Přestal fungovat tempomat

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
michmio
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: stř 18.07.2018, 07:10

Přestal fungovat tempomat

Příspěvek od michmio »

Zdravím,
dnes když jsem jel z práce tak mi na Previi D4D 2001 přestal fungovat tempomat prostě nešel zapnout, kontrolka se nerozsvítila a prostě nefunguje, po cestě do práce ještě fungoval.
Tempomat zřejmě origo. Já jsem to s ním koupil a nevypadá jako dodělávaný.
Nemá někdo nějakou radu, nebo tip čím by to mohlo být?
Dík za jakékoli rady
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Přestal fungovat tempomat

Příspěvek od Tomiq »

V první řadě asi napíchni na diagnostiku. Jseš si jistý, že nefunguje? mě jednou takhle jen praskla žárovka kontrolky.
Kořen slova Toyota je Toy!
michmio
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: stř 18.07.2018, 07:10

Re: Přestal fungovat tempomat

Příspěvek od michmio »

Nefunguje, zkoušel jsem, diagnostiku nemám a na diagnostiku se to zatím nikomu nepodařilo napíchnout, i když měla umět i japonce.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Přestal fungovat tempomat

Příspěvek od Tomiq »

A to se ti nepodařilo připojit ani motor přes obd? A nesouvisí to? pojistku jsi zkoušel?
Podle mě to bude něco jako spínač spojky nebo brzdy nebo nějaký snímač nebo samotný spínač tempomatu.
Kořen slova Toyota je Toy!
StandaStana
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19.02.2020, 19:30

Re: Přestal fungovat tempomat

Příspěvek od StandaStana »

Ahoj,
stačí vyměnit žárovku kontrolky tempomatu v palubní desce a začne ti zase normálně fungovat.
michmio
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: stř 18.07.2018, 07:10

Re: Přestal fungovat tempomat

Příspěvek od michmio »

Budu sice za vola, ale přiznám se :D
Když jsem jel včera domů, tak jsem zkoušel zapnout tempomat, tak že jsem zběsile mačkal tlačítko ON/OFF a čekal že se rozsvítí kontrolka, když se nerozsvítila, tak jsem zkusil jestli náhodou nefunguje a nefungoval, během asi hodinové cesty jsem to zkusil podobně několikrát a nikdy nic, ale ani jednou jsem nezkusil zapnout jen jedním stiskem. Po Tvé radě jsem tedy dnes ráno zkusil zapnout jen jesním stiskem a kontrolka se samozřejmě nerozsvítila, ale tempomat funguje.
Co se týče diagnostiky, ta s tou je to tak, že jsem byl s autem u jednoho vyhlášeného (tady v okolí) auto-elektrikáře, který na auto zkusil dvě univerzální diagnostiky, které by měly fungovat s autem, obě měli previi v menu, ale ani jedna se nespojila. Řekl, že previi nikdy nenapichoval a může to být tim, že ty diagnostiky prostě s touto řídící jednotkou nefungují.
Na radu kámoše, jsem si koupil na aliexpresu diagnostiku co je pouze na TOYOTU, tuto:
https://aliexpress.ru/item/32916638538. ... 33edz4CaXu
Nicméně nevím jestli jsem neudělal chybu při instalaci, ale taky se nespojila. Poté jsem dal auto na větší servis do servisu který je člověka jenž má bohaté zkušenosti s Prévií, tento servis mám víc než 100km daleko, takže ho běžně nevyužívám. A tento člověk tvrdil, že auto normálně napíchnul, nicméně neviděl jsem to, a nemám k tomu žádný důkaz. Chtěl jsem po něm, aby mi zapnul dení svícení, což se mu nepovedlo, s tím, že tuto volbu v řídící jednotce nenašel. Tak nevím.
Takže díky za rady s tempomatem a žádám o názor k mojí zkušenosti s diagnostikou.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Přestal fungovat tempomat

Příspěvek od Tomiq »

Já mám z aliexspressu bluetooth obd a dokážu se připojit jen k motoru. Alespoň jsem tedy nenašel apku, která by uměla i ostatní jednotky. Pokud se ti podaří víc, určitě dej vědět.
PS: za vola naopak bývají ti, co zapírají, a snaží se vymýšlet lži a polopravdy, kterým stejně nikdo nevěří.
Za tohleto tě rozhodně nikdo za vola považovat nebude.
Kořen slova Toyota je Toy!
kadlji
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 29.09.2008, 19:08

Re: Přestal fungovat tempomat

Příspěvek od kadlji »

Ke zkušenosti s diagnostikou.. mám taky ELM 327 a ta neumí s prévií skoro nic. Je dobrá tak na vyčtení chyby.

Odešla mi lambda. ELM správně vypsalo chybu a vyselektovalo konkrétní vadnou lambdu. Chtěl jsem si to ale ověřit, tak jsem od kolegy půjčil čínskou DELPHI. Tato diagnostika potvrdila chybu a dokázala už zobrazit online signály ze všech senzorů i aktuátorů řízení motoru. I tak tam ale mnoho k nastavení není.. vlastně nic.

Dokážete se spojit s motorem, airbagy, brzdami a imobilizérem. U motoru dokážete otestovat asi 6 prvků (klima, pal. pumpa atd.). To je tak všechno.. nějaké denní svícení tam nikde není.

J.
Avensis T22, 1.6 + LPG
Previa ACR3, 2.4 + LPG
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestal fungovat tempomat

Příspěvek od zaki »

Pokud chcete diagnostiku s možností nastavení různých funkcí co podporují jednotky , tak doporučuji tuto https://www.aliexpress.com/item/6723814 ... web201603_ , ta je levnější a já jsem kupoval tuto https://www.aliexpress.com/item/3298728 ... web201603_ .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Previa“