Zateká do Ravky

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
laci2
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: ned 21.03.2010, 16:20

Zateká do Ravky

Příspěvek od laci2 »

Môj prvý problém s Ravkou 2007. Po dlhšie trvajúcom daždi som zistil, že mi zateká voda niekde pod palubovou doskou u spolujazdca. Odmontoval som dvierka príručnej skrinky, kde je peľový filter no nič som nezistil. Je to číra dažďová voda, ktorá sa hromadí pod koberčekom a niekedy su kvapky vody, alebo mala mlačka aj na gumovej rohoži (z toho usudzujem, že voda môže postupovať viacerými smermi). Odtoky na plaste pod stieračmi nie sú zanesené, skontroloval som to. Pod kapotou tiež žiadnu vhkosť nevidieť. Jedinu vlhkosť čo som zbadal, bola pod palubovkou na nejakom bielom plaste medzi stredovou konzolou a miestom kde je ten peľový filter. No odkiaľ sa tam nabrala nie je vidieť. Mal som vo februári menené čelné sklo a tak som ho dal skontrolovať, tam kde ho menili, aj lepené spoje, podotýkam, bol som pri tom keď to skúšali a popod sklo to nebolo vidieť žiaden priesak. Na podlahe u spolujazdca su otvory s gumovými krytkami, tie sú tiež neporušené. Ak by ste mali nejaky nápad, kde ta voda presakuje, dajte prosím vedieť. Na auto v lux výbave s 30 000km je priesak vody do interiéru dosť prekvapujúci. [/b]
ritchie12
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: pát 11.12.2009, 15:55

Re: Zateká do Ravky

Příspěvek od ritchie12 »

Ak ti nezatekalo doteraz, tak urcite to ma nieco s tym sklom. Na predchadzajucich autach som 2 krat musel menit predne sklo. V oboch pripadoch mi potom zacalo zatekat do auta! A to to sklo bolo menene v autorizovanom servise!

Moja skusenost je teda taka, ze predno sklo menit len ked je absolutne nutne a inac sa neda...
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

Ja bych to taky videl na sklo. Me menili taky a casem jsem zjistil, ze za deste mam svuj A sloupek uplne durch. Tak jsem zajel na reklamaci, okno bylo prelepeny a voda v aute je jiz minulost
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
prochaaa
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 26.03.2010, 14:41

sklo

Příspěvek od prochaaa »

Urcite je to sklem. Me kdysi nejakej extra mechanickej debil prilepil predni sklo v Carine lepidlem na akvarka. Asi si myslel sklo a voda, tak lepidlo na akvarka. Teklo tam podobne jak popisujes. Vymenit sklo neni zadna sranda, kdyz se to chce udelat poradne. Zapomente na to ze vam to ve znackovym servisu udelaj tak jak maj. Tam jenom koukaj jak to rychle vojebat. Chce si o tom neco precist, koupit to nejlepsi nebo nejproverenejsi lepidlo a stat u toho technika s pistoli u hlavy. A hlavne nenechat debily ve znackovym servisu vystrcit auto s nezaschlym lepidlem hned po skonceni ven na -20 stupnovej mraz. TO lepidlo musi 24 hodin minimalne schnout pri pokojove teplote, 2 dny lepsi. aaaaa
laci2
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: ned 21.03.2010, 16:20

Příspěvek od laci2 »

Ďakujem za odpovede. Momentalne som všetko čo bolo na podlahe vlhké dôkladne vysušil aj ten tlmiaci materiál spod koberčekov. Teraz niekoľko dní znova výdatne pršalo a zatial som vlhkosť nezistil! Som dosť prekvapený, no uvidím neskôr, či je vlkosť skutočne preč. Ak sa tam voda opäť objaví dám sklo prelepiť.
omuss
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 23.05.2010, 08:44

Příspěvek od omuss »

Mal som ten isty problem.Pri silnych dazdoch som mal uplne mokry kobercek a priestor pod nim na strana spolujazdca.
Po patrani na nete som objavil stranku kde su zverejnovane TSB (Technical Service Bulletin) pre Rav4
Stacilo potom navstivit srevis Toyota aj z vytlacenym TSB a po asi hodine cakania a 20 Eur je problem vyrieseny.
Pripajam copy TSB v PDF formate pre vsetkych co maju tento problem.
omuss
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 23.05.2010, 08:44

Příspěvek od omuss »

Sorry,nedari sa mi pripojit PDF - na poziadanie zaslem na mail.
laci2
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: ned 21.03.2010, 16:20

Vlhko v aute vyriešenné!

Příspěvek od laci2 »

Našťastie problém so zatekaním mám už vybavený. Nebolo to netesnosťou skla, problém bol niekde v oblasti kúrenia. Auto som zobral do Toyoty a tam namontovali nejakú tesniacu sadu a bolo po probléme. O tejto závade v Toyote vedia a keď som im povedal kde nachádzam vlhkosť, hneď im bolo jasné, čo treba robiť. Trochu mi je ale ľúto toho, že napriek závade o ktorej vedia a údajne sa vyskytuje na viacerých autách RAV4, túto závadu neodstránili ako reklamáciu, ale stálo ma to cca 76,- Ěčok. Záruka na auto mi uplynula cca pred dvoma mesiacmi. Každopádne som rád, že už je v aute sucho a to napriek tomu daždivému počasiu, čo tu posledné týždne bolo. Ten dážď dôkladne preveril tesnosť :o)
haluska4
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 09.09.2020, 11:28

Re: Zateká do Ravky

Příspěvek od haluska4 »

Ak by to pre niekoho bolo este aktualne (ja mam napriklad momentalne podobny problem na Toyote Yaris 2012), tu je vyssie spominany Technical Service Bulletin, ktory mi Omuss poslal na email (dakujem!) - nahodil som ho rovno na uloz.to:

https://uloz.to/file/IIXGzgEFpmFX/bo021-06-pdf
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“