Rav4 III 2.0vvti automat?

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
sergeiicz
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: úte 14.12.2021, 11:21

Rav4 III 2.0vvti automat?

Příspěvek od sergeiicz »

Ahoj, sháním druhé auto k LR, na kratší trasy po výletech do přírody kam nebudu brát Range a občas do práce - nájezd teda max 10tisíc ročně

Líbí se mi Rav4 s benzínem protože chci něco spolehlivýho, nechci řešit problémy nafty ale chtěl bych ravku v automatu, protože už tak 5 let mám jen automaty, narazil jsem ale na pár info že ta CVT dokáže odejít i po 100tis.km (nesrovnávám s audi) - prošel sem tohle forum a na nic takovýho nenarazil. Máte tu někdo prosím Rav4 3.gen s větším nájezdem, myslím tím kolem těch 200tisíc v automatu s nějakým problémem nebo snad repasem/výměnou CVTčka?

Samozřejmě že si nemůžu být jistý jak se k autu předchozí majitel choval, ale pokud auto pojede jak má a bude "řadit" jak má, jestli automat dokáže s pravidelnou výměnou oleje vydržet - nechci řešit automat u dvou aut současně :D

Díky
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Rav4 III 2.0vvti automat?

Příspěvek od slabostka »

otázkou je v akom asi nájazde chceš jazdenku kúpiť.
Mal som doma 2x CVT síce autá zo začiatku tisícročia ale dovolím si pár poznámok - cvt má naozaj obmedzenú životnosť, ja dávam tak 200 - 250 000km pri poctivom servise - pravidelné výmeny oleja popr. filtrov / robí sa to alebo toyota servis automatu v servis pláne nemá? /, pri "normálnom" jazdení, pri neťahaní prívesu...
CVT sa trošku horšie a drahšie repasuje ako klasický automat. Treba si konkretne preveriť či by nebol problém s dielmi - uvediem príklad - ak si prevodovku robí automobila "sama" tak sa môže stať že ide ako v Toyote diel nekúpiš - a za cenu od Toyoty. Ak je automat napr. aisin, jatco tak o problém menej.

Ak by si chcel veľmi toyotu tak osobne doporučím manuál alebo hybrid. CVT do veľkého auta nepatrí. Pri hybride nebudeš nič riešiť, dynamikou to bude určite lepšie - cvt totiž uberá z výkonu motora veľa - akoby auto malo o 20kW menej....
Alebo iný typ automatu - klasický automat...

Takže ak nájdeš cvt so 100 000km, s nejakým servisom, po neprasati, bez ťažného a chceš na tom dať 100 000km maximálne tak prečo nie, bude to malý risk ale aj cvt sa dá na allegre lacno kúpiť ako celok.
Rozhodne ale by som nešiel do auta s 200 000km.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
sergeiicz
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: úte 14.12.2021, 11:21

Re: Rav4 III 2.0vvti automat?

Příspěvek od sergeiicz »

díky za odpověď

sháním něco do 200tis. km, ale jak jsem psal, je to jako druhé auto, takže potřebuju něco menšího, celkem spolehlivějšího ale přesto multifunkčního což Ravka asi dokonale splňuje, rozpočet je cca těch 200tisíc ... zatím koukám na toto, líbí se mi výbava a stav vyhovuje https://auto.bazos.cz/inzerat/145733126 ... vybava.php

zjistil jsem, že má ale měnič + 4st. automat, takže je moje otázka vlastně zbytečná, nikde nemůžu najít jestli 3. gen má vůbec CVT, myslel sem původně že je měli benzíny od roku 2007/2008

co se týče hybridu, může mi někdo vysvětlit tuto cenu? je to asi druhé auto co vidím okolo této ceny, ale přijde mi, že by mělo být tak o 200 dražší? :)
https://auto.bazos.cz/inzerat/145337041 ... hybrid.php

Děkuju hezky
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Rav4 III 2.0vvti automat?

Příspěvek od slabostka »

Gen. 3 mala aj klasický automat aj cvt - bral by som klasiku ale určite sledovať historiu - výmeny oleja.

Čo sa týka ceny toho konkretneho hybridu - neviem pretože v tom inzeráte nie je zhola nič - vyzerá to dovoz - prihlásenie? km? servisná historia? búračka? pri hybride je základ certifikát o stave hybridného pohonu - to by som si vyžiadal aby ho urobil predajca pred predajom v toyota servise - stojí to cca plus minus 20E.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“