Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
Uživatelský avatar
rivelino
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: pát 06.12.2019, 23:12

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od rivelino »

tchan ma Rav4 2018 a taky si to vypnul, nebyl s tim moc spokojenej. Ja mam 2019 a nemuzu rict ze by spatne znacky nacital. Prekroceni rychlosti mam signalizovany pouze zcervenaním znacky (ne zvukovym signalem) takze to ani nijak nerusi, neni tedy duvod vypinat. V menu si taky muzes nastavit pri jakem prekroceni ma system upozornit a tim si pocet upozorneni znacne snizit.

Co se tyka zavesu tak na starsi generaci mame namontovano origos od Toyoty a zadne problemy s parkovacimi cidly nejsou. Jina situace je pri pripojeni nosice kol, tam muze zlobit funkce napriklad monitorovani dopravni situace za vozem pri couvani PKSB, to uz tu ale nekdo popisoval. Staci v menu vypnout.
RAV4 2019 Hybrid Executive
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od p1947 »

Kolegové dík za radu ohledně úpravy systému čtení značek. Jinak ještě ke spotřebě..Je to opravdu o dlouhodobých zkušenostech jízdy s hybridní technikou a potom i profilem trasy. Dnes jsem jel trasu Pce-Velké Poříčí- Police nad Metují a tam se zastávkou právě ve Velkém Poříčí průměr 5,4l/100km a zpět z Police n.M.-Pce za 4,9 l/100km.Vzhledem k tomu,že jezdím denně ve městě jak jsem již psal 3-6 km stále se studeným spal.motoru a přestávkami cca 1/2-1 hodiny,tak celková spotřeba za týden provozu co toto auto vlastním,tak na počítači je uvedená spotřeba 5,4 l/100 km,což za tak velké i těžší auto povajuji za špiučkovou spotřebu.Proto nechápu ty majitele a řidiče,kteří se zde profilují,že uvádí podstatně vyšší spotřebu.Je to opravdu o zkušenostech a využívání v maximálních možnostech této špičkové technologie a s minimální náročností na údržbu.
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od Xfield »

p1947,
já se snad k tobě objednám na školení ohledně jízdy :) I když se občas snažím jet co nejvíc "ekonomicky" (třeba o půlnoci z Prahy domů to není vzhledem k provozu až takové omezení), tak k takovým spotřebám se prostě nedostanu. Je to dáno asi hlavně dálnicí, která tvoří 2/3 mojí cesty, ale i když jedu po okreskách, výrazně pod 6 se nedostanu. Ne že bych byl nespokojený - svoje "výsledky" považuju i tak za dobré :)
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od martinw »

Xfield píše:p1947,
já se snad k tobě objednám na školení ohledně jízdy :) I když se občas snažím jet co nejvíc "ekonomicky" (třeba o půlnoci z Prahy domů to není vzhledem k provozu až takové omezení), tak k takovým spotřebám se prostě nedostanu. Je to dáno asi hlavně dálnicí, která tvoří 2/3 mojí cesty, ale i když jedu po okreskách, výrazně pod 6 se nedostanu. Ne že bych byl nespokojený - svoje "výsledky" považuju i tak za dobré :)
Ja poctive rekuperuji kde to jen jde, ale take poctive akceleruji - auto ma slouzit cloveku ne naopak - pak se o majitelich hybridnich vozidel rika ze jsou brzdy provozu :)
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od Xfield »

Pro mě je taky na prvním místě snaha dostat se včas z bodu A do B a nejezdím pouze s cílem dosáhnout max. úspory :) Samozřejmě se snažím využívat výhody systému - proto ho mám. Ale jinak jedu v hustém provozu, kde musím reagovat na podmínky okolí a jinak po prázdných ulicích.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
msp
Řidič
Příspěvky: 245
Registrován: pon 31.10.2016, 15:33

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od msp »

Jediné porovnání spotřeby které by bylo legitimní, že se sejdeme se svými auty na smluveném místě. Vyměníme si je a pak po jízdě porovnáme spotřeby, do té doby... Jak se říká a v diskuzích píše, když dva dělají totéž není to totéž...
p1947 píše:Kolegové dík za radu ohledně úpravy systému čtení značek. Jinak ještě ke spotřebě..Je to opravdu o dlouhodobých zkušenostech jízdy s hybridní technikou a potom i profilem trasy. Dnes jsem jel trasu Pce-Velké Poříčí- Police nad Metují a tam se zastávkou právě ve Velkém Poříčí průměr 5,4l/100km a zpět z Police n.M.-Pce za 4,9 l/100km.Vzhledem k tomu,že jezdím denně ve městě jak jsem již psal 3-6 km stále se studeným spal.motoru a přestávkami cca 1/2-1 hodiny,tak celková spotřeba za týden provozu co toto auto vlastním,tak na počítači je uvedená spotřeba 5,4 l/100 km,což za tak velké i těžší auto povajuji za špiučkovou spotřebu.Proto nechápu ty majitele a řidiče,kteří se zde profilují,že uvádí podstatně vyšší spotřebu.Je to opravdu o zkušenostech a využívání v maximálních možnostech této špičkové technologie a s minimální náročností na údržbu.
RAV4 HSD AWD
Uživatelský avatar
rivelino
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: pát 06.12.2019, 23:12

