Swap 3SGE BEAMS za 3SGE

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Miras333
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23.07.2020, 16:21

Swap 3SGE BEAMS za 3SGE

Příspěvek od Miras333 »

Zdravím
chci se zeptat mam celicu t20 3sge 129kw a chtel bych udelat swap motoru za 3sge beams.
Moje otazka zni jak se nastavuje variabilni casovani a co je potreba k swapu. Technicky vzato by nemelo byt problem zaveseni jde mi hlavne o to nastaveni variabilniho casovani popripade jestli by nebyl lepsi motor z altezzy ktery ma variabilni casovani na dvou vackach
Díky
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Swap 3SGE BEAMS za 3SGE

Příspěvek od Erat »

Asi potřebuješ jednotku z auta co má beams v sobě, nebo doladit nějakou co máš. Taky jsou potřeba jiný svody a tak. Prej je swap na beams kolem 100tis+
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Swap 3SGE BEAMS za 3SGE

Příspěvek od libor12 »

Nastavení variabilního časování ventilů provádí ecu motoru. Pokud máš jen holý motor bez ecu tak si musíš pořídit programovatelnou ecu a tam časování nastavit. Mechanicky zaměnit není až tak složité. Pokud ještě motor nemáš, částku za swap a jeho zprovoznění investuj do úpravy stávajícího. S vhodnými vačkami, úpravou sání,vyfuku a standalone ecu dosáhneš na víc než 200hp.
Přílohy
IMG_20200228_222934.jpg
IMG_20200228_222934.jpg (123.11 KiB) Zobrazeno 2284 x
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Swap 3SGE BEAMS za 3SGE

Příspěvek od Idaho »

Pokud Beams Redtop - klidne se ptej už máme za sebou a jezdí super.
Pokud uvažuješ o Balcktop Beams - rovnou zavrhni - kvuli kalkpkám atd potřebuješ sání z redu/greytopu , jinou vanu atd proste moc drahé vzheldem k přínosu.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Swap 3SGE BEAMS za 3SGE

Příspěvek od Idaho »

Erat píše:Asi potřebuješ jednotku z auta co má beams v sobě, nebo doladit nějakou co máš. Taky jsou potřeba jiný svody a tak. Prej je swap na beams kolem 100tis+
Motor ( vč svodů )+ 5ti speed trany s LSD + Ecu + váha vzduchu ( MAF ) - takovýhle balíček koupíš kolem 50-75tis. Zástavba není extra složitá ale je třeba udelat pár uprav v kabeláži a upravit napojení výfuku na svody ( tam si ted nejsme jist řešil kolega, ale možná tam pasuje serie ze 129kW ).
Pokud máš vlastní převodovku s LSD dá se ušetřit 4-6tis na té počáteční investici.

Doporučuji na všechyn tyhle motory před montáží udělat :
1) komplet rozvody vč WP
2) gufera vaček - pozor za VVt je dost atyp ale jde sehnat i momo toy
3) přetěsnění deklu VVT členu ( pozor nerozebírat ta ozubená kola/šneky/čelisti uvnitř !! - system v Beamsu je torsku jiný než známe z "moderních" VVT )
4) přední + zadní gufero kliky
5) těsnící kroužek VVT ventilu
6) Silentbloky ( dolní těsnění ) vstřiku a i O-kroužky ( horní tesnění ) vstřiku.


Samozřejem osoben delám i tesnění v sání atd protože se motory myjí atd.. ale to už je na vůli každého soudruha..
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Swap 3SGE BEAMS za 3SGE

Příspěvek od libor12 »

Takže reálně se bavíme o jaké částce když jsi už Beams namontoval a zprovoznil? Nejde mi o technická řešení,ale hypoteticky přístavim celdu s 3sge 129kw a chci Beams. Na kolik mně to přijde abych odjel a vrátil se na pravidelnou výměnu oleje? 100000? 120000?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Swap 3SGE BEAMS za 3SGE

Příspěvek od Idaho »

LIbore je to otázka stavu motoru a stavu auta ( hlavně kabeláže :( ) na jednom jsme ztrávili na kabeláži 22hod na druhé 64hod:(
Jedno auto se jen umyl motorák protože byl v top stavu, další se brousilo, lakovalo a bylo dalších x hodin práce navíc :(
Spojka? převodovka?
Díly budou objednávané u toyota cr ( rychlost dodání ) nebo si počkáš na dodání z JPN nebo si je dodáš sám?
je to složité..

obecne lze říci že cena bude mezi 80 a 130 tis
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Swap 3SGE BEAMS za 3SGE

Příspěvek od libor12 »

Honzo to je ok nástřel. Budem uvažovat tedy: 100000czk x výkonový nárůst 25hp = 4000czk/hp a doby zprovoznění týden. Ptám se proto,že majiteli auta,mnou výše postovaného grafu,kdy se upravoval původní motor(prog ecu,vačky,itb,výfuk,elektro,ladění,brzda) 3dnypráce a nárůst je cca 45hp/90000czk = 2000czk/hp reálně placená částka,přestože původní rozpočet byl na 100000,kdyby něco. Majiteli - vím,že si to určitě přečte a bude mít koule se vyjádřit - proto to řeším takto veřejně, se totiž částka zdála moc. Takže jsem rád,že se to neřeší někde v koutku po sz a je tu srovnání od někoho kdo to už dělal.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Swap 3SGE BEAMS za 3SGE

Příspěvek od Idaho »

libore, také jsem to už zažil, bohužel každá věc se dá dělat více způsoby. Ja jsem třeba edinkrát vypustil RT bez přetesnení VVT členu a byl z toho zásah po cca 10tis km za bratru skoro 15tis jelikož motoru musel kvuli pozici vvt a rozvodum proste ven. Popísšu tedy ten první jak probíhal :

pořizovačka redtopu bez MT ale s Ecu a váhou, cca60tis vč dopravy . ( před koupí změřeny tlaky, motor prohlídnut, nekupováno "naslepo" )
na motoru ( přetesnení komponent, mytí atd ) před samotnou instalací do auta ztrávím mezi 10 a 15ti hodinami
materiál na práce na motoru než pujde do auta, hlavne vzhledem k absenci některých dílu z druhovýroby vyjde na cca 20tis ( rozvody, WP, oil pumpa, gufera, sada tesnění sání, těsnění/ silenty vstřiků, tesnení vstřiku, tesnení VVT ventilu, tesnení do VVT členu, svíce, 2x oil filtr, olej )
samotná práce - kompletní odstrojení motoráku "na plech", vybroušení vyrezlin, odrezovač ( 3x ) stříknutí epox základem, přelakování do barvy vozu, nastrojení periferií ( trubky, atd ) zpět - 25hod
usazení motoru, zapojení palivového vedení ( uprava hadice vedení paliva ), výroba sací trubky tak aby při instalaci origo airboxu z RT vypadalo vše origo -15hod
revize stávajícího kabelového svazku, rozpinování, natažení kabeláže navíc pro VVt pro cívky, nadrátování, vyvedení OBD zásuvky u spoulujezdce ( použili jsme nakonec seriovou kabeláž z puvodní ST202 ) - cca 30hod

nebylo třeba kupovat spojku, převodovku ( ale ve stávající vyměněno ložisko, gufera a olej - cca 2,5 tis czk )
V součtu za cca 85hod při cene 500kč/hod jsi přes 40tis
jsme tedy na final částce 60+40+20 = 120tis a to pouze v případě že se nevyskytla žádná komplikace ( jak jsem zminoval dříve třeba poškozený seriový kabelový svazek atd.. ) cílem bylo auto, které bude fungovat, projde TK bez připomínky a nikdo víceméne nepozná že tam ten motor nemá být.


pokud to někdo dělá sám pro sebe , nebo s kamarádem někde ve stodole, tak na práci ušetří hodně, pokud to má dát někomu kdo se tím živí, má to nějak vypadat a nemít problém a TK tak to prostě stojí peníze.
Z osobní zkušenosti mohu potvrdit že RT v ST202 jede už v serii velice krásně a jakákoliv program ecu ( vzhledem k nárustu výkonu prosti serii ) na něm pověšená, jsou vyhozené peníze a nebo příliš drahý nárust "pár" koní ..

Pokud navíc člověk nejaké díly nově lakuje, plní klimu atd.. jsou to další položky co ten swap prodraží - stovka ke stovce a leze to nahoru.
beams.jpg
beams.jpg (60.27 KiB) Zobrazeno 2136 x
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Swap 3SGE BEAMS za 3SGE

Příspěvek od Idaho »

jinak pokud by někdo měl zájem mám aktuálně dostupný celý halfcut vč 5ti stupnového manuálu, bohužel světla rozbitá, poškozený airbox. Stav tach je 44tis mil cena je bohužel vyšší - cca95tis czk
na druhou stranu je to vč brzd, naprav atd... Prostě pulka auta - ideální na swap, nebude třeba řešit upravu kabeláže a rovnou použít z toho..
Odpovědět

Zpět na „Celica“