Rozvodový řetěz

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
niko231
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 20.07.2006, 16:43
Bydliště: Vysočina

Rozvodový řetěz

Příspěvek od niko231 »

Od jakého výrobce byste doporučovali řetěz do Yarise 1.0 ? Vyhoví Japanparts , nebo čemu se vyhnout, chtěl bych to vzít z Motory, mají dobré ceny.
https://www.motora.cz/toyota/yaris-p1_1 ... tvi_100403
Díky za radu
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Rozvodový řetěz

Příspěvek od slabostka »

Budes si to robit sam? Ak nie nechal by som vyber na mechanika, znacku neporadim vseobecne kazdy chvali svoju polievku.... ale japanparts asi vyrobcom nebude ci? To by som skor bral tu ashiku ak ide o cenu.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
niko231
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 20.07.2006, 16:43
Bydliště: Vysočina

Re: Rozvodový řetěz

Příspěvek od niko231 »

Já osobně to dělat nebudu, ale mám možnost to koupit na firmu. Japanparts není výrobce, ale dodavatel dílů na jpn a asia auta a Ashika pod ně spadá
Ashika -Itálie
Specializace: aftermarket pro japonské, korejské a americké automobilky
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Rozvodový řetěz

Příspěvek od jarson »

obávam sa že v oboch prípadoch ide o to isté...
presne ako píšeš- aj japanparts aj ashika su len dovozcovia . Je pravda , že sa specializuju na diely azijských vozidiel, ale samozrejme nič nevyrábaju. Na druhej strane, kludne v krabici môžeš najst inak ovela drahší značkový diel.
Skusal som sa pozrieť na jednu japan stranku, odkial občas niečo kupim na originály, ale....sada tam nie je. Museli by sa vsetky tieto diely potrebne na výmenu " naskladat" a hlavne, aj tu, kde inak ceny bývaju vcelku rozumné je tentokrát asi cenovka robená pre Róberta Geissena :) ...ani som to nedokončil, stačilo mi 75€ za samotnu retaz ...
Myslím, že ako bolo povedané, nechal by som výber na servise, ktorému to dam robit. Samozrejme ak poznam taký , ktorý s tým má skúsenosti. Vtedy vedia dat tip na to co maju overené, casto vedia aj zohnat za dobrú cenu.
Záleží ale čo chceš vo finále - cenu alebo kvalitu.
Ono ak sa v servise tváriš, ako chceš všetko najlepšie zadarmo, tak podla toho ti aj objednajú diely. Potom sa necuduj ked zistíš , že po čase pol auta má zrazu činsky pôvod a so servisákom si začneš po roku tykať. A peňaženka aj tak prázdna.
Inak osobne ja by som sa opýtal tu na fore . Je tu par ludí co realne auta servisuju. Moc sem nechodia, ale myslím, že maju v profiloch aj nejaký ten iný kontakt. Presne takéto veci som par krat konzultoval napríklad s Idahom . Raz som od neho aj kupil rovno.
Inak vidim, že si z vysočiny, tak možno by si mohol nejakú radu skusit tu:
http://www.servis-nebovidy.cz/vita-vas- ... -nebovidy/
je to sice špecializované na hondy, ale referencie som čítal dobré. Osobne nepoznám.
Alebo dat rovno urobit, teda ak to este funguje:
https://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopic.php?t=10619
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Rozvodový řetěz

Příspěvek od slabostka »

ja tieto veci nechávam na mechanika - má svoje známe značky, v prípade problému tovar vymení , vyreklamuje, že na tom niečo zarobí no nech. Rozumiem aj mechanikom - stojí mu auto v dielni, zákazník donesie tovar,zistí sa že to nepasuje čo sa stáva, kto má teraz riešiť výmenu? Jemu ide o čas, kým do eshopu niečo pošlete, kým oni objednajú, kým to príde.. a auto zaberá miesto v dielni a jemu utekajú peniaze. drobnosti ako časti brzd po dohode kupujem sám, zvyšok nechám výber na neho - on vyberá dodávateľa, konkrétny tovar-cenu si dohodneme - limit ceny napr.
Napr. časti výfuku na nissane skladal asi na tri krát, čo malo podľa katalogov pasovať nepasovalo, keby som toto mal absolvovať sám tak to by som osivel úplne.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Rozvodový řetěz

Příspěvek od jarson »

Tak zase ak bude kupovat značkový tovar z overených zdrojov podla OEM čísla, resp.vin kodu, potom by sa pri dieloch typu "servisný interval" - rozvody, brzdy , podvozok, ložiská, silenty a neviem čo este z dielov normálnej udržby....nemalo stať , že niečo nepasuje. Ale zase pravda vela neušetrí.
S výfukmi ( a plechmi všeobecne) to už je teda fakt trošku horšie. Na druhú stranu, zase sa to dá relatívne bezbolestne často prisôsobiť.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Rozvodový řetěz

Příspěvek od slabostka »

ani tie katalogy nie su uplne presne. Na moj auris napr. katalogy uvadzaju standardne tlmice ako na ine vetzie, pritom hsd ma ine oem cislo. ... rovnako brzdy treba dat pozor aky je tam system... ci bosch,tocico,akebono...neviem ci je to japan specialita ze jedno auto ma brzdic bosch ine akebono...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Rozvodový řetěz

Příspěvek od jarson »

Katalogy neposlúchať - len OEM idealne ak je este s upresnením ( typicky to čo uvadzaš o brzdových systémoch napríklad ) ...a ano, je to trochu domotané, ale zpravidla je to podla toho kde bolo auto vyrobené , pripadne pre ktory trh.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Yaris“