Chladící kapalina EVANS

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Pobaliva me myslenka nutne kontroly kvality oleje v motoru.... Proste je jasne, ze jsem stary a nejak hur se prizpusobuji novinkam.. :-) A pokud navic udelaji vodivostni cidlo na olej... a spoji to s kvalitou oleje... no tak jsem hodne pobaven tim, ze to ma realne fungovat.... Jako jo... je to v plenkach a v podstate vymluva vyrobce, protoze pak muze rici: "hele, vzdyt porad mate opotrebovany olej a proto se vam to auto rozbilo". :-))))
Mimochodem, doufam, ze neni ulozeno nekde na okraji co spodku olejove vany, ale v nejakem vysokotlakem a proudivem miste v bloku...
Back in Czech.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Skoro bych se az opravdu zacinal bat, ze log toho cidla bude v chranene casti pameti ECU, aby pripadne reklamace mohly byt reseny rychle a kvalitne: dne XY se vam rozsvitila kontrolka kvality oleje a vy jste jeste ujel cca XYZ km nez jste to vymenil. Reklamace zamitnuta...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

mám pocit,že tak nějak to řeší :lol:
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Celicu mam uz viac ako 5 rokov takmer 90tis. km, prvy rok ako som ju mal som do chladica dal trochu toho sajrajtu na upchatie diery v chladici, nepomohlo to ( chladic som vsak opravil ), emulziu nemam voda mi neubuda ani v nej nieje olej, uz som tam asi dva krat menil nemrznucu zmes G11 a po urcitom case zhnedne vid foto:

Obrázek


Obrázek

cim to moze byt?

uz mam pre Celicu prichistany Evans a nechcem aby mi tiez zhnedol, pripadne ak zhnedne koli comu...
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

Chce to Chemika a udělat rozbor :-)

ale nic mě nenapadá :shock:
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Proc ne? Obecna vlastnost vsech organickych sloucenin je bud ztrata barevnosti nebo zmena barvy k tmavsimu odstinu vlivem teploty a UV zareni. To uz snad je samovypovidajici, ne?
Dalsimi aspekty mohou byt: vymyvani barvy ci jinych castic z hadic, dtto z ruznych tesneni, mikroprosak oleje nebo splodin do chlazeni.... Je toho straslive moc co to muze zpusobit.. ;-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
AndyGTP
Manager Týmu
Příspěvky: 336
Registrován: pát 14.10.2005, 21:40

Příspěvek od AndyGTP »

hm je to ale trochu divne, zatial som nevidel, ze by niekomu tak vyrazne zhnedla G11 (modrozelena), zvlast ked ju aspon niekedy vymeni. Henta voda vyzera hrozne hrdzava...
JCE10L - EE111 - SXA11L - AE82L - AE86L - AE92L
2JZGE --- 4EFE --- 3SFE --- 4AGE --- 4AGE --- 4AGE
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

Se ti něco vyplachuje z toho opravovaného chladiče :?:
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

me to taky prijde "laicky" jako rez
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

ja som chladiacu sustavu na ST182 preplachoval asi 5 krat uz. s termostatom vonku, hadica do bloku, kurenie otvorene, dal som aj octovu odhrdzovaciu kuru. nalial som tam vonavucku ruzovu chladiacu a znova je po par km hneda...
Obrázek
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

A nefoukáj do chladící soustavy výfukové spaliny? :-)

Pokud máš někde vevnitř něco zrezlé tak to můžeš vyplachovat klidně stokrát ale pořád to zrezlé zůstane :wink:
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Menil som v Celice chladiacu kvapalinu za Evans a nejak sa to nechce samo ovzdusnit, podla toho kolko som vypustil, este minimalne liter tam musi vojst...

motor som zohrial, termostat sa otvoril, kurenie topi, hadice su vsak tvrde(pri evans by nemali byt) je tam tlak, pyta si to este liter, je niekde nejaky ovzdusnovaci srob na Celice T20 3sge?
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Re: Chladící kapalina EVANS

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Je to už pár rokov čo som vymenil normálnu chladiacu zmes za Evans, odvtedy som najazdil cca 75tis.km v zmiešanom režime, ale posledných 5-6 tis. hlavne v redline, už som zničil 2 prevodovky od kedy ju mam :D Myslím že motor 3SGE s nájazdom 359 tis. km drží aj vďaka tejto skvelej chladiacej zmesi

A dosť podstatná vec je že od kedy mám Evans, kvapalina má aj po rokoch/km stále krásnu číru farbu
Odpovědět

Zpět na „Celica“