Výměna originálního rádia u T25 FL za jiné (běžné)

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Výměna originálního rádia u T25 FL za jiné (běžné)

Příspěvek od stani »

Jak již jsem předeslal v tomto vlákně, přestávalo mě fungovat originální rádio, takže jsem se rozhodl pro výměnu, i když oprava originálního by byla možná, či koupě náhradního originálu z vrakoviště. Chtěl jsem ale Avensis trochu upgradovat.

Rozhodoval jsem se mezi značkou JVC a KENWOOD, a mezi velikostí DIN1 a DIN2 – u nás prodávaný rámeček je pro obě velikosti.
Nakonec jsem vybral KENWOOD DIN2.
Předně bych chtěl poděkovat prodejci hifi24 za vstřícnost a schopnost poradit. Protože je potřeba zakoupit ty správné redukce, a není úplně jednoduché se v tom vyznat.

Jako první je tedy potřeba zakoupit autorádio, poté správný rámeček pro Avensis T25 FL, správný redukční rámeček, pokud nechceme mít ovládání z volantu, pak tento adaptér.
Ale pochybuji o tom, že by to někdo nechtěl, takže pokud chceme ovládání z volantu, pak není předešlý adaptér potřeba, ale je třeba vybrat některý z těchto tří: 1 (2-240030 STY003), 2 (2-240030 STY013), 3 (2-240030 STY001). První adaptér pro mě nepřicházel v úvahu (nemám aktivní audio systémem JBL). Rozhodoval jsem se tedy mezi 2. a 3. Protože jsem netušil, který z nich je ten správný, objednal jsem č. 2. (to je ten navíc s těmi dvěma Cinche). Jak mi ale později řekl mechanik, nebyly ty cinche třeba, tudíž správná volba je č. 3.
A jako poslední věc je potřeba propojovací kabel pro podporu ovládání z volantu k tomuto autorádiu.

Hifi24 mi nabídli i montáž, mají vcelku dobré ceny, ale já bohužel nejsem z Prahy.
Tudíž mi montáž provedl mechanik, který montuje elektroniku do aut dlouhá léta, je zkušený.
Bohužel, jak mi po dokončení montáže mechanik sdělil, rámeček autorádia nepasuje (je větší) do zakoupeného rámečku pro Avensis, tudíž ten spodek rámečku autorádia musel seříznout (viz foto níže). Prý se podobné úpravy musí dělat skoro u 50% domontovaných autorádií.
Myslel jsem si, že to bude vypadat jako u jiného, podobného autorádia do Avensisu, jak jsem viděl na internetu, ale bohužel tomu není tak, a to mě trochu štve :(

Rychlý návod v češtině je zde. Kompletní manuál je tady.
Aplikace do mobilu k ovládání autorádia.

1.jpg
1.jpg (77.8 KiB) Zobrazeno 683 x
2a.jpg
2a.jpg (79.97 KiB) Zobrazeno 683 x
3a.jpg
3a.jpg (106.24 KiB) Zobrazeno 683 x


Plusy a mínusy tohoto domontovaného autorádia.

Plusy:
  • dobře hraje, zcela určitě lépe, než originální. Je možnost si zvuk široce nastavit dle svých preferencí
  • připojení až 5 telefonů, BT HF: připojení dvou telefonů najednou
  • variabilní podsvícení
  • jednoduché přehrávání hudby z mobilu na autorádio, přes aplikaci
Mínusy:
  • rámeček autorádia nepasuje do dokoupeného rámečku pro Avensis
  • není v češtině
  • nemá zadní konektor USB (neviděl jsem ale ani u jednoho autorádia)
  • ovládání na volantu (šipky) nefunguje na přepínání stanic, nýbrž na jejich vyhledávání. Přepínání stanic se musí dělat ručně přímo na autorádiu.
  • nemá světelný senzor. Dimmer lze nastavit pouze ON/OFF nebo na daný čas (např. od 18h do 6h). Brightness lze nastavit DAY/NIGHT, dle zóny, a stupeň svítivosti.
  • nastavení citlivosti mikrofonu, úrovně redukce šumu a doby zpoždění potlačení ozvěny - pouze při probíhajícím telefonování
KENWOOD Remote (app do mobilu) – je tam široká možnost nastavení, kompletní barevná škála pro podsvícení – pozor ale, ihned se bez upozornění ukládá, navíc myslím na vše (ne zónově).
Naposledy upravil(a) stani dne sob 30.07.2022, 15:15, celkem upraveno 6 x.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Výměna originálního rádia u T25 FL za jiné (běžné)

