Použítí hybridu jako záložního zdroje nebo nabíječky UPS

Když na autě něco nefunguje a netýká se to přímo konkrétního modelu
Odpovědět
Leo65
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: úte 13.02.2018, 21:01

Použítí hybridu jako záložního zdroje nebo nabíječky UPS

Příspěvek od Leo65 »

Nenašel jsem na fóru na tohle téma nějaká moudra (třeba jsem špatně hledal).
Na netu jsem nenašel usměrňovač-měnič cca 230 DC na 230 AC ani cca 230 DC na DC 48V který by se dal použít na dobíjení UPS.

(Bydlím na konci el. vedení Čezu a téměř každoročně jsem i 30 hodin bez proudu, mrazák zachraňuji elektrocentálou Honda ale smrad a hlavně hluk to je hrůza.
PII co vlastním se k tomu docela nabízí, vrní potichu, samo se dobije když je třeba, když se nechá puštěné. Co to sežere je mi fakt jedno, hlavně že se v noci kuli hluku nebudou sousedi vztekat).
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Použítí hybridu jako záložního zdroje nebo nabíječky UPS

Příspěvek od slabostka »

ale baterka sa nenabija ak auto stoji..... teda mysllim....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Použítí hybridu jako záložního zdroje nebo nabíječky UPS

Příspěvek od Fotomajor »

Snad jsi za čtvrt roku našel, co potřebuješ. Na foru o této možnosti zmínka byla. Taky máme občasné problémy s výpadky proudu, tak jsem se na to zběžně podíval. Zatím nejsem majitelem Priuse, proto jen taková sonda : https://axleaddict.com/cars/Installing- ... In-A-Prius
https://invertersrus.com/prius-power-inverter/

Trochu mě překvapilo, že se šťáva tahá z 12V baterie. Myslel jsem, že existuje měnič specíálně určený k použití u ToyHSD, který se zapojuje na trakční baterii. Ikdyž v tomto odkazu je k tomuto účelu konektor. Ale nevím, jestli to není US specialita. https://www.yourmechanic.com/article/ho ... lan-mcafee

Měnič z 12V DC na 220V AC je běžně ke koupi, například 1000W už za cca 2000kč. Možností je daleko víc, pro malou spotřebu asi do 150W možno připojit i do 12V zásuvky.

Vzal jsem to letem světem, tak uvítám každé doplnění či uvedení na pravou míru. Až koupím Priuse, určitě bych o tom řešení uvažoval. Kvůli občasným výpadkům se mi nechce pořizovat elektrocentrála.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Použítí hybridu jako záložního zdroje nebo nabíječky UPS

Příspěvek od slabostka »

ako píšem skôr - to že beží spaľovák neznamená že sa dobíja veľká - trakčná bateria,tá sa nabíja len rekuperáciou počas jazdy. takže určite sa to nedá použiť ako alternatíva elektrocentrály v zmysle auto si vrní a nabíja sa veľká baterka z ktorej si beriem šťavu.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: Použítí hybridu jako záložního zdroje nebo nabíječky UPS

Příspěvek od bohdan »

slabostka píše:ako píšem skôr - to že beží spaľovák neznamená že sa dobíja veľká
- toto sa moze stat
slabostka píše:trakčná bateria,tá sa nabíja len rekuperáciou počas jazdy
- toto uz nieje uplne pravda, lebo aj ked stojis tak sa moze nabijat, da sa to zistit priamo aj tak ze sa zrazu zvysia otacky motora (stava sa mi to ked nastartujem z prazdnou bateriou) a je to aj vidiet ze pocitac pise kam prudi energia (motor -> bateria)
slabostka píše:takže určite sa to nedá použiť ako alternatíva elektrocentrály v zmysle auto si vrní a nabíja sa veľká baterka z ktorej si beriem šťavu.
- takze urcite by som netrvrdil urcite

Podla mna by to mohlo fungovat. Co je ale pravda, ze ked stojis tak motor nenabije velku bateriu do plna, ale iba po akesi minimum aby sa dala pouzit pocas jazdy, takze to asi nebude uplne idealne.
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Použítí hybridu jako záložního zdroje nebo nabíječky UPS

Příspěvek od slabostka »

Si treba ujasnit ci je mozne aby stojace auto bez roztocenia generatora vyrabalo elektriku a tlacilo to do velkej baterie. Podla mna nie.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy - obecné“