Ako na Lak ?

vše ohledně modelové řady Yaris

Aku umyvarku pouzivate ?

Rucnu
17
40%
Automaticku
9
21%
Umyvam doma alebo v specialnych umyvarkach
16
38%
 
Celkem hlasů: 42

Uživatelský avatar
Henry33
Věčnej rejpal
Příspěvky: 970
Registrován: ned 25.07.2010, 11:22

Příspěvek od Henry33 »

uz niekto skusal brusit lak vodnym smirglom ? takou 2500 kou ?
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

tomko píše:muco a autiko ako funguje? uz si zvykol na vacsi vykon?
no booooaaa....skoro mi ušiel spod riťky ... :lol: :lol: :lol:

a čo sa týka smirglu - bežne...ja mám 400 a 600-vky a samozrejme voda,voda,voda , teda namočiť urobiť pár pohybov krúžením (možno cca 6x-a opäť šup do vody).Potom je to ako detská prdelka. :lol:
Toyota yaris-1.0 II (2007-2010)
Toyota yaris -1.33 II facelift (2010-2012)
Toyota yaris - 1.33 III (2012-2014)
Toyota Auris 1.8 hybtid
Uživatelský avatar
Henry33
Věčnej rejpal
Příspěvky: 970
Registrován: ned 25.07.2010, 11:22

Příspěvek od Henry33 »

muco píše:
tomko píše:muco a autiko ako funguje? uz si zvykol na vacsi vykon?
no booooaaa....skoro mi ušiel spod riťky ... :lol: :lol: :lol:

a čo sa týka smirglu - bežne...ja mám 400 a 600-vky a samozrejme voda,voda,voda , teda namočiť urobiť pár pohybov krúžením (možno cca 6x-a opäť šup do vody).Potom je to ako detská prdelka. :lol:
400 po laku auta ? a rozlestil si to potom ? lebo ja som tam trochu opravoval so smirglom naraznik a nejake to ostalo matne :) este som to sice nelestil tak uvidim ;) a to bola 2500 ;)
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

Pozor! Nárazník je horšie opravovať striekaním,lebo farba na nárazníku je inej štruktury (nemám to z vlastnej hlavy..) . Nárazník som ešte nefarbil,len rozleštil malý škrabanček brusnou pastou a potom normalnym voskom vo farbe karoserie.
Ale v tvojom prípade si myslím,že to rozleštíš v pohode voskom-hoci aj s korytnačkou. 8) 8) 8) 8)

Farbou som opravoval len plech, ked ti nejaký kekot jebne dverami do auta takže tá 600-vka si myslím,že je dosť jemná.Vždy išlo len viac-menej o vyhladenie odlupnutého miesta . Potom som to len odmastil,a šmrncol som to farbou a bezfarebným lakom-kvôli metle. Samozrejme okolo toho som prilepil noviny,takže strieknutá je len tá časť,ktorá mala byť :wink:
No prezradím len tolko (lebo aj tak nemám čo tajiť),že to miesto by si ťažko našiel,kde to bolo opravované, pretože cca po 1-2 dňoch to vždy rozleštím voskom a sa to miesto akokeby "zlialo" s okolitou farbou. 100% to samozrejme nikdy nebude,ale to strieknuté miesto vidieť len z blízkosti 30-50cm a aj to musíš hladať 8)
Pre upresnenie-opravoval som s farbou vždy len "ranku" do cca 0,5cm. Väčšiu ranku som chvala bohu ešte nemal - klop klop. :P
Toyota yaris-1.0 II (2007-2010)
Toyota yaris -1.33 II facelift (2010-2012)
Toyota yaris - 1.33 III (2012-2014)
Toyota Auris 1.8 hybtid
Uživatelský avatar
Henry33
Věčnej rejpal
Příspěvky: 970
Registrován: ned 25.07.2010, 11:22

Příspěvek od Henry33 »

no ja skusam ten naraznik ale ako som naniesom tu farbu a cakal ze to uschne aby som to mohol zrovnat tak zacalo prsat a farba neuschla :D
takze si to asi budem musit zopakovat ;)

robim aj fotodokumentaciu tak potom zavesim cely pribeh opravy ;)
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

Možno to niekoho bude zaujímať-
http://lestenieaut.sk/chyby.html
teraz som narazil na tuto stránku,kde je pekne všetko popísané, aké chyby sa môžu vyskytnuť na laku a čo s tým urobiť

