Verso r. 2014 - začínající koroze

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
ladis_01
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: ned 08.09.2019, 18:36

Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od ladis_01 »

Zdravím,
jaké jsou vaše zkušenosti s korozí Verza?

Mám z r. 2014 a v motorovém prostoru, nosníky v prostoru chladiče, kde je bodový svár se objevily první náznaky koroze.
Oproti mému Scenuku z roku 2001, který vůbec nerezne je to trochu zklamání.
Mám nutkání v létě auto očesat a stříknout voskem. Auto bych si rád nechal a rád bych, aby dlouho vydrželo.

Řešil někdo nástřik?
tomas1870
Člen Týmu
Příspěvky: 27
Registrován: pon 27.08.2018, 08:17

Re: Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od tomas1870 »

Ahoj, ja som riešil nástrek. Asi po jednej seóne resp. pred druhou zimou som začal hľadať info o nástreku, nakoniec sa mi podarilo násť borca čo sa tomu venuje. Dal som mu na týžden auto aby sa stým pohral, striekal komplet odspodu (aj pod komplet výfukom), dvere bočné a zadné (dutiny), prahy, a aj motorový priestor čo sa dalo. Neviem presne aký materiál to vtedy bol, dodnes to jemne cítiť v lete ako nejaká zmes umeliny a asfaltu. Lacné to nebolo, dohoda bola že nech to spraví podľa vlastného uváženia, radšej lepšie ako lacnejšie, akoby striekal svoje auto. Som spokojný, a tých pár sto eur sa myslím oplatí investovať ak má niekto auto od nova a plánuje ho zodrať resp. nie kupovať každých 5 rokov nové.
Toyota Verso 1.8 CVT LPG Obrázek
Toyota Auris 1.6 CVT
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od slabostka »

ja to tu dookola doporučujem všetkým novým majiteľom - a je jedno či toyota alebo iné auto. To čo vyjednáte na zľave pri kúpe investujte okamžite v prvom roku do nástreku spodku a dutín. U japoncov je to investícia ktorá sa vráti pretože diely origo sú neskutočne drahé. Uvediem príklad typické miesto už roky je prívodná rúrka paliva od miesta kde sa tankuje k nádrži. To zhnije za pár sezon.
Všetko čo máte odspodu zakrytované je zdroj vlhkosti - naberie sa tam prach, piesok, blato a veselo to drží vlhkosť.
Na nástrek doporučujem noxudol - švédsky výrobok.
treba to urobiť kým nie sú žiadne stopy hrdze, čiže od nova.
Automobilky šetria, ochrana nie je súvislá ani dostatočná. Ak si chcete auto dlhšie nechať určite ísť do toho.
Inak do dutín patrí vosk - resistin ml, na exponované miesta niečo na spôsob resistin car- ten sa dá užiť štetcom alebo do pištole alebo ten noxudol 1600 - kartuše na pištoľ, nanášanie štetcom je dobré na drobnosti, na poctivý nástrek sa nehodí.
Na odstránenie hrdze doporučujem prípravky na báze kys.fosforečnej, napr. fajn je gel forma K2 derusto. Samozrejme mechanicky hrubú hrdzu preč.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od MiBo »

slabostka:
...do nástreku spodku a dutín. "SUHLASÍM"
-doprucit konkretnu firmu-mozeš-skusenost?
Dakujem.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od slabostka »

nebolo by od veci ak by tu pridali kontakty tí ktorí to "podstúpili" v rôznych častiach Slovenska príp. kľudne niekde v Poľsku či ČR.
Ja som mal jeden kontakt v Kežmarku - má-mal aj inzerát na bazosi, jeden v Prešove - tí ale robia iným prípravkom Dinitrolom a ja som to nechal urobiť v Košiciach v Myslave, pán celkom OK aj to urobil slušne ale nevie sám vystriekať wapkou pred aplikáciou, je lakýrnik ale nemá box, plasty nakoniec poprichycoval tak že som to musel všetko dorobiť sám... takže by som ho dnes asi nedoporučil. teoreticky by to mal zvládnuť lakýrnik každý ale je to predsa špinavá robota aj keď pri novom aute je to celkom ľahké.
Doporučujem sa poriadne popýtať - musí to poctivo vystriekať wapkou na zdviháku, odmastiť, nechať vysušiť, všetky plasty zhodiť, najlepšie by bolo dať dole aj výfuk ale to už nie je také kritické, poctivo strieknúť a potom nechať odvetrať a nahodiť plasty. Nezabudnúť strieknúť blatníky zospodu, pod podblatníkmi sa vždy nazberá bordel a niektoré sú z tkaniny ktorá nevyschne za minútu a tam kde podblatník nalieha na blatník to po pár rokoch kvitne.
Dutiny rozhodne tiež - všade kde je diera strieknuť, 5 dvere, aj kapota, dvere, prahy, vosk musí vytekať