Příspěvek od biscuit »

hezky! teda, ne tak uplne hezky, ten ramecek, to je teda slamastika, jsou to kokoti, nechapu (zase nejakej cinan to blbe zmeril, nebo to ma asijska verze jine) :-(

jinak na dimmer bejvá ovládací drát, mrkni do manuálu. většina aut už to má připravený a propojený k relátku ovládání světlometů. to je podle mě stejně ten nejlepší způsob ovládání, protože pak koresponduje s přístrojovkou.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Výměna originálního rádia u T25 FL za jiné (běžné)

Příspěvek od stani »

Tak jsem to poměřoval, a chybný je ten rámeček autorádia, co dodává KENWOOD. On by měl mít správně šířku po celém obvodě 7-8mm (jako je to např. vidět tady), ale namísto toho má na bocích 7-8mm, ale nahoře a dole 9-10mm. :? :x Tady je to krásně vidět.

Tudíž je třeba koupit nějakou sadu univerzálních rámečků (jako třeba toto), anebo tady tento rámeček by měl být vhodný - objednal jsem, a dám vědět.

Editace: jinak ty rámečky mají i na hifi24 (1,2,3,4).
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Výměna originálního rádia u T25 FL za jiné (běžné)

Příspěvek od biscuit »

jo aha, už to vidím a chápu :-) rámeček nekompatibilní s rámečkem. docela věda... hezký, žes to sem dal, určitě to pomůže někomu kdo se bude chystat na podobné i třeba v jiným autě, protože princip je pořád stejnej.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Výměna originálního rádia u T25 FL za jiné (běžné)

Příspěvek od stani »

A je tu další věc.
Jak píši v úvodním příspěvku, od volantu nelze přepínat stanice, pouze vyhledávat. Ale je to trochu jinak.
Uvědomil jsem si, že jsem na obrázku zahlédl "Learning Remote":

Obrázek

A opravdu, tlačítka lze naprogramovat, viz originál manuál, s. 27. Tady je i videokázka, jak to udělat (sice na jiném autě).

Problém ale je, že já v menu funkci USER S.REMO vůbec nemám! :shock: :mad:
Myslel jsem si, že mám třeba staré fimware, postupoval jsem dle této stránky, ale mám v autorádiu nejnovější FW - 134.
Tudíž záhada... :?
Už jsem napsal email na podporu Kenwood, tak jsem zvědavý, zda a co mi odpoví.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Výměna originálního rádia u T25 FL za jiné (běžné)

Příspěvek od stani »

Takže nový-správný redukční rámeček už je tam.

Ohledně "Learning Remote" jsem zjistil následující: toto je možné pouze pro asijský trh - viz manuál pro Ásii (s. 27). Je tam navíc možnost určit tlačítkům na volantu, jakou budou mít funkci.
Nechápu proč to modely mimo Ásii také nemají. Nepodařilo se mě sehnat asijské firmware, abych tam tu funkci také měl.

Tudíž nyní je to tak, že ovládání na volantu (šipky) nefunguje na přepínání stanic, nýbrž na jejich vyhledávání. Přepínání stanic se musí dělat ručně přímo na autorádiu.
Což je přesně naopak, jak to bylo u originálního autorádia. Ano, při cestě do zahraničí to může být plus, ale jinak v tuzemsku je to mínus.

Kdo bych chtěl staré originální autorádio na opravu nebo na díly, je u mě k dispozici.

1.jpg
1.jpg (96.94 KiB) Zobrazeno 601 x
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Odpovědět

Zpět na „Avensis“