P.S: Mám auto 3 mesiace (nové) a na laku mám akokeby mapy a zistil som , že je to spôsobené nesprávnou aplikáciou alebo nedostatočnou hrúbkou farebnej zložky laku a sú to tzv."Oblaky" -ako to aj opisujú na tej stránke (na šedej fotke) . Myslel som si,že mám špinavý lak lebo som o takejto chybe ani nepočul.
Minulý týždeň som auto prvý krát umýval so šamponom a napastoval auto s týmto voskom:
http://www.a-autokozmetika.sk/aautokozm ... ax-No-476s
On mi tie "oblaky" na laku trochu zamaskoval - tým,že sa viac leskne auto ..Inak ten vosk JE CISTO NA "KONZERVACIU"-neodstranuje z laku nič - ani stopy po vode !!!
No o to viac chráni lak a mal by mať dlhú výdrž na aute...Uvidím.... Tie spomínané oblaky sú po navoskovaní aspoň menej výrazné pri prebehnutí bežným pohladom oka na lak . Pred tým, než som ho napastoval mi to udrelo do oka ako sviňa :evil:
Nieže to bežne človek nezbadá-ako to aj spomínajú v článku, v mojom prípade to bolo až velmi vidieť-hlavne na dverách .No ako som už písal,myslel som si,že je to "špina zažratá",takže som to neriešil..ale e-e-e- špina to nebola
:cry: :cry:

Takže ak budete kupovať auto,skôr než pôjdete sa na neho pozrieť, ( platí to aj pre fungláče! ) ,prebehnite si ten link-je zaujímavý,vela sa toho dozviete. 8)
A okrem iného - tu som našiel všetko,ako sa starať o lak !
http://detailing.cz/viewforum.php?f=3&s ... e91014cd85

Teraz som zistil napr. čo je to "clayovanie" karoserie. Robí sa to ale pred voskovaním po dôkladnom umytí šamponom a vysušením...A jáá kekooot som sa divil,prečo mi neide dole voskom drobný akokeby piesok pripečený na lak- niekedy tzv.vzdušná korozia a pod. A ten "clay"je práve na odstránenie týchto -pre niekoho- "detailov". Lak musí byť hladký ako detská prdelka a potom treba voskovať :
http://originalwapka.sk/index.php?route ... uct_id=825
Ale sú aj iné značky-s rovnakou "hlinou".Nemusí to byť zrovna Meguiars - to som dal len akože kuknuť,čo to robí.Mnoho ludí už bez toho čistenia ani nevoskuje.
Toyota yaris-1.0 II (2007-2010)
Toyota yaris -1.33 II facelift (2010-2012)
Toyota yaris - 1.33 III (2012-2014)
Toyota Auris 1.8 hybtid
Uživatelský avatar
Thorwards
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: sob 26.02.2011, 15:27

Příspěvek od Thorwards »

To detailing forum je super, používám od nich doporučené prostředky a nemůžu si to vynachválit. Čistím auto 3 krát až 4 krát v roce, sice nad tím vždycky strávím tak cca 12 hodin, ale výsledek stojí za to. Používám vosk a mezi mytím to stačí akorát vzít wapem a auto furt vypadá dobře. Na holo škrábanečky mohu doporučit Meguiar's Scratch X. Je to na menší (míň hluboké) poškození akorát když to budete aplikovat ručně na celé auto, tak si docela máknete, ale výsledek je super. Samozřejmě to není takové jako když to necháte strojně zbrousit, ale na domácí použití si myslím že to je fakt dobrá věc.
VW Golf 7 1,2 TSi Comfortline r.v. 2013
VW Golf 6 1,4 TSi Highline r.v. 2010
Yaris 1,0 VVT-i r.v. 2001 (na prodej v sekci Auta-nabídka)
Samarkand
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pon 15.06.2020, 21:00

Re: Ako na Lak ?

Příspěvek od Samarkand »

Zdravím,

mám dotaz ohledně samoopravu laku na novém autě v záruce. Pokud tady takový dotaz již byl, tak se moc omlouvám, jen se mi ho nepodařilo najít :( No každopádně máme rok starou Auris a tak týden dva zpět, jsem si v kapotě všiml důlku, nejspíš po kameni, s poškozeným lakem. Vyloženě je malinký kousek odloupnutý a je vidět plnič a i rýha v něm. Můžu si takovýto šrám zapravit sám pomocí korekční tužky bez rizika ztráty případné záruky? Máte s něčím takovým prosím někdo zkušenost?

Předem díky za odpověď
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Ako na Lak ?

Příspěvek od jarson »

Mzslím, ze toto korekčná tužka asi nedá.
Možno to osetrí , co sa táky ochrany voci dalsej korozii, ale obavam sa , opticky asi nebudes spokojny. Každopadne, nevidime to, tak tažko sa takto vyjadrit. Asi by som skusil lakyrnika...kolko za to moze chciet? max 10€? a mas to poriadne urobené. Ona aj ta korekcna tužka cca. tolko stojí.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Yaris“