Rozdělovač

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Rozdělovač

Příspěvek od Stan »

Chlapi potřebuju radu - jak prověřit funkčnost rozdělovače?
Carinou jsem dojel, bez jakékoli známky nějaké poruchy. Po 4 hodinách stání normálně venku na parkovišti (venkovní teplota cca 15st) pak auto nenaskočí. Startér točí ale auto nechytne. Ani jedna svíčka nehází jiskru. Prošel jsem všechny pojistky a vypadají v pořádku. Imobilisér by v tomhle autě být neměl. Baretku jsem zkoušel několikrát odpojit a počkat cca 10 minut, ale nic se nestalo. Kdyby tam byl nějakej skrytej imobilisér, tak by to přece startérem netočilo.
Takže mám podezření na rozdělovač. Když jsem ho vymontoval, tak bylo vevnitř lehce oleje z motoru. Je na něm ztvrdlej gumovej okroužek, co těsní do prostoru pod ventilový víkem. Jinak vevnitř rozělovače vypadá všechno docela dobře. Palec rozdělovače jeví známky opotřebení a kontakty na víku jsou už taky cca o 0,5-1mm vapálený. To si všechno vyměním, to je pohoda. Ale jak otestovat třeba tu cívku, co je uvnitř rozdělovače? Nebo musím na slepo koupit novou cívku? Nebo dá se cívka nějak vyzkoušet, než to budu objednávat? Kdyby to mělo být tím víčkem, tak by to přece nebylo tak naráz a hned všechny čtyři svíčky naráz, ne?
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Stan »

Sám jsem se zeptal a sám si teda odpovím :-D Třeba se to někomu někdy bude hodit..
Rozdělovač vyndanej z auta a po vizuální kontrole všechno v pohodě. Teda až na dost opotřebovaný kolíky, okolo kterých běhá palec. Kolíky měly v sobě všechny zahloubení cca 0,5 mm. Palec byl docela zakarbonovanej. Netuším, jestli to někdo někdy měnil. Spíš asi ne. Kontakty na víku rozdělovače, co jen vedou proud k palci, tak tam to mezi nima ukazovalo cca 14 K ohm. To jsem se pak dočetl, že je v pořádku.
Každopádně v práci jsme s naším elektronikem podrobili zkoumání i cívku, co je součástí rozdělovače. Na + pól jsme dali +12V a - pólem jsme škrtali o "zem". Současně byl z třetího kontaktu na cívce vyvedenej drátek (normálně jde na palec rozdělovače) a byl danej téměř do kontaktu se zemí. Ten by měl při fungující cívce házet jiskry. Nic se nekonalo.
Takže jsem koupil novou NGK cívku cca za 1100, novej palec a víko za cca 500 a v toyotě jsem koupil origo nový těsnění pod víku i mezi rozdělovač a motor. Při zkušebním nastartování ještě se starýma těsněníma a novou cívkou to jede jak dřív. Takže dneska nahodím nový těsnění a bude hotovo. Původní polohu rozdělovače jsem si označil kvůli seřízení předstihu, ikdyž asi bude potřeba to později doštělovat. To se uvidí.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Rozdělovač

Příspěvek od biscuit »

myslím, že kdyby sem občas zavítal jimmi, určitě by řekl, ať zkusíš změřit cívku :-)
jinak gratulace, že jsi na to sám s kolegou přišel a díky za sdílení (aby sis nemyslel, že si to píšeš jen sám pro sebe) ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Matej
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: úte 13.06.2006, 16:49
Bydliště: Praha

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Matej »

Jj taky jsem ti chtěl napsat. Stejné jsem to měl před lety na carine co měla asi 360, tak jediná věc co kdy odešla byla cívka. Blbý na D1 ;)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač

Příspěvek od Stan »

4 Biscuit: tak nějak jsem doufal, že sem Jimmy zajde a odborně mě navede. No nic, hlavně že auto zas jezdí a dělá radost. A snad se už nebude opakovat ta trapnost s odtahovkou :-D
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Odpovědět

Zpět na „Carina“