Krycí plachta

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Krycí plachta

Příspěvek od Tomi71 »

Zdravím Vás pánové v Novém roce. Máte někdo zkušenosti s krycími plachtami, uvažuji na můj Prius II, jelikož parkuji venku. Píšou, že je to prodyšné, mám obavy, aby se to auto pod plachtou nepotilo, nehrozí koroze? Asi bych bral tu za těch 784, nevím, o co je lepší ta za těch 1011, ta za dva tisíce už mi přijde zbytečná...

https://www.sportovniautodoplnky.cz/toy ... /exterier/

https://www.sportovniautodoplnky.cz/och ... 177x121cm/

Předem díky všem za reakce
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Krycí plachta

Příspěvek od biscuit »

S tou vodou a vlhkostí je to vždycky asi trochu alchymie. Já sám úplně nevím jak to je a auto stojící venku zakrývám spíš sporadicky. Je to i z toho důvodu, že plachta na autě málokdy vydrží. Velmi často jí sfoukne vítr. Dokonce i většina upevňovacích pokusů skončila fiaskem. U jednoho typu plachty dokonce došlo k jejímu poškození vlivem působení těch sil (větru a fixace) proti sobě... Asi nejlepší plachta z těch třech typů, který jsem vyzkoušel je ta, která má zevnitř tu látkovou "podšívku". Jestli se v ní auto nebude "pařit" ale vyzkoušeno nemám, protože ji používám prakticky jen uvnitř (pár letních nocí byla i na autě venku, ale to není nijak sporoplatné :-) ).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Krycí plachta

Příspěvek od jarson »

Plachtu mam, ale nijako extra nepoužívam. Je ale pravda, že prvotná myšlienka - prečo plachta? - bola lenivosť odstranovať sneh. Vozievam často , ženu do práce a to je tak medzi 4-5 ráno a nechce sa mi potom cistit celé auto este 15 minut navyše. To si radšej tu štrťhodinku prispím. na toto to bolo fajn. Ovšem sneh už nie je dlho a tak som to nevyužil. Naopak ovela castejšie som to vytahoval v parnom lete proti slnku. ma to dobrý efekt.Na Carine som zvykol zakrývat napríklad aj ked dlhodobo lialo a to kvoli strešnému oknu - je to rok 92 a už to občas zatieklo. Je pravda, že len pri niekolko dní trvajucom silnom daždi, ale už sa mi stalo , že som sadol do mokrého - takže preto. Kedže ale tvar plachty nezodpovedá dosť dobre karoserii ( pri Carine), tak som to tiež prestal robit. Okno riešim slnečnou clonou cez strechu. Učel to plní a je to praktickejšie.
Dlhodobé plachtovanie celého auta som ani neuvažoval. Žial, je to daň za "ne"garážovanie. Keby mal človek aspoň svoj kus zeme, radšj by som urobil prístrešok npríklad. Kolega, ktorý síce garáž má, ale obsadila mu ju mama "novým" autom , takto chvílku chránil "vydedené" svoje auto. Ale nepáčilo sa mu to - vietor - ako bolo písané, a udajne sa mu to nejako "lepilo" na karoseriu. To som sice celkom nepochopil, ale tak to vravel. Potom kupil vo výpredaji altánok a dal ten. Do prvej búrky. Altánok skončil na franforce. Ale kedže išlo o silné krupobitie, velmi ocenil, že ho tam mal a za tých 8€ to určite stálo.
Teraz má klasický prístrešok z dreva. Ovšem to vyžaduje ako som už spomínal vlastný pozemok.
este sa vratim k tomu krupobitiu - ked som to kupoval, aj to bola myšlienka na využitie. Ako sa ukázalo, znova naprd. Nie každá to naozaj ochráni, zato každú spolahlivo tesne pred krupobitím vietor strhne :mrgreen: inak stačí hrušia deka na ochranu pred krúpami - to len na margo.
Teda za mna - dlhodobo asi nie - ale zase moje autá dlhodobo nestoja. Najväčší zmysel vidím v ochrane proti snehu v zime a v lete proti slnku silnému. Ale nie na dlhodobo. Tak medzi jazdami pri bežnom používaní, tam by som sa nejakeho "kondenzu" a "potenia "nebál.
Tak neviem. Ja svoje plachty sice vozím v autách, ale uprimne to považujem za vyhodene peniaze.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Krycí plachta

