Výměna zrezlé trubky k nádrži

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
pantom
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: sob 12.11.2011, 16:16
Bydliště: Prostějov

Výměna zrezlé trubky k nádrži

Příspěvek od pantom »

Ahoj ,
Chlapi při výměně obutí jsem si všiml lehké koroze na levém zadním podběhu a zjistil jsem, že ten super plastový kryt co kryje tu trubku je plný zaschlýho bordelu a po odstranění jsem zjistil, že je trubka k nádrži téměř ko. Objednal jsem novou 77201-42140 a před tím, než se do toho popř pustím se chci zeptat, jestli zde již někdo měnil a jestli je potřeba ještě něco jinýho, jako např objímky....a hlavně jaký je postup při výměně, jak to drží navrchu v hrdle...atd.


našel jsem ,že na té odvzdušňovací je dole objímka 90959-04001 a na té hlavní trubce 90460-46003 a to vypadá jako klasická šroubovací ?
Mohlo by to jít použít znovu, nebo ani radši nezkoušet a hned měnit za nový? Ale pokud za nový, tak co tam dát?

Za každou radu předem děkuji.

Rav4 , 2.0 vvti , 2004,

výkres
výkres
načrt.jpg (20.76 KiB) Zobrazeno 3042 x
Přílohy
objímka
objímka
objimka.jpg (26.28 KiB) Zobrazeno 3042 x
Rav4, 2.0 vvti ,2004
pantom
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: sob 12.11.2011, 16:16
Bydliště: Prostějov

Re: Výměna zrezlé trubky k nádrži

Příspěvek od pantom »

Zatím nikdo nic?
Sehnal jsem v nerezu tyto svorky a myslím, že budou stačit a určitě se nepovolí.

Teď by mi stačilo info, jak se to rozdělá v hrdle, a to je asi poslední věc co bych rád zjistil, než se do toho pustím.
_20200519_175844.JPG
_20200519_175844.JPG (199.44 KiB) Zobrazeno 3004 x
Rav4, 2.0 vvti ,2004
rafkař
Manager Týmu
Příspěvky: 429
Registrován: stř 07.09.2011, 16:38

Re: Výměna zrezlé trubky k nádrži

Příspěvek od rafkař »

Já to dělal před lety na 2 gen v benzínu a dal jsem tam hadici z Hornbachu za pár halířů a obyčejné spony na šroubovák za pár korun. Pár let to tam bylo a i jsem to s tím prodal. Tenkrát za to chtěli nesmyslných 5500kč.
RAV4 HSD AWD 2018
ex-RAV4 4gen 2.0 Multidrive Valvematic 2013
pantom
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: sob 12.11.2011, 16:16
Bydliště: Prostějov

Re: Výměna zrezlé trubky k nádrži

Příspěvek od pantom »

Tak tahle bych opravu asi neprovedl. Přece jen to musí trochu vypadat a když to náhodou někdo někdy v budoucnu rozdělá, tak ať si nemysli, že jsem na to auto kašlal.
Jasně, na funkci to nemá vliv, ale tohle bych ji v jejich letech neudělal, když nám tak dlouho sloužila a doufám, že sloužit ještě bude. Vždyť za ty léta co jí máme nic chudina nechtěla a jen jezdila a jezdila, celý barák nám dovezla, a že toho bylo.
Trubku jsem koupil za 2000 a mám vše připraveno, jen ještě zjistit, jak jsem psal výše, jaké je uchycení v blatníku a hrdle.
Hledal jsem postupy oprav na netu, ale tohle jsem nenašel, není to ani v tom manuálu co je na stažení v pdf. Je mi jasný, že to asi nijak složitý nebude, ale chtěl bych být připraven předem a potom to bude fofr.
Rav4, 2.0 vvti ,2004
pantom
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: sob 12.11.2011, 16:16
Bydliště: Prostějov

Re: Výměna zrezlé trubky k nádrži

Příspěvek od pantom »

Takže vyměněno.
Bylo to tak, že v hrdle ta trubka nijak nedrží, je jen prostrčená a drží ji ty šrouby v podběhu.
Problém byl jen ty šrouby povolit, jinak šlo vše rychle.
Na odvzdušňovací trubce byla pérova spona, která šla použít znovu a jen spona na tankovací trubce byla ko, tam jsem dal novou.
Vše obrousit, odrezit a znovu ošetřit, nasadit novou trubku a hotovo.
_20200523_185804.JPG
_20200523_185804.JPG (264.52 KiB) Zobrazeno 2914 x
Přílohy
_20200523_185735.JPG
_20200523_185735.JPG (270.75 KiB) Zobrazeno 2914 x
_20200523_185648.JPG
_20200523_185648.JPG (237.66 KiB) Zobrazeno 2914 x
Rav4, 2.0 vvti ,2004
Uživatelský avatar
Lukii
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: stř 07.09.2016, 10:47

