RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od martinw »

Jetson píše:Včera jsem si byl vyzkoušet hybrida AWD, když už mi ho firma objednala a ten hluk při akceleraci mne docela vyděsil. Nedělá to Toyota naschvál, aby lidi jezdili ekologičtěji (takovej Greta omezovač)? I když milion už není co býval, tohle fakt není normální.
boužel veškerý odhlučnění si schovávají pro lexus, v rav4 je toho minimum
Uživatelský avatar
rivelino
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: pát 06.12.2019, 23:12

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od rivelino »

Mirek_62 píše:
Jetson píše:Včera jsem si byl vyzkoušet hybrida AWD, když už mi ho firma objednala a ten hluk při akceleraci mne docela vyděsil. Nedělá to Toyota naschvál, aby lidi jezdili ekologičtěji (takovej Greta omezovač)? I když milion už není co býval, tohle fakt není normální.
Tak motor jde ihned do otáček max. výkonu (pokud tomu tedy šlápneš na plyn), je to prostě jiný způsob zrychlení, než když musíš s klasikou zrychlovat zvyšováním otáček motoru.
Ale stačí jednoduchá finta - v momentě, kdy otáčky „vyletí”, tak lehce uber plyn. Vůz „přeřadí” nahoru a otáčky motoru klesnou, vůz přitom stále zrychluje :wink:

Jo je to presne tak. taky jsem byl zpocatku prekvapenej hlucnosti atd., jezdil s nohou velmi opatrne a pak postupne zjistoval, ze to jde i jinak. Nejdrive rekuperace,ze neni nutně nejlepsi sundat nohu z plynu 200m pred semaforem, ale stejneho nebo jeste lepsiho efektu dosahnu kdyz brzdim mnohem pozdeji, ale s lehkym citem abych se udrzel v poli CHG (vyssi nabijeci proudy). Stejne tak jsem vypozoroval s razenim co psal Mirek_62 a jsem rad ze me pozorovani potvrdil. Zkratka chce to svoje a musim rict, ze je to cim dal lepsi...
RAV4 2019 Hybrid Executive
Jetson
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 16.02.2017, 07:19

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od Jetson »

No, budu doufat, že to nějak půjde, protože tohle fakt bylo špatné. Jezdil jsem v minulosti hlučné benzíny na 4000+ otáčkách, ale tenhle trpící zvuk to nědělalo nikdy. Tak uvidíme v červnu, jestli sem zase přijdu brečet.
Že nemůžou dělat trochu silnější nehybrid s manuálem.:(
Auris TS 1,6 D-4D 6 M/T Active a Trend+
RAV4 2020 2,5 Hybrid AWD Comfort
Danny_Z
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 21.07.2017, 21:59

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od Danny_Z »

Mirek_62 píše:
Xfield píše:
kadel píše:Abyste se nehadali.
D11, vynulovano na zacatku dalnice, vyfoceno na konci. Ta nizsi spotreba 130 tacho do Hradce, vyssi 140 tacho do Prahy.
Dnes D11 do HK. U Prahy jsem začínal se spotřebou 7,5 a po 80 km u HK byla spotřeba 8,0. Tempomat na 131km/h a plynulá jízda s zapnutým režimem Eco ....takže reálná spotřeba musela být přes 8 litrů....že by AWD byl tak znatelně žravější než FWD?
Jako info dobrý, nicméně vlákno je o modelu 2019 a tam by spotřeba měla být příznivější 8)
Ano, MY do 2018 je hnusná RAVka, ta dneska už nikoho nezajímá :D

Nemyslím to zle, je to můj subjektivní pocit, ale já to mám opravdu tak: RAV4 do MY2018 vyloženě hnusné auto, RAV4 od MY2019 krásný auto :D
Toyota RAV4 (MY2020) Hybrid AWD Executive (+JBL +Skyview) Pearl-White
Bylo: Toyota Auris Touring Sports MY2017 Hybrid Executive modrá Denim
Jetson
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 16.02.2017, 07:19

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od Jetson »

