute je takmer vopred prehratý. Ak už korozia je a nejde sa dostať na zdravý kov tak asi vosk......
Když už koroz je tak proč zrovna vosk ? Nebude ta koroz pod tím voskem vesele a v klidu pokračovat dál?
Moje soukrommá teorie - chce to prostředek co rez obalí, zabalí, zreaguje v neškodnou věc a hlavně zasychá hrozně pomalu desítky hodin aby prostředek vniknul do všech kapilárek a zablokoval dalšímu procesu, na to pak aplikovat ochranný nátěr, třeba ten vosk.
- tak ak sa dá tak hrdzu mechanicky alebo mechanicky a chemicky totálne odstrániť a potom už ako chceš pokračovať....
ale ak nie si schopný auto rozobrať do šrubky tak niekedy nastane situácia napr. nedostupné miesto - odstrániš hrdzu ako sa najlepšie dá ale nedostaneš sa na zdravý kov a potom buď stabilizátor korozie ako so písal Ikorol a na to vosk - vosk tiež stabilizuje stav - korozia beží ale zásadne pomalšie...
Najhoršie je striekať bitumen na koroziu....

Chce to poznať rizikové miesta daného modelu - napr. blatníky, vedenie paliva.... a to preventívne ošetriť... alebo ak už sa tento diel mení - ja som napr. menil vedenie benzínu od hrdla k nádrži to som pred montážou poctivo ošetril vosk plus bitumen aby som to nemusel opakovať za pár rokov.

Vosk je dobrá vec, určite dávam na každú skrutku ktorej som sa dotkol.... ale bitumen má tiež svoje miesto....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Corolla“