Příspěvek od ježek2 »

Ahoj...když ještě v minulých letech padal sníh - používal jsem - při nočním parkování u fabriky. Mám jen takovou silonovou,s "ušima" na zrcátka. je lehounká,snadná manipulace - a hlavně,když kolegové pracně škrabali,jen jsem ji stáhnul i se sněhem do strany,vyklepal hodil do kufru - auto bylo celé čisté. Někdy se stalo,že jsem ji dával i na mokré auto - trošku přimrzla...sice při sundávání to vydávalo děsivé praskání - ale jak plachta tak i lak vydržely...Ve sklepě vyschla za pár hodin. S tím větrem trošku potíž - ty gumy to moc nedrží - přišil jsem dozadu do stran 3 kroužky od záclon, provlíknu gumu,háčky do kola a drží bez problémů...V létě jen při dovo,když to stojí dlouho na slunci...No,jestli je to prodyšné - když je to nylon?...Auto se nepotí - a koroze? - když už nebude načnutý - neudělá se...Přece nebude stát týden - měsíc pod plachtou...s Priusem musíme jezdit,ne?.a při jízdě se "provětrá"....na tu za dva tisíce jsem taky kdysi pokukoval,ale zatím mám garáž - a pak...možnost,že by to nějaký spolubčan čmajznul...
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Krycí plachta

Příspěvek od Tomi71 »

Díky za reakce, tak jsme nakonec koupil:
https://www.autohotarek.cz/plachta-na-a ... -2003-2009

O víkendu vyzkouším, tak uvidíme.
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Krycí plachta

Příspěvek od slabostka »

ta to rychlo prestane bavit.... a pre auto vonkuj je najlepsi luft.... skoda penazi
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Krycí plachta

Příspěvek od biscuit »

jako ochrana laku pred uv fajn. v lete pak neni auto ani tak rozpaleny. na mokro je to sporadicky... ale to si kazdej overi sam, co mu vyhovuje. kazdopadne si nemyslim, ze to jsou vyhozeny penize.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
MGRR
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: sob 02.01.2010, 18:55

Re: Krycí plachta

Příspěvek od MGRR »

Na dražší Lexusy LS, občas nějaké prodávám a používám tyto:

https://auto.bazos.cz/inzerat/131652825 ... azlika.php

Je to vícevrstvé, vodoodpudivé. Když auto projede myčkou, zakryji, po dvou-třech měsících a odkrytí je stále jako z myčky. S těch plachtiček, jako záclony... z toho jsem brzy vyrost, takové plachty se mění v brusnou pastu, vítr je zvedá...
Toyoty Prius, Lexus LS400, LS430, LS460, Land Cruiser 100 a 200, Ssangyong import original autoteile Korea
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Krycí plachta

Příspěvek od Tomi71 »

No uvidíme, k předchozímu názoru - nevím jak mě to bude bavit, např. v pátek jsem po práci dojel domů a plachtu nedal a autem jsem měl jet až ráno v pondělí a v sobotu už bylo zasněženo a zamrzlo, kdybych ji dal, tak jsem nemusel v neděli dvakrát škrábat a odhrnovat, nechtěl jsem to úplně nechat na pondělní ráno, protože tam byla i ledová krusta, ale to byl extrém. Už jsem ale mě+l strach na to zasněžené a zamrzlé auto dát plachtu, tak jsem dal jen fólie na přední a zadní sklo a přikryl ještě dekama, dal jsem aspoň dovnitř za vrata do tevřeného dvora. Nemáme zahradu za domem, malý dvůr, jinak bych řešil přístřeškem.
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Krycí plachta

Příspěvek od slabostka »

až to budeš dávať dole mokré a po čase špinavé lebo prach a bordel zo vzduchu bude to fajn robotka hlavne ak budeš pekne oblečený do práce.... a potom to budeš také špinavé dávať opäť na auto... proste fajn vecička - tak na veterána ktorý jazdí raz mesačne...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Prius“