Já to cejtím taky tak . Jezdím Aurise TS, ale už také čekám na novou hezkou Rav4.:)
Auris TS 1,6 D-4D 6 M/T Active a Trend+
RAV4 2020 2,5 Hybrid AWD Comfort
Uživatelský avatar
DundyCZ
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30.08.2019, 18:10

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od DundyCZ »

Jetson píše:No, budu doufat, že to nějak půjde, protože tohle fakt bylo špatné. Jezdil jsem v minulosti hlučné benzíny na 4000+ otáčkách, ale tenhle trpící zvuk to nědělalo nikdy. Tak uvidíme v červnu, jestli sem zase přijdu brečet.
Že nemůžou dělat trochu silnější nehybrid s manuálem.:(
Jak tak ctu tve prispevky zacinam mit pocit ze mozna nejsi uplne cilova skupina tohoto typu pohonu. Na akrobaticke letani se totiz moc nehodi 8)
______________________
RAV4 Hybrid 2019 AWD Executive
Firma: Auris TS Hybrid mě nenechal v klidu
Jetson
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 16.02.2017, 07:19

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od Jetson »

Lítání bylo už dávno. Potom jsem přešel na naftu a jezdím na spotřebu a na pohodu. Ale ten zvuk při plném plynu je opravdu hrozný. Nejde o hlučnost, ale opravdu to působí jak když ten motor trpí. Je to dáno tím, že jsem (a asi nejen já) zvyklý na klasický zátah motoru a tohle se chová, jak když člověk zapomene zařadit a prošlápne to na omezovač. Ale jinak ano, kdyby u nás Toyota dávala do nehybridu tu 2,5, tak bych to určitě upřednostnil.
Auris TS 1,6 D-4D 6 M/T Active a Trend+
RAV4 2020 2,5 Hybrid AWD Comfort
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od Mirek_62 »

Jetson píše:Lítání bylo už dávno. Potom jsem přešel na naftu a jezdím na spotřebu a na pohodu. Ale ten zvuk při plném plynu je opravdu hrozný. Nejde o hlučnost, ale opravdu to působí jak když ten motor trpí. Je to dáno tím, že jsem (a asi nejen já) zvyklý na klasický zátah motoru a tohle se chová, jak když člověk zapomene zařadit a prošlápne to na omezovač. Ale jinak ano, kdyby u nás Toyota dávala do nehybridu tu 2,5, tak bych to určitě upřednostnil.
Stačí zcela lehce ubrat plyn, auto „přeřadí na vyšší stupeň” a otáčky motoru klesnou, auto přitom dál v pohodě (a stejně rychle) zrychluje. :wink:
Jetson
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 16.02.2017, 07:19

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od Jetson »

Uvidíme. Jen se obávám, že červen už není aktuální termín.
Auris TS 1,6 D-4D 6 M/T Active a Trend+
RAV4 2020 2,5 Hybrid AWD Comfort
Danny_Z
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 21.07.2017, 21:59

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od Danny_Z »

Určitě je to celé o zvyku, hlavně o stylu jízdy ale i o zvukovém projevu. Dosud jsem jezdil s Aurisem MY2017 1.8 HSD a při svezení v nové Corolle 2.0 HDF nebo RAV4 2.5 Hybrid je ten zvukový projev v této nové generaci hybridního pohonu Toyoty zase o něčem jiném. Za sebe se tedy určitě těším a je to příjemná změna.
Hybrid rozhodně není pro každého, ten zvukový projev "ala CVT" rozhodně nesedne každému, ale já už patřím do kategorie, že nechci nic jiného. Dokonalá plynulost jízdy spolu s příznivou spotřebou a výbornou spolehlivostí zkrátka dělá své. A ten hluk? Ten je v 75 % jízdy tišší, než u benzínu či dieselu, tam není vůbec už co řešit.
Toyota RAV4 (MY2020) Hybrid AWD Executive (+JBL +Skyview) Pearl-White
Bylo: Toyota Auris Touring Sports MY2017 Hybrid Executive modrá Denim
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“