Auris TS 2016, 1.6 valvematic - pazvuky v kabině

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
kraspalek
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14.01.2020, 17:36

Auris TS 2016, 1.6 valvematic - pazvuky v kabině

Příspěvek od kraspalek »

Ahoj, koupil jsem ojetý Auris TS 2016 1,6 benzín, najeto cca 55 t, sám jsem zatím najel cca 5 t. S autem veskrze spokojenost, klady i zápory odpovídají ostatním vašim zkušenostem (hodně jsem si tady před koupí početl).

Trochu mě ale trápí pazvuky v kabině.

1) Od cca 80 km/h se začne ozývat jakoby svist větru kolem dveří řidiče a s další akcelerací to zesiluje. Hledal jsem rady, různé řešení spočívají v oblepování spár a mezer dveří z vnějšku, zkušební jízdy a pak zase postupné sundávání a hledání problematického místa. Přiznám, že jsem na to neměl čas, tak zjišťuju, zda někdo neřešil a zda prostě není nejjednodušší zajet do servisu. Nevím, jak se kdo k autu choval přede mnou a zda se např. "nevykecával" opřený o dveře, čím je třeba jen někde vůle ve šroubech (uchycení) a nestačí je prostě dotáhnout... Těsnění vypadá ok (a auto nebylo bourané).
(Někde zde na fóru, jsem také našel jakýsi "chvat", kdy se dveře s otevřeným okýnkem trochu násilně přiohnou - zkoušel jsem, ale možná jsem špatně pochopil postup, anebo jsem byl příliš něžný. Nepomohlo to.)

2) Druhý pazvuk je hůře popsatelný a je slyšitelný při menších rychlostech (pak jej asi přehluší aerodynamický hluk). Je to takové tiché chrčení, třetí dílů o sebe, rachtání a vychází jakoby z výdechů klimatizace - ale tu lokalizaci berete s velkou rezervou, přesně určit to nejde. Zde na fóru jsem náhodou našel, že by to možná mohlo být od vzduchového filtru, kdosi se tam o hluku pronikajícím do kabiny zmiňuje (
https://www.toyotaklub.cz/forum/viewtop ... 68&t=22795). Asi by stálo na zkoušku filtr vyměnit. Někdo tip na filtr, který do Aurisu přesně sedne? (v tom starém vlákně probíhala debata, že filtry nesedí přesně).

Předem dík za tipy, postřehy.
kraspalek
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14.01.2020, 17:36

Re: Auris TS 2016, 1.6 valvematic - pazvuky v kabině

Příspěvek od kraspalek »

Jen k tomu zvuku č. 2. Víc jsem to teď pozoroval: Ozývá se, když je auto (motor) pod plynem. Jakmile nohu z pedálu sundám ten zvuk ustane. Zvuk je také stále bez stejný, bez ohledu na otáčky motoru (je jedno jestli motor točí 2 nebo 4 tisíce, charakter ševelení pronikajícího do interiéru se nijak nemění). Jo a vzduchovým filtrem to nebude, filtr je krásně čistý, bez úsad a dobře drží.
Lukos
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20.09.2020, 14:04

Re: Auris TS 2016, 1.6 valvematic - pazvuky v kabině

Příspěvek od Lukos »

Zvuk č. 2 pozorujem aj ja na mojom Aurise 2011 1.6 Valvematic. Jemné ševelenie počuť len pod plynom od cca. 2000 otáčok.
Žeby nám reťaz o niečo trela?

Môže to niekto s Valvematic-om ešte potvrdiť?


Zvuk č.1 nepozorujem.
kocour
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: stř 23.05.2007, 13:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Auris TS 2016, 1.6 valvematic - pazvuky v kabině

Příspěvek od kocour »

Zdravím, zjistili jste kolem zvuku č.2 někdo něco nového? Mohu potvrdit stejné chování Auris TS 2016 1.2T, tedy zvláštní ševelení/drnčení jakoby z výdechů klimatizace mezi 2000 - 2200 ot. Také si s tím nevím rady. Filtr sání nový, na neutrál nic, jen při akceleraci... měl jsem podezření na turbo, ale nevypadá to...
Toyota Auris 2016 1,2 T - Touring Sports
Odpovědět

Zpět na „Auris“