E11 nestartuje - baterie ok, startér necvaká

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
beeran
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 06.05.2020, 07:54

E11 nestartuje - baterie ok, startér necvaká

Příspěvek od beeran »

Ahoj vespolek,
jak už to bývá, z ničeho nic mi ráno nestartla corolla (1.4 63kw).. Po otočení klíčku cvakly relátka a pak slabé bzučení po dobu startování jakoby od starteru. Světla krásně svítí, baterka očividně ok (po proměření bez zátěže 12,58V). Ještě jedna indicie - pokaždé když jsem po zkoušení startování vysedl z auta, dostal jsem elektrickou pecku od kastle.
Máte nějaký tip čím to?
díky moc
v.
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: E11 nestartuje - baterie ok, startér necvaká

Příspěvek od MiBo »

beeran
...(po proměření bez zátěže 12,58V) - to je to iste ako pozerat na p... v zrkadle!
Zmerat pri zatazi (ked startujes) asi pravdepodobne akumulator nedrzi napatie /U,V/ kapacita -bude kaput!!!
Napatie klesne "hlboko" pod 12V a nestaci pretocit...atd
Najpr merat ...(a potom dat dobit) alebo kupit novu baterku.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: E11 nestartuje - baterie ok, startér necvaká

Příspěvek od biscuit »

já bych si spíš tipnul ten startér. btw s úspěchem používám na nouzový startování silnější powerbanku (pro to určenou), která by i v tomhle případě pomohla prozradit, jestli je to startérem, nebo baterkou.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: E11 nestartuje - baterie ok, startér necvaká

Příspěvek od Jimmi »

Tak cvakne ten startér, nebo ne? Tam žádná relátka nejsou.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
HerrKreuz
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 20.04.2019, 17:17
Bydliště: Jižní Morava (okr.Hodonín)

Re: E11 nestartuje - baterie ok, startér necvaká

Příspěvek od HerrKreuz »

:) Jako professionalne nekompetentní autotronik v prestiznim autoservise :D ;) :D doporucuju,: zkontrolovat zaprve ukostreni starteru, zahybat s upevnenim kabelu jestli se nehybou atd. a pak zjistit ovladaci a napajeci napeti (tj +12 na pri startovani, +12V sv.15(spinanaci napajeni pres klicek) a stalych +12V na silovym vodici ke starteru). Vsechno kontroluj idealne zarovkovou zkouseckou, multimetr nnevytvori zadnou zatez v obvodu. Pokud jsou obe tri veci vcetne pojistek a relatek ok, ;) tak uz zbyvaji jen dve veci. 1.Civka a 2.Vinutí...... civka je ta levnejsi (lepsi) varianta. ta druha varianta muze byt: smeteny uhliky komutatoru motoru starteru anebo, ato je pak lepsi koupit novy starter, vyzkratovany vinuti..... Mno a takova křupanská rada ktera dost casto zabere: vem si kladivko nebo železnou tyčku a zaklepej po starteru 2x 3x...... ,s citem a pak s vetsim durazem (NE NA CIVKU!!) Zkus ten cely proces treba 2x cely zopakovat dokola, nekdy to na poprve nepomuze , ;) :) mockrat uz me to pomohlo a byl to taky jasnej dukaz ze starter to vzdal..... NZ ;) :) Obsazeni pinu konektorů, + a - polarizace, pojistky, rele, atd.. si over podle el. schemat, muze se to dost pravdepodobne lisit od toho co jsem napsal, protoze delam predevsim VW, Seat a Audi kde to takhle zapojeny je....
Naposledy upravil(a) HerrKreuz dne pát 08.05.2020, 23:21, celkem upraveno 1 x.
MY SECOND NAME IS HACKERMAN....
Uživatelský avatar
HerrKreuz
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 20.04.2019, 17:17
Bydliště: Jižní Morava (okr.Hodonín)

Re: E11 nestartuje - baterie ok, startér necvaká

Příspěvek od HerrKreuz »

Viz. start. obvod. .................sv.30 - stalych +12V............... sv.15 - spinanych +12V (zaply zapalovani klickem)..............sv.50 - START +12V (ovladaci vedeni)
zasouvací relé je integrovany primo ve starteru.......
Přílohy
43.jpg
43.jpg (102.35 KiB) Zobrazeno 1862 x
MY SECOND NAME IS HACKERMAN....
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: E11 nestartuje - baterie ok, startér necvaká

Příspěvek od libor12 »

Jimmi píše:Tak cvakne ten startér, nebo ne? Tam žádná relátka nejsou.
e11, když otevřeš kapotu má před řidičem pojistkový a reléový box a v něm najdeš "ST relay" - startovací relé,které ovládá cívku starteru. :wink:
beeran: vytáhni ho a spoj kusem drátu pozici 3 a 5 - najdeš pod relé a i na něm. Pokud začne startovat objednej si v toy nové nebo navštiv vrakoviště.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
beeran
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 06.05.2020, 07:54

Re: E11 nestartuje - baterie ok, startér necvaká

Příspěvek od beeran »

Tak baterkou to neni.. nabita do plna a stejne to bzuci.. zkusim klepnout na ten starter, ale okolnosti mi zatim nesvedci (auto mi stoji na ulici docela zkopce a pod nej se bez zvednuti heverem nedostanu - otazka: muzu to "roztlacit" abych se dostal nekam na rovinu? skodovku jsme kdysi normalne roztlacovali, ale ta mela rozvodovy retez.. a rok zpet jsem z cire zoufalosti tlacnul svou dizlovou T3 a rozvod preskocil :? diky
beeran
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 06.05.2020, 07:54

Re: E11 nestartuje - baterie ok, startér necvaká

Příspěvek od beeran »

a neni docela velky indikator mozneho problemu ta elektricka pecka, kterou ted vzdy dostanu, kdyz se to pokusim startnout, jak vystoupim z auta? uz me to kopalo driv za pojizdna, ale ne tak razantne.. ze by fakt nejaky haprujici kabl? vim ze je to naprd jen tak teoreticky polemizovat, ale uz se na to chystam to poradne prohlidnout, jen co to dopravim na nejake "pracovnejsi" misto :)
beeran
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 06.05.2020, 07:54

Re: E11 nestartuje - baterie ok, startér necvaká

Příspěvek od beeran »

Tak zde ponauceni pro dalsi starterem postizene... baterka to nebyla, relatko taky ne, po poklepani zespoda po telu motoru starteru naskocila jak by se nic nestalo :wink: kazdopadne pujde starter ven, uz mam staro novy.. s mym stylem ovsem asi az definitivne zdechne :? diky moc vsem radicim zucastnenym !!!
Uživatelský avatar
HerrKreuz
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 20.04.2019, 17:17
Bydliště: Jižní Morava (okr.Hodonín)

Re: E11 nestartuje - baterie ok, startér necvaká

Příspěvek od HerrKreuz »

neni zaco, vodtoho jsme tady ;) :)
MY SECOND NAME IS HACKERMAN....
Odpovědět

Zpět na „Corolla“