Toyota Estima- japonská Previa

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
rzwinston
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10.07.2020, 10:21

Toyota Estima- japonská Previa

Příspěvek od rzwinston »

Jak velké problémy by mohly vzniknout pří případné opravě tohoto vozu (2003-2007) spíše benzinového motoru, podvozku?
Spousta dílů by mohla být totožná (nj je to RHD) s Previí.Navíc rychlost je omezena na 180km/h mám ten dojem ale snad by to šlo upravit pokud by bylo třeba ...
Díky za info
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Toyota Estima- japonská Previa

Příspěvek od Tomiq »

Otázka je, co tam je za motor. Může tam být 2AZ-FE a nebo 6tiválec, který v Evropě nebyl. Podvozek řešit nemusíš, tam se nic nesere. Tlumiče a brzdy seženeš. Mě by odrazovalo jen to rhd.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Toyota Estima- japonská Previa

Příspěvek od maslisko »

Počkat, vždyť to jsou totožná auta, jenom potenciálně s jiným motorem (6válec místo 4válce), jenom s jiným jménem, ne?
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
kadlji
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 29.09.2008, 19:08

Re: Toyota Estima- japonská Previa

Příspěvek od kadlji »

Nesel bych do toho..ma to zapsane vsechny vyjimky a spravna svetla z levaka? Tak treba predni svetla na 2000-2003 jsou absolutne nesehnatelna vec. Mozna je na tom 2003 - 2006 lip. Tezko rict.
Dejme tomu ze to ma vsechno co ma mit, je to za super cenu( pro mne tak max 30000). Ty se s tim nejak naucis ridit, ale co se stane az do toho pustis manzelku.. nechci domyslet.

Kolega ma e46 325i coupe v top stavu pravaka. Dotahl si to sam z anglie, komplet ho to stalo 50000 za auto a 20000 za veci kolem prihlaseni. Na toto auto sezenes vse a levne.. ma krasna nova svetla atd. Neco s tim pojezdil, ale neni to ono. Ted se to snazi udat a pochopitelne to nikdo nechce a to prodava nejvlhcejsi sen vsech vesnickych baliku.
Avensis T22, 1.6 + LPG
Previa ACR3, 2.4 + LPG
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Toyota Estima- japonská Previa

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne pát 08.09.2023, 07:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Toyota Estima- japonská Previa

Příspěvek od Tomiq »

Jezdil jsem se svým autem po anglickém venkově se živými ploty a kamennými zídkami. Bylo to hodně na hovno. Předjet traktor bez pomoci spolujezdce bylo nemožné. Do normálního každodenního provozu, kde jezdím bych si rhd nepořídil.
Jinak ano, většina auta bude shodná.
Kořen slova Toyota je Toy!
rzwinston
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10.07.2020, 10:21

Re: Toyota Estima- japonská Previa

Příspěvek od rzwinston »

No popravdě jezdím v UK už přes 10let a tak 7x jsem byl doma s autem tak 1-2 měsíce - teda s E39 Tourama.
Neměl jsem s tím předjížděním extra problém- závodím pokud vidím co mám před sebou :))
Sem zvažoval ze až se tady na to vyseru tak bych vzal auto na práci odtud.Ale nemám přehled co stojí schválení a nějaké předělávky světel a tak.Pokud to bude nějakých 20K-30K tak to asi nemá smysl.V Německu jsou nějaké Previe ale s automatem je jich daleko méně než v UK.E39 má ve světlech mechanismus na přepínaní LHD/RHD svícení-ale jestli je to plnohodnotné nemám páru.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Toyota Estima- japonská Previa

Příspěvek od Tomiq »

Já mám třeba H4 ledky, které mají čočku v sobě a jsou přímo rozlišené na LHD a RHD. Prakticky se to jimi dá vyřešit. Ale nevím jak s legalizací. Na měřáku na STK to bude svítit správně, ale ledky se legálně místo halogenů dát nesmí.
Kořen slova Toyota je Toy!
Odpovědět

Zpět na „Previa“