Zvuková indikace za jízdy

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
schmysak
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26.01.2022, 11:38

Zvuková indikace za jízdy

Příspěvek od schmysak »

Koupil jsem staršího Avensise T27 III, 2016 a jsem nadšený. Stejně tak z tohoto fóra. Jen nejsem schopen zjistit, co po mně auto chce, když v průběhu jízdy vydává systém zvuk, takové "pink". Nepravidelně, někdy častěji, jindy méně. Valím vždy oči na palubní desku a nevidím nic, před čím by mě Toyota varovala nebo na co upozorňovala. Vysledoval jsem, že to nesouvisí s asistentem jízdy v pruzích ani s limitem překročení rychlosti ani se změnou rozpoznání dopravní značky. Nerozsvěcí se žádná varovná kontrolka. Přijde mi to jen takové upozornění, že se něco změnilo resp. mění, ale nic zásadního. Možná nějaká změna na navigaci, ale na displeji mám rádio. Jedině, že by navigace byla stále puštěná a "pinkala" ona? Vy určitě budete vědět co mé auto chce :) . Moc děkuji za rady.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zvuková indikace za jízdy

Příspěvek od biscuit »

co třeba teplota? možná námraza na vozovce. mně to teď dělá mazda docela často a jen problikne teplota vždycky. nevím, jak to má tvůj avensis - jen tip ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Zvuková indikace za jízdy

Příspěvek od jarson »

presne toto napadlo aj mna.
Black Ice sa to volalo - toto som už mal aj na prvej carine ( domontované zrejme lebo na tejto to nemám).
Vždy ked teplota klesla pod 3 stupne, tak to zapipalo a aj blikalo ( to sa dalo vypnut myslím). Aj som tu vec vymontoval, že si to dam do druhej, lebo je to celkom užitočné.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
mopet
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16.04.2015, 15:11

Re: Zvuková indikace za jízdy

Příspěvek od mopet »

Zdar, jestli myslíš to co já tak mi to dělá taky. Jenom taky nevím co to je :biggrin: Akorát jsem vypozorovat že to dělá na stejných místech. Třeba přesně v určitém místě na dálnici "pink" a zhruba za sto metrů znova "pink". Kdykoliv tama jedu.
Na té dálnici je v tom místě takový ten sloup s kamerama, tak nevím jestli třeba to nespousteji ty kamery , ale na jiném místě mi to dělá před nějakým mostem a na něm kamery nejsou tak nevím. Vždycky dva signály.
schmysak
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26.01.2022, 11:38

Re: Zvuková indikace za jízdy

Příspěvek od schmysak »

Pánové, díky za reakce. Budu pozorovat indikaci námrazy ( je divné, že to udělá několikrát denně a určitě i při teplotě nad nulou) a budu hlídat i ty kamery. Obávám se ale, že ani ty to nebudou. Dnes mě to také napadlo, protože se ten zvuk ozval při průjezdu začátkem měřeného úseku. Nicméně na jeho konci bylo auto zticha :-(. Napsal jsem i různým dealerům po republice, tak když se něco dozvím, dám sem vědět. Ať vám to jezdí :) .
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zvuková indikace za jízdy

Příspěvek od biscuit »

mně to dělá při 4°C ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
schmysak
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26.01.2022, 11:38

Re: Zvuková indikace za jízdy

Příspěvek od schmysak »

A dělá Ti to několikrát denně? Myslím v průběhu jízdy, naprosto nepravidelně? Co ho vede k tomu, že udělá ten zvuk? Nepřijde mi, že by se, v průběhu dne, několikrát změnila teplota. Na 4 stupně, výš nebo níž a zase zpět. Dnes jsem ujel 15km po Jižní spojce během 20 minut a "pink" bylo asi 8x :? .
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zvuková indikace za jízdy

Příspěvek od biscuit »

já totiž nevím jak přesně to funguje, jestli to nemá něco dočinění i s nějakými čidly napojenými na kola - eps? fakt nevím, ale když jsem jel nedávno z prahy do tábora a zpět, udělalo mi to asi 4x během jízdy v různých dobách a vždy to bylo myslím při 4 stupních. ale mám úplně jiné auto (i když taky hodně denso based) :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
schmysak
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26.01.2022, 11:38

Re: Zvuková indikace za jízdy

Příspěvek od schmysak »

VSC mě také napadlo. Udělalo to totiž ráno, když jsem při rozjezdu přidal zbytečně moc plynu a teoreticky mohly mít kola snahu proklouznout. Ale pak to udělalo 3x v průběhu 15 minut, při klidné jízdě konstantní rychlostí po suché silnici. Budu pozorovat a napíšu, když něco zjistím.
schmysak
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26.01.2022, 11:38

Re: Zvuková indikace za jízdy

Příspěvek od schmysak »

Tak z Toyoty mi napsali: "Pravděpodobně vozidlo signalizuje teplotu pod 3st. celsia možnost námrazy na silnici.
Někdy je tento signál doprovázen nápisem a někdy se jen ukazatel teploty rozbliká.
Zkuste prosím vypozorovat. Určitě se jedná pouze o upozornění možných nástrah na silnici.
Možná se může jednat o pouhé upozornění radarů v navigaci, pokud je vozidlo vybaveno.
Příčin upozornění může být hned několik podle výbavy vozidla."

Ale ta signalizace se ozývá i při vyšších teplotách, pravda pod 5 stupňů, ale několikrát během třeba 20 minut a tak často se teplota rozhodně nemění.
A navigaci mám vypnutou ( snad :-)) a signalizace se ozývá i tam, kde téměř jistě žádný radar není.
Tak zatím žádný výsledek...
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Zvuková indikace za jízdy

Příspěvek od bobanakis »

Po ničem nepatrej, jedna se o upozorneni na stacionarni radary. a to i na ty ktere na tom miste pipnuti jiz nejsou, jelikoz to nelze tak casto aktualizovat,(max 2x za rok) pokud ti to vadi lze v menu nastaveni zvuku uplne stisit zvuk upozorneni.
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
schmysak
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26.01.2022, 11:38

Re: Zvuková indikace za jízdy

Příspěvek od schmysak »

Záhada vyřešena . Bylo to, jak píše bobanakis - signalizace kamer v navigaci. Tak moc děkuji všem za ochotu mi pomoci .

Více na: https://www.toyota-club.eu/forum-tema/a ... essage2899
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zvuková indikace za jízdy

Příspěvek od biscuit »

tenhle "club" je tady sprosty slovo :-) kdybys nalinkoval toto forum tam, usmazej te tam zaziva :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Avensis“