Hlučnost motoru v interiéru - 2.4 benzín

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Hlučnost motoru v interiéru - 2.4 benzín

Příspěvek od maslisko »

Zajímalo by mě, jak zdejší majitelé benzinových Previí 2. generace vnímají hlučnost motoru uvnitř interiéru. Připadá mi, že ta moje je uvnitř docela dost slyšet. Vždycky to tak bylo, ale teď jsem s tím absolvoval dva sedmisetkilometrové dálniční přesuny a ten hluk při dálniční rychlosti je fakt dost velký. Navíc se mi zdá, že někde kolem 3 krpm to jde jakoby do rezonance. Přemýšlel jsem, jestli nemůže být problém s nějakým silenblokem motoru, ale to by se nejspíš projevovalo i nějakým nadměrným pohybem motoru (a tedy cukáním/tlučením) při nešetrných rozjezdech a to se mi neděje.

Na druhou stranu, volnoběžné vibrace se mi zdají poměrně citelné, ale to může být celkem v normálu - nemám srovnání (teda kromě druhého auta s motorem typu boxer, což není úplně dobrá reference).

Vím, že je to hrozně vágní a těžko uchopitelný příspěvek, ale nemám jak to konkretizovat (nahrávat audio nemá cenu kvůli zkreslení záznamu/reprodukce). Nicméně ocením jakoukoliv odpověď k tématu :)
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Hlučnost motoru v interiéru - 2.4 benzín

Příspěvek od Tomiq »

Podle toho, co píšeš je něco blbě. Moje dvojková není prakticky slyšet. Na volnoběh si to přede bez hluku a vibrací, při vyšší rychlosti je víc slyšet aerodynamický hluk. Buďto ten silentblock, nebo někdo dělal něco na motoru a už to není tak vyvážené. Nedotýká se třeba někde výfuk, nebo nějaká část motoru? Nechybí nějaká izolace nebo kryt?
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Hlučnost motoru v interiéru - 2.4 benzín

Příspěvek od maslisko »

Na ty otázky z fleku neumím odpovědět, musím to trochu pokoumat. Nicméně co se s autem dělo v minulosti, to asi nezjistím...

Teď mě napadlo, nemáš na mobilu nějakou aplikaci, co měří hluk? Případně, nebyl bys ochotný si něco stáhnout? Že bys při chvilce vlezl do auta, nastartoval a změřil hlučnost v úrovní (řekněme) uší při 2500 rpm (ta rezonance je trochu níž, než jsem psal předtím, jak jsem dneska zjistil). Vím, že to není dobře srovnatelné, pokud teda taky nemáš nějaký jablečný telefon, ale pro nějaké rámcové srovnání by to mohlo stačit...
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Hlučnost motoru v interiéru - 2.4 benzín

Příspěvek od Tomiq »

Jako můžu, asi nějakou apku i mám, ale asi to nebude směroplatný. To by musel být kalibrovaný přístroj, nebo bychom si to oba museli zkalibrovat přes nějaký referenční zvuk.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Hlučnost motoru v interiéru - 2.4 benzín

Příspěvek od zvady2 »

Jen pro info, já jsem neměl odhlučnění kapoty a tak jsem koupil antivibrační materiál a pak odhlučňovací vrstvu.
Vím že ty máš asi problém jinde, ale tohle taky pomohlo. Cena tak 700 Kč :D
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Hlučnost motoru v interiéru - 2.4 benzín

Příspěvek od maslisko »

Tomiq píše: pon 09.08.2021, 23:03 Jako můžu, asi nějakou apku i mám, ale asi to nebude směroplatný. To by musel být kalibrovaný přístroj, nebo bychom si to oba museli zkalibrovat přes nějaký referenční zvuk.
Jo, jsem si pak dohledal, že ty rozdíly můžou být dost zásadní, klidně přes 10 dB. To by bylo k prdu. Tak to asi nic, ale díky.
zvady2 píše: úte 10.08.2021, 15:29 Jen pro info, já jsem neměl odhlučnění kapoty a tak jsem koupil antivibrační materiál a pak odhlučňovací vrstvu.
Vím že ty máš asi problém jinde, ale tohle taky pomohlo. Cena tak 700 Kč :D
Asi je to něco jiného, ale pro zajímavost - tys tím nahradil izolaci zespod kapoty, chápu to dobře?
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Hlučnost motoru v interiéru - 2.4 benzín

Příspěvek od maslisko »

Možná jsem na stopě. Dneska jsem měnil olej a čas, než vykapal starý, jsem využil k revizi horního silentbloku motoru. Nevím, jestli to může být příčina hlučnosti, ale evidentně už má nejlepší léta za sebou. Objednal jsem nový a poreferuju, jestli výměna měla nějaký vliv.
img_8040.jpg
img_8040.jpg (94.35 KiB) Zobrazeno 1123 x
img_8037.jpg
img_8037.jpg (151.45 KiB) Zobrazeno 1123 x
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Hlučnost motoru v interiéru - 2.4 benzín

Příspěvek od zvady2 »

Já jsem na kapotě neměl tlumení a tak proto jsem to řešil tunningem :D
Kameraman a videoprodukce
http://www.adamvideo.cz
KLIKNI NA ODKAZ
-------------------
Toyota Pravia 2001,2.4b,automat,106 tis Km při koupě
Toyota Camry,3.0 V6,automat,167tis km při koupě,LPG
TOYOTA CARINA E Sedan,1997,1.6.,78kW 107tis km při koupě, Moje první Toyota
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnost motoru v interiéru - 2.4 benzín

Příspěvek od zaki »

Já ho měnil také , už byl taky utržený , ale u mě se to zdá , že je to teď spíš hlučnější než to bylo s tím utženým silenblokem . Uvidíš sám , jestli poznáš změnu .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Hlučnost motoru v interiéru - 2.4 benzín

Příspěvek od maslisko »

Jo, poté, co jsem o tom trochu zjišťoval, mi přijde, že větší vliv mají ty hlavní silentbloky dole. Ale uvidím, co to udělá. Každopádně protože jsem nepozorný tydýt, objednal jsem špatný kus - na správný motor, ale jiný model (Camry...). Nakonec jsem se trochu nedobrovolně rozhodl, že ten samotný silentblok zkusím přelisovat, což ale znamená, že to bude až nevím kdy :D Ale slibuju, že se pak ozvu :D
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnost motoru v interiéru - 2.4 benzín

Příspěvek od zaki »

Měnil jsem i ten silenblok na pravé straně , jak jsou řemenice . Ten byl taky vyčvachtanej .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Previa“