Re: Výměna zrezlé trubky k nádrži

Příspěvek od Lukii »

Zdravím Vás, potřeboval bych jako lajk poradit,

Řeším stejný problém jako kolega přejemnou. Již nějakou dobu pozoruji, že mi při natankování plné nádrže smrdí kolem levé zadní části auta (RAV4 III r.v. 2007 2.0) benzín (ne tedy úplně vždycky). Našel jsem tady na fóru pár příspěvků o reznoucí plnící trubce do nádrže, tak jsem se na to podíval, a opravdu ji mám "krásně" olezlou (auto je jinak bez větší koroze). Nevypadá to, ale že by to někde bylo skrz a teklo, nebo sáklo, ale i tak bych to rád nechal vyměnit (hadici z Hornbachu tam dávat nechci :-)

Měl by to být díl číslo 77201-42183 (77201-42180 se již originál nedodává)

Našel jsem jsem tady odkaz na pána z Klatov, co by měl vozit originál náhradní díly, a cenu tam měl 6.000,- http://www.toyota-parts.eu/cz/toyota/20 ... /karoserie
poptal jsem to u něj, ale vypadá to na dlouhé lokte, respektive to na mě dělá pocit, že se mu to moc nechce řešit, nebo toho má moc, nevím...

V Tshuho Toyotě mi odepsali cenu 10.100,- a dodání 4-5 dní což je teda za tři trubičky docela šílená cena.

Našel jsem jakousi druhovýrobu z Polska za 2.300,- https://www.e-motocenter.cz/autodily/nt ... -2005-2012
tady se trochu obávám, že by to nemuselo úplně pasovat, na těch držácích, nebo to tvarování, ale mám chuť to risknout ..

No a tady jsem našel taky zřejmě origo někde ze skladu ze SA s poštou za cca 3.500,- https://www.amayama.com/en/part/toyota/7720142183#info
Ale to nevím, co to je za eshop, a zda to můžu jako fyz. osoba vůbec objednat, a jestli mi vůbec něco a někde přijde :-)

jestli jste to někdo řešil, odkud případně a co jste tam nakonec koupili?

Zatím jsem řešil vždy jen spotřební díly, bez jakékoliv závady, a takový speciální díl jsem nikdy neobjednával. Budu rád za každou radu.
RAV 4 2.0 VVT-i 2007
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Výměna zrezlé trubky k nádrži

Příspěvek od slabostka »

kludne to nove z Polska... over si este vin a dohodni moznost vratenia. Ak bude pasovat osetri resistin car alebo nieco podobne
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
pantom
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: sob 12.11.2011, 16:16
Bydliště: Prostějov

Re: Výměna zrezlé trubky k nádrži

Příspěvek od pantom »

Rav4, 2.0 vvti ,2004
Uživatelský avatar
Lukii
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: stř 07.09.2016, 10:47

Re: Výměna zrezlé trubky k nádrži

Příspěvek od Lukii »

Zdravím,

třeba to někomu někdy ještě pomůže, i když podle mě trochu "anomálie":

"můj příběh" po 13 letech a 200tis km se mi na RAV4 III 2.0 2007 benzín objevila první závada v podobě uniku benzínu z palivové soustavy.

Přišel jsem na to tak, že když jsem dotankoval do plna do cvaknutí, a ihned jsem neujel třeba 100-200 km, tak jsem po dostavení auta cítil kolem auta benzín. Nikde však nic neteklo ani nekapalo.
Hledal jsem zde na fóru, a našel, že rezne plechové plnící hrdlo k nádrži. To se potvrdilo i u mě, kdy dvě ze tři trubek byly již značně orezlé, ale zdálo se, že ne až tak, aby to někde prosakovalo.
Podle VIN a info z toyoty měl být díl, jako poslední náhrada pod označením 77201-42183 za 10tis Kč (což ale podle mého VIN neodpovídalo, na což jsem byl upozorňován prodejci druhovýrob, kde já měl mít na konci číslo 2) Nakonec jsem objednal druhovýrobu, která měla být kompatibilní s 77201-42180 a s 77201-42183 a doufal, že to bude pasovat - cena 2.500,-

V době hledání a objednávání a dodání plnícího hrdla, jsem ale zjistil, že benzín opravdu někde uniká, protože po natankování plné a postaveném autě mírně z kopce, kapal uprostřed auta po nádrži na zem benzín, z čehož teda nebyl můj servisák nadšený, protože ho kromě výměny hrdla, čekalo i sundání nádrže a najití místa úniku.