Takže dnes by som skúsil ten kontakt v Kežmarku. Ja som z východu....
Inak možno by to urobili pred odovzdaním auta aj v autorizáku, niektoré značky to priamo ponúkajú, ja by som skôr oželel kolesá k autu zadarmo a urobil toto.
Ako píšem zmysel to má ak si auto chcete nechať dlhšie, za 3-4 roky to neprehnije.
Ale napr. sused aj známi riešili ten prívod benzínu - sused na yariske 2010 po cca 5 rokoch tankoval a benzín čuril na zem a kolega to isté na versu.
Na mojom aurise to bolo rovnako tragické, proste kontrola dodávateľov je biedna, záruka sa na to nevzťahuje takže toyota je v pohode, zákazník nie.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od jarson »

Mam sice pomerne starsii kusok, ale chystam sa k " dinitrolakom" do presova. Inak partnerov maju po celom slovensku. Myslim, ze zilina, rim.sobota alebo lucenec (?), asi aj nove zamky.... Kazdopadne raferencie su podla miesta rozne. Idealne by bolo vidiet uz urobene auto. Ja som jedno stretol, ale len na parkovisku, bez majitela. Ze absolvovalo " dinitrol " osetrenie hlasala nalepka na skle. Vyzeralo to dobre, teda kam som dovidel.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od CommonUser »

Nemozem suhlasit, ze kazdy japonec chyta hrdzu a EU produkcia nie.
Avensis T25 je na tom dost slusne (ked neriesim Lexus), T27 uz slabsie, ale Turecka produkcia sa mi zda ofajcievana a teda aj Verso.
Ja mam na T27 spodok a kasnu este slusne, to ale nemusi platit o celej kare.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od slabostka »

dinitrol som zavrhol - mal som debatu s človekom ktorý sa živil striekaním spodkov a nedoporučil mi. Noxudol užíval na Nivy ktoré jazdili v teréne a osvedčil sa výborne. Môj názor - kedže je v tom sklenené vlákno ktoré to asi dobre vystužuje. lakýrnik ktorý to robil mne to pochválil aj keď s tým predtým nerobil.
Pozor aj na to aby nestriekali všetko - na niektoré časti podvozka to nepatrí, to treba zamaskovať.

Japonci všeobecne sú horší v antikoroochrane to je pravda ale pravda je aj to že sa to líši od modelu k modelu. Ale mám to skúmať na svojom aute? aurisa som kúpil jazdeného mal 3 roky a ľutujem že som ho nestriekol hneď po kúpe.
Suzuki šlo na nástrek v prvom roku.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od jarson »

Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od slabostka »

keby som ja vedel :D každý svoje chváli určite to už poznáš... neviem ti poradiť či dinitrol či iné.... viem že ten noxudol je dobrý....
https://forum.autobazar.eu/spickova-ant ... 52-30.html
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Rolling Dog
Řidič
Příspěvky: 211
Registrován: pon 04.01.2016, 22:38

Re: Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od Rolling Dog »

slabostka píše: Pozor aj na to aby nestriekali všetko - na niektoré časti podvozka to nepatrí, to treba zamaskovať.
poprosim, na ktore casti podvozka to nepatri ?
Corolla 1.6 Valvolinematic, 2009
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od slabostka »

napíšem ti to tak ako som to dostal od človeka ktroý sa tým živil, možno funguje aj tu na fore - Vyfuk demontovat.
Ochranne plechy demontovat.
Gumenne veci zakryt.
Ja maskujem aj brzdy a tlmice a diely riadenia. Brzdove trubky maskujem.
Palivove vedenie maskujem.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od jarson »

Co som sa stretol ja , tak výfuk a kryty výfuku sa v praxi casto nedemontuju , len za zakryju. Faktom ale je , že tak neurobíš ochranu pod týmto výfukovým vedením , tak dobre , ako ked sa to demontuje. Urcite demontovat vsetky plasty ktoré sa demontovat daju ( podbehy kolies , kryty... a pozor na "štuple" v podlahe a prahoch.... Idealne vybrat a po skončení zase vložiť ( ak je to možné - nie vždy to ide).Ostatné platí. Akurát aj tie trubky- brzdy a palivo sa casto zastriekaju tiež. Záleží kus od kusu ako je to vedené.
A potom je tu nádrž- nie vždy sa to da dobre osetrit pod ( nad) nádržou. Ale aby sa aj toto demontovalo... to asi len v prípadoch uplnej go karoserie.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od slabostka »

tak to je jedna z prác kde príprava trvá rádovo dlhšie než samotné striekanie-to je za pár minút... ale zhodiť všetko čo treba, zamaskovať a potom všetko nahodiť plus tie debilné plastové klipy - tých treba mať v zásobe dosť, neviem či Čínania robia alebo nie :D
Najlepšie je to urobiť na novom aute.... ale kto na to vtedy myslí?
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Verso r. 2014 - začínající koroze

Příspěvek od jarson »

presne tak.
Akurat prax je aka je. Ak si to davas robit tam kde sa na to specializuju, alebo aspon to robia castejsie, je to uplne o inom ako ked si to das robit v "najakom " servise". A nejde len o podvozok, ale samozrejme aj dutiny. A ak to ma byt dobre , treba poznat aj schemu , kde a co treba vystriekat. Nie vždy to maju.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Verso“