Tempomat

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
Pičma
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: pon 25.02.2019, 19:22

Tempomat

Příspěvek od Pičma »

Zdravím. Mám Previi 2001 v naftě a nemám tam tempomat. Jde tam nějak dodělat a co všechno na to potřebuju? Díky
Marek J
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: sob 05.08.2017, 21:26

Re: Tempomat

Příspěvek od Marek J »

Ahoj, pripojuju se s prosbou o radu - já mám pro změnu benzin r.v. 2003 a tohle je jediná věc, kterou v Previi postrádám. Hilfe :-)
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Tempomat

Příspěvek od maslisko »

Já jsem koupil svůj Kinderwagen v Holandsku a tempomat měl dodělávaný - neoriginální. Takže pokud vám jde o dodělání originálního tempomatu, můžete tady přestat číst :)

Ten tempomat fungoval v pohodě, ale šel nakonec pryč - dal jsem na doporučení autoelektrikáře, kterému se nelíbilo, jak to tam bylo zapojené. Skládalo se to zhruba z těchto částí:
  • páčka pod volantem
  • řídicí jednotka
  • servo pro ovládání klapky
Kdybych se podíval, dokážu zjistit typ a nějakou dokumentaci k tomu. Jinak všecky ty střeva ještě mám, takže kdyby někdo měl zájem, řekněme za 500 přenechám v režimu "jak stojí a leží". Upozorňuju ale, že kabeláž není kompletní a opětovná montáž bude chtít někoho šikovného + ochotného ponořit se do dokumentace.
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Pičma
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: pon 25.02.2019, 19:22

Re: Tempomat

Příspěvek od Pičma »

Takže u nafty stačila páčka tempomatu (Alliexpress cca 240Kč) a čidlo na spojku (eshop Čr cca 250 Kč). Přehodit drátky do origo konektoru ve volantu, udělat otvor na páčku a páčku ve volantu přichytit. Vše funguje suprově..
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Tempomat

Příspěvek od Tomiq »

Tos to nemusel povolit přes vag?
Kořen slova Toyota je Toy!
Pičma
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: pon 25.02.2019, 19:22

Re: Tempomat

Příspěvek od Pičma »

Tomiq píše:Tos to nemusel povolit přes vag?
Ne. Normálně to funguje
fpsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 03.03.2016, 07:38

Re: Tempomat

Příspěvek od fpsoos »

Mna by zaujmal ten benzin 2.4 II gen (2001) skusal to niekto? Viem ze diesle to maju tak nejak jednoduchsie, ale co ten benzin? Naozaj by stacila packa, snimac a vymalovane? Poradte niekto prosim, koleno ma omina - boli na dlhych cestach.
Asi by chcelo zisti, ci je pod volantom ta priprava - konektor. Mohol by si to odfotit, kde a co mam hladat po zlozeni krytu? Pomohlo by mi to. Dakujem vopred.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Tempomat

Příspěvek od Tomiq »

Diesel má elektronický snímač plynového pedálu, takže jediné co potřebuje k tempomatu je páčka a software. Jak vidno, vše kromě páčky je připraveno, páč se výrobci nevyplatí a nemá důvod dělat jinou verzi.
Benzínový motor má mechanickou škrtící klapku, ovládanou lankem od pedálu. Takže tempomat potřebuje ještě servoovládání, které tahá za lanko. Nemyslím si, že by ho montovali i do netempomatových verzí. Ale co jsem koukal, má Prévie spoustu volných konektorů na výbavu, která tam není, takže kabeláž je asi taky stejná.
Myslím, že když koupíš ten servopohon, připojíš správně konektory, protáhneš přes něj lanka a namontuješ tu páčku po vzoru Pičmy, mohlo by to fungovat.
@Pičma: Rozsvítí se ti normálně i kontrolka?
Kořen slova Toyota je Toy!
Pičma
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: pon 25.02.2019, 19:22

Re: Tempomat

Příspěvek od Pičma »

@Pičma: Rozsvítí se ti normálně i kontrolka?[/quote]

Jasně. Funguje vše..
rajtik
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 07.07.2020, 18:05

Re: Tempomat

Příspěvek od rajtik »

Ahoj,
řeším stejné dilema. Rád bych neplatil pokuty na úsekových měření a doinstaloval tempomat.
Máte nějaký tip, kam s autem jet za někým šikovným, kdo by to zvládl? Sám si na to netroufám, už jsem zkazil lecos :)
Ideálně západní Čechy.
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od zaki »

Tak pánové , na benzínovou prévii si musíte sehnat tyto věci http://japan-parts.eu/toyota/eu/2001/pr ... 9011906539
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Previa“