U autorádia nejde občas zvuk...

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

U autorádia nejde občas zvuk...

Příspěvek od stani »

V mém Avensisu, poslední dobou, zapnu (původní, originální) autorádio a někdy prostě nejde zvuk. Jde přepínat kanály, ladit, zvyšovat/snižovat hlasitost, ale prostě z repráků nejde vůbec žádný zvuk. Někdy přijdu, zapnu klíček a normálně funguje, někdy prostě ne.

Měl někdo podobný problém?
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: U autorádia nejde občas zvuk...

Příspěvek od biscuit »

To vypadá na problém koncového zesilovače. Z nějakého důvodu se asi někdy nezapne. Neznám tvoje konkrétní rádio, takže nedokážu ani odhadnout, jestli je výkonový zesilovač součástí jednoho šasi s dalšími prvky "rádia".

U některých konstrukcí (možná u všech) výkonových zesilovačů se používá předobvod, který výkonový zesilovač spustí s malým zpožděním. Může se stát, že někdy tento obvod nesepne. U klasických výkonových zesilovačů bývá slyšet v ten moment cvaknutí relé. V autě to může mít na starosti nějaký polovodič. Jak ten obvod funguje, jestli tam třeba dochází nejprve k nabití kondenzátoru a poté k sepnutí, přesně nevím...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: U autorádia nejde občas zvuk...

Příspěvek od stani »

Hmm, asi prostě odchází... Nerozumím tomu a sehnat někoho na opravu bude asi těžké, navíc to bude stát další peníze...
Přemýšlím namísto případné opravy, raději investovat do Android rádia z Číny, ale nevím jaký typ by pro mé auto fungoval, nevyznám se v tom.
Nyní jsem našel něco i u nás, ale je to dost drahé + je třeba ještě připočítat i montáž.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: U autorádia nejde občas zvuk...

Příspěvek od jarson »

Prečo hneď kapitulujes?
U nás bežne autorádia opravujú v opravovni televízorov za pár drobných ( no relatívne, samozrejme podľa toho čo tomu je).
Inak ak aj vy bolo treba druhé, stále sú tu vrakovisko a bazáre ... Napríklad https://auto.bazos.sk/inzerat/136166716 ... is-t25.php
Ja by som skúsil radšej tam ako náhražky z Číny.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: U autorádia nejde občas zvuk...

Příspěvek od biscuit »

já jsem asi starej už, ale já vůbec nechápu tu módu těch čínskejch srágor z aliexpressu. já sám bych volil buď servis nebo bazar (jak píše jarson) a nebo redukční rámeček + kvalitní aftermarket radio podle svejch opravdovejch preferencí (opravdu potřebuješ ty nesmyslný funkce těch android rádií, nebo ti stačí jen aby to hezky hrálo a dobře se to párovalo s tvým telefonem?).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: U autorádia nejde občas zvuk...

Příspěvek od stani »

Jo, to byl jen takový prvotní nápad, když už to vyměnit, tak aby tam bylo vše. Mezitím jsem se dočetl, že ty čínské android rádia za nic nestojí, zvuk špatný, za rok prý odejdou, atd.

Ten redukční rámeček s autorádiem, by byla také možnost. Je tu někdo, kdo to tak má? Pro mě je důležité aby to umělo BT a také aby šlo ovládat od volantu.

Anebo toto nebo toto by tam nešlo? Nevyznám se v tom...
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: U autorádia nejde občas zvuk...

Příspěvek od biscuit »

já to tak nemám, protože mám samá stará auta (a v nich mám moderní 1din aftermarket radia v klasickém oldskool uni prostoru pro radio) :-) ale obě ta 2din rádia budou fajn - budou hrát lépe než ta čínská a vydrží ti možná i do dalšího auta... propojení na ovládání volantu by neměl být problém, akorát k tomu zas bude extra nějakej kabel. ale jestli nejsi kutil, měl bys najít někde v okolí nějakýho šikulu, co dělá car audio a nechat si to udělat komplet. jde o to, že se předem dozvíš nějakou komplet cenu, protože např.: https://www.ahifi.cz/connects2-swc-toy- ... gLDU_D_BwE
což je pak cena rádia skoro... sám jsem to nikdy na tovární ovládání nezapojoval, takže ani nejsem úplně v obraze, na co se nesmí zapomenout.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: U autorádia nejde občas zvuk...

Příspěvek od stani »

No, ten adaptér je třeba tady levnější. Editace: tvůj odkaz je pro Avensis 2011 a výše, já mám 2007.

Já ale ani nevím , co tam mám nyní, zda DIN1 nebo DIN2? A zda by z těch dvou co jsem našel tam vůbec pasovali?
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: U autorádia nejde občas zvuk...

Příspěvek od biscuit »

ty redukcni ramecky jsou vetsinou na 1 i 2 din. bud mas 1din a prihradku, nebo 2din (radio) ;-)
ale jak jsem psal, taky v tom nejsem extra kovanej a i kdyz si elektroniku vzdycky resim diy, tak zrovna s timhle bych mozna i ja sam za nekym zajel, nez abych stravil x hodin pokusama a doobjednavanim toho, co bych zjistil, ze mi jeste ke zdarnemu dokonceni chybi.

ale ono to neni nikterak slozity...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: U autorádia nejde občas zvuk...

Příspěvek od stani »

Takže tam mám tento:
2.jpg
2.jpg (101.27 KiB) Zobrazeno 855 x
Ale nevím, zda je to DIN1nebo DIN2, zda se za tím plastem neukrývá DIN1?

Počítám, že pro uvažované autorádio bude stačit tento rámeček, že nebude třeba kupovat toto?
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: U autorádia nejde občas zvuk...

Příspěvek od stani »

Tak jsem byl za mechanikem, a ten mě řekl, že toto bývá časté u starších autorádií. Že prý jsou to "vyhřáté obvody", ale že není problém to opravit - jestli chci. Já už se ale rozhodl, že bude nové autorádio s BT handsfree, takže asi příští týden to tam zapojí, pak dám vědět.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: U autorádia nejde občas zvuk...

Příspěvek od biscuit »

jo, konzumní radost je občas třeba, zvlášť když to pak s sebou přinese i trochu toho komfortu a bezpečnosti navíc ;-)
držím palce ať to dopadne podle představ a těším se na nějakej obrázek a letmé zhodnocení ať z toho máme něco i my :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Avensis“