Tecie olej zo serva na Carine 1,8xli,combi automat

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
easy
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: ned 07.05.2006, 11:41

Tecie olej zo serva na Carine 1,8xli,combi automat

Příspěvek od easy »

Ahojte,stal som sa cerstvam majitelom tejto cariny.Je to ´96,ma 112tkm a je v perfektnom stave,dobre udrziavana.
Akurat som zistil ze mi tecie olej zo serva.Jeden znamy sa mi na to pozrel a povedal ,ze unika z manzety a ze najlepsie by bolo vymenit cele servo.Nove stoji okolo 24tisic.Neviete mi poradit kde ho kupit za dobru cenu,alebo ci sa to oplati dat opravit?(ak sa to da?)
aevn
Řidič
Příspěvky: 219
Registrován: pát 18.11.2005, 21:53

Příspěvek od aevn »

ahoj, jestli se nepletu tak máš anglickou výrobu - tam je hřeben servořízení oficiálně neopravitelný (nedodávají se na něj jednotlivé díly),
řešení se nabízí v podobě koupě jiného řízení na vrakovišti za výrazně nižší cenu nebo koupit řízení z japonce a tam je další repase už možná. Oba druhy řízení by se měly lišit snad jenom sílou axiálních tyček a s tím spojené závity v kulových čepech.
Další možnost je řízení vymontovat a zkusit ho dát na opravu nějaké firmě, která se specializuje na hydrauliku.
Každopádně dávej pozor na hladinu oleje v nádobce servořízení, když bude málo oleje tak si zničíš ještě čerpadlo serva.
Jirka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 925
Registrován: úte 29.06.2004, 16:12

Příspěvek od Jirka »

Plně souhlasím.Akorát doplním,že tam snad pasuje posilovač z Avensise.
J.
easy
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: ned 07.05.2006, 11:41

Příspěvek od easy »

Hej je to anglican.Nadrzku pravidelne kontrolujem a dolievam olej kym to nebude opravene.Je to pech,ale co sa da robit.Snad sa mi podari zohnat nove za dobru cenu.
Uživatelský avatar
odaz
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.12.2005, 22:37
Bydliště: Uh.Hradiště
Kontaktovat uživatele:

rizeni

Příspěvek od odaz »

Jirka píše:Plně souhlasím.Akorát doplním,že tam snad pasuje posilovač z Avensise.
J.
Ano, pasuje tam rizeni z avensise, nedavno si kamos menil kvuli netesnemu servu rizeni z avensise r.v.2003
EX.-CARINA II XLI 1.6 16v 77kw 1991-ted slouží mým rodičům
AVENSIS Sol 2.0 VVTi D4 108kw
Toyota-vím proč...
Sabal
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 30.09.2012, 09:30
Bydliště: Ostrava

nádržka kapaliny servořízení

Příspěvek od Sabal »

Ahoj pánové,
možná to bude znít směšně, ale jsem čerstvý majitel Cariny E r.v. 95, mohl by mi někdo poradit, kde najdu nádržku kapaliny servo řízení? Třeba i poslat fotku. Dík :)
JakubKotal
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: úte 01.05.2012, 19:07

Příspěvek od JakubKotal »

Ahoj,
dneska mi v servisu taky řekli, že mi teče řízení. Prý se to opravit nedá a možná je výměna jenom celého dílu, tzn. cca 10.000,-. Mám akorát hlídat hladinu kapaliny a prý rok i dva to může vydržet.

Ale můj dotaz je spíš, má cenu hledat něco na vrakáči? Jak poznat, že řízení je v pořádku?

Další moje otázka zní, proč se tomu stalo, kvalita výroby? Dá se tenhle díl zničit špatným zacházením (nemyslím tím sebe, ale předchozího majitele)?

Auto je ještě čtrnáct dní v lhůtě pro uplatnění skryté závady (pak už to bude 6 měsíců). Co vše je k tomu potřeba? Jak uplatnit skrytou závadu? Důkazní břemeno je na prodávajícím, aby prokázal, že se o skrytou závadu nejedná.

Díky za případné odpovědi.

Auto: Toyota Carina E 1.6 sedan, 73 kw, r.v. 96
servis tomas
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: pát 31.08.2012, 16:03
Bydliště: praha

Příspěvek od servis tomas »

Ahoj zavolej si na vrak toyoty v Praze na kutnohorske
servis vozidel toyota tomas ladra adresa ul. ke kablu 378 Praha 10 Hostivar tel.774174445
JakubKotal
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: úte 01.05.2012, 19:07

Příspěvek od JakubKotal »

servis tomas píše:Ahoj zavolej si na vrak toyoty v Praze na kutnohorske
Problém je, že jsem z Aše, takže jet se do Prahy dívat na díly je dost nereálné, ale díky za tip :-)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Otázka je co teče.
Samotné čerpadlo tu někdo už repasoval a prý je to trivoš. Myslím, že to byla nějaká Corolla, ale už bych to nedohledal.
I v tom hřebenu jsou to jen nějaká blbá gufera, to by snad mělo jít taky, ale to už jistě nevím.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
JakubKotal
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: úte 01.05.2012, 19:07

Příspěvek od JakubKotal »

Jimmi píše:Otázka je co teče.
Samotné čerpadlo tu někdo už repasoval a prý je to trivoš. Myslím, že to byla nějaká Corolla, ale už bych to nedohledal.
I v tom hřebenu jsou to jen nějaká blbá gufera, to by snad mělo jít taky, ale to už jistě nevím.
Je to přímo v tom hřebenovém řízení. Právě, že mi řekli, že ta gufera se vyměnit nedá (spíš je to moc pracné a bez záruky) Ale našel jsem firmu, která dělá repas a prodává repasovaná řizení.¨

http://www.s2-group.cz/car/15451,toyota ... epase.html

Nemáte někdo zkušennost? Nevím co si o tom myslet, nikdy jsem repasované díly nekupoval, nevím jestli stojí ten rozdíl 5.000,- za to. Chci to auto provozovat dál a ne jenom dva roky, než skončí záruka a díl začne znova prosakovat.

A tušíte zda by se to dalo uznat jako skrytá závada?
Twity
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30.08.2011, 13:35
Bydliště: momentalne Ostrava

Příspěvek od Twity »

Cau
Co mam zkusenosti tak vetsinou se to pozne ze je mokra manzeta. Dil se da opravdu sehnat za 10 000. nekdo delal aji vymenu ale vetsinou jsou vydrena tahla takze ikdyz bys udelal repas tak stejne ti to zacne za chvili delat znova. bohuzel vidim jedinny mozny zpusob a to koupit novy dil a vymenit
Carina sedan 1,6 85KW, r.v.94
Martinro
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: stř 22.05.2019, 23:24

Re:

Příspěvek od Martinro »

aevn píše:ahoj, jestli se nepletu tak máš anglickou výrobu - tam je hřeben servořízení oficiálně neopravitelný (nedodávají se na něj jednotlivé díly) repase řízení
Co já jsem slyšel tak si to všechno leštěj a soustružej. Skoro nikdo nebere nové přímo určené díly do toho. Jak to opracují tak to prý nesedí.
Odpovědět

Zpět na „Carina“