zde na fóru jsem opět dohledal několik možností, kdy jedna z nich bylo prasokování přes přírubu, ve které je namontované čerpadlo s filtrem. Nádrž, kromě lehoučce chyceného lemu, byla jinak úplně zdravá, takže korozi skrz na skrz vyloučili jako první. Hlavní příruba a její těsnění taky OK. Byla zde ještě druhá menší příruba, s palivoměrem, kde těsnění už nevypadlo nejlépe, tak jí přetěsnili a doufali, že to teklo tudy. Vyzkoušeli, natankovali, naklopili, a zjistili, že benzín stále teče. Takže opět nádrž napůl dolů, tak aby v ní mohl zůstat benzín, a mohli zjistit, kudy to uniká, nakonec našli k jejich překvapeni cca v půlce nádrže z její horní strany asi 3 mm sekanec (viz obr), který byl skrz (vypadlo to jak po šroubováku, kamínku, .... bez koroze - nedovedl mi vysvětlit jak to mohlo vzniknout) a tudy to teklo na bok do toho svařeného lemu a pak podle sklonu auta dopředu nebo dozadu. Jinak zdravou nádrž jsme kvůli toho měnit nechtěli, takže oprava pomocí speciálního lepidla na opravu nádrží, a přetáhli to ještě gumou přes jako ochranu.
Obrázek
Tak budu doufat, že to něco vydrží a nebudu kupovat brzy novou nádrž :-)
Jinak plnící hrdlo z Polska nepasovalo teda úplně přesně, ale nebyl prý velký problém ho tam přizpůsobit :-)

Snad bude teď zase na dalších 200tis km pokoj :-D
RAV 4 2.0 VVT-i 2007
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Výměna zrezlé trubky k nádrži

Příspěvek od jarson »

tak fajn, že si to vyriešil a hlavne dik za bodku za príbehom. To tu často chýba. Žiadne rozuzlenie, naopak kopec otázok bez odpovedí :)
Pýtal si sa na ammayamu japonsko.
Už som odtial objednával, ale nie z UAE ( teda arabské emiráty) ale z japanu. Odtial je ovela lepšie poštovné a hlavne , japanci maju s EU bezcolnú dohodu teda neplatíš CLO. Zaplatíš sice DPH a nejaký poplatok za preclenie ( podla toho kto to doručuje môžu to vybaviť rovno oni) alebo si to preclíš sám bez poplatku. Do hodnoty 22€ ani toto netreba riešiť.
Momentálne je problem ale inde. Totiž corona. Kvôli tomu japanci maju teraz velke problemy s dopravou zasielok. Resp. dá sa , ale tie alternatívy celú vec dosť predražia. Ako dopravu samotnú, tak prípadný poplatok za preclenie. Napriklad taký DHL - dopraví síce rýchlo a vsade - corona - nekorona ale.... len poplatok za preclenie má min. 25€ čo je oproti klasickej pošte, kde je to niečo nad 3€ teda fakt rozdiel. Preto volím japanpost zasielku typu EMS airmail. Akurát , že kvoli corone majú slovensko na zozname kam nevedia doručovať.
Aj teraz mi tam stojí zásielka , ktorá stále čaká na odoslanie. Oni to síce koncom min. mesiaca už konečne spustili, ale bolo naakumulovaných tolko zásielok, že to aj tak trvá nekonecne dlho a moja zásielka sa akosi na rad nedostala.... No a teraz 30.6. sa slovensko na zozname objavilo znova. Čert aby to bral aj s coronou. Za normálnych okolností mi prišiel od nich tovar do 10-14 dní max.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Lukii
Člen Týmu
Příspěvky: 29
Registrován: stř 07.09.2016, 10:47

Re: Výměna zrezlé trubky k nádrži

Příspěvek od Lukii »

Zdravím Vás,

Tak můj příběh má pokračování, a bohužel se vyplnilo, to co jsem moc nechtěl, a oprava zalepením dlouho nevydržela, a po cca 4 vyjetých nádržích, kdy nic nekapalo to asi zase povolilo včera to začalo po natankování plné nádrže zase kapat stejně jako předtím, takže dojde na výměnu nádrže.

Tak se chci optat, jestli spíš nějaký vrakáč (nemám vůbec zkušenost) nebo druhovýroba? (originál je úplně nesmysl)

Dnes jsem jí poptával u auto Matějček a cena by byla kolem 5tis, ale žádnou praktickou zkušenost mi nesdělili. Jde mi teda o to, aby pasovali ty příruby atd...

Máte někdo zkušenost?

Předem díky
RAV 4 2.0 VVT-i 2007
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“