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od rivelino »

Moje zkušenost je podobna jako má p1947. Jezdim do prace do Brna cca 28 km a to se spotrebou 4,8 - 5,0 l/100 km a rozhodne se nepovazuji za brzdu provozu, kratky usek dalnice jedu cca 120 km/hod, zbytek mezi 70-90 km/hod, co dovoli provoz. Po prijezdu domu (tedy tam a zpet) mam spotrebu 5,5l/100km, je ale fakt ze hodne zalezi na profilu trate. Celkove jsem za mesic na prumeru cca 6l/100 km. Minuly vikend jsem byl v Jesenikách plne naložený kufr, 4 cestující, tam jsme se hrabali do kopců a nazpatek jsem dost pospichal (coz bylo znat na hlucnosti) a vysledek byl 6,5 l/100 km coz je dle mne vyborny.
Jezdim na Vervu 100 a hodne se spotreba zlepsila kdyz jsem zacal aktivne pracovat s plynovym pedalem. Kdyz se rafika na economeru zacina blizit oblasti PWR, nebo je motor hlucny, rychle a nepatrne na pul sekundy uvolnim pedal, prevodovka preradi a otacky motoru jdou dolu, pokud pak chci rychlost udrzovat a jiz nezrychlovat, uvolnim plynovy pedal na pul sekundy uplne a RAVka se snazi udrzovat rychlost s co nejvetsi podporou EV. Je to proste takove ucukavani pedalem zpet., více ci méně. Nevim jestli to tak ma byt, ale me se to tak osvedcilo. Chce to taky sledovat toky energii, mam vypozorovano ze na rovnejsich usecich rozhoduje +- milimetr stlaceni plynoveho pedalu. např při určité poloze jede auto ciste na EV a spotrebovava energii, pridate mm a zapne se spalovák + spotrebovava energii, pridate mm a jede spalovák a dobijí energii (přičemž spotřeba je nižší než pruměrná) a po dalším mm přidání, sice taky spalovak dobíji ale spotřeba letí nahoru. A prave polohu pedalu kdy auto pohani spalovak, soucasne dobiji a spotreba je pod prumerem se snazim hojne vyuzivat, daji se tak ujet opravdu pekne kusy cesty. Take brzdeni ma svoje a vice narekuperuju mirnym stlacenim brzdy nez "plachtenim". Jak jezdite vy?
RAV4 2019 Hybrid Executive
Uživatelský avatar
rpospec
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 23.08.2018, 18:46

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od rpospec »

Snažím se jezdit podobně, ale dálnice 120 km/hod. rozhodně ne. Teď jsem byl v Itálii :) (ano, jsem v preventivní karanténě) a naprostá většina dálnice, tempomat 130 km/h kromě Rakouska, plně naložený a box na lyže na tažném zařízení. Cesta tam cca 9 l/100km, cesta zpět nějakých 7,6 l/100 km a tempomat Německo a u nás 135 km/h. Cestou tam byl i dost silný protivítr a samozřejmě převážně stoupající profil...
Uživatelský avatar
rivelino
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: pát 06.12.2019, 23:12

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od rivelino »

tech 120 jedu jen rano do prace protoze se jedna opravdu o velmi kratky usek, ktery jezdim denne. Samozrejme pri dlouhych strekach a cestach na dovolenou nejezdim 120. Nejsem magor kterej honi dcl za kazdou cenu a vzdy, za to me tech par korun na tech par dovolenejch nestoji. Spis jde o to ze trasu do prace jezdim uz 25 let a kdyz jsem mel Superba tak me bavilo ji zdolavat rychle. Lety zhoustnul provoz, vsude sama plna cara, rychlostní omezení a rekonstrukce a ted muzu rict ze s Toyotou je to zase zabava a jizdou do prace se rozhodne nenudim. Proto zde take diskutuji a rozhodne si nemyslim, ze by mel kazdy uzivat vuz jen timto zpusobem....
RAV4 2019 Hybrid Executive
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od p1947 »

Vážení pánové a majitelé hybridů. Nejsem a nikdy jsem nebyl "brzdou provozu"Za celou svoji řidičskou praxi jsem vyzkoušel mnoho aut a najezdil téměř 1 mil.km/nebyl jsem profesionální řidič/ ,ale vždy jsem jezdil tak jak to dovolují limity , někdy i s mírným jeho překročení.Tak jak jsem již uváděl tak s hybridní technologií je nutné pracovat na pedálu plynu a brzdy absolutně jinak než u konvekčního auta, ač benzínového nebo naftového.Dálnici jsem zatím s tímto autem neabsolvoval /někdy je lepší jet souběžnