Elektrika po montáži tažného zařízení

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
tomm1986
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 06.08.2020, 08:52

Elektrika po montáži tažného zařízení

Příspěvek od tomm1986 »

Zdravím všechny,
poslední dobou bojuji s problémy u svého auta - Toyota Avensis Combi 1.8, rok 2010.
V červnu jsem si nechal namontovat nově tažné zařízení... Cca po třech dnech jsem poprvé použil přívěsný vozík, ujel asi 40 km a těsně před koncem cesty se mi objevila hláška "Check parkin brake...." a ruční brzda nešla použít. Po pár dnech hláška na chvíli zmizela, takže se mi zabrzdit ruční brzdu podařilo, ale zase byl problém ji odbrzdit. Nakonec ji musel mechanik odpojit včetně demontáže nějaké jednotky, kterou si vzal zatím na opravu (takže jezdím bez ručky, kromě toho přestal fungovat např. tempomat). Ptal jsem se, zda nemohlo být příčinou špatné zapojení elektriky pro tažné zařízení, ale mechanik tvrdí, že to spolu nijak nesouvisí a že to nijak propojené není...
Těmto věcem nerozumím, tak jsem si říkal, že asi náhoda. Ale dnes jsem připojil opět přívěsný vozík a zjistil jsem, že ani tam nefunguje vše správně. Bez zapnutých světel ještě blinkry jdou. Ale při zapnutých světlech už nefungují a bliká společně komplet všechno - tedy levá i pravá strana vozíku, na samotném autě svítí a bliká vše správně. Před prvním použitím vozíku jsem blinkry zkoušel taky a to bylo OK, ale dost možná jsem tehdy nezapnul světla (takže na 100% nevím, zda se to chová stále stejně nebo jinak).

Zkoušel jsem i jiný přívěsný vozík nebo naopak svůj na jiném autě. Problém je pouze při připojení u mého auta... Takže určitě je něco zapojené špatně na elektrice u tažného zařízení. Nevíte, zda to může souviset i s tím, že odešla ta ruční brzda (respektive nějaká jednotka, co ji má na starosti)? A nebo je to fakt jen náhoda a má pravdu mechanik, že tohle spolu souviset nemůže?
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Elektrika po montáži tažného zařízení

Příspěvek od jarson »

V elektrike sa nevyznam. Ale na tvojom mieste by som proste toto reklamoval u toho kto to montoval.
Bola by sranda, keby sa to vsetko ( rucka aj tempomat) opravilo samo po oprave zapojenia elektriky vozika, ale obavam sa, ze to fakt nesuvisi.
Nech je ako chce, potrebujes autoelektrikara. Taketo veci cez net neopravis.
Ale ak by sa ukazalo ze islo o nejaku zvlastnu vadu, urcite daj vediet v com to bolo.
Naposledy upravil(a) jarson dne pon 15.08.2022, 22:47, celkem upraveno 1 x.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
tomm1986
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 06.08.2020, 08:52

Re: Elektrika po montáži tažného zařízení

Příspěvek od tomm1986 »

Díky za odpověď. Tažné určitě reklamovat budu, aby to dali dohromady... Spíš mi jde o to, zda s tím můžou souviset i ty další problémy nebo to fakt nijak propojené být nemůže a je to prostě jen náhoda.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Elektrika po montáži tažného zařízení

Příspěvek od jarson »

Prives nemas brzdeny predpokladam. Takze na zasuvku k voziku by malo byt vyvedene iba osvetlenie. Tak?
Na druhej strane, viem ja ako to je vsetko prepojene? Brzdove svetla a rucka v beznom aute s mechanickou iba spinacom na pake. Ty mas ale rucku elektricku myslim. A tu ako to je....v tejto suvislosti teoreticky mohlo to zle zapojenie sposobit , ze u tej rucky nieco zblblo.
Podla mna ak to samo nezmizne po oprave zapojenia vozika, potom uz len ten autoelektrikar.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
tomm1986
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 06.08.2020, 08:52

Re: Elektrika po montáži tažného zařízení

Příspěvek od tomm1986 »

Přesně tak - přívěs bržděný není a ručka je elektronická. Proto mě napadlo, že špatné zapojení elektriky k tažnému zařízení by mohlo něco vyzkratovat, ale kdo ví... Příští týden to tam vezu, tak snad to dají nějak dokupy a nebude to stát ranec.
Odpovědět

Zpět na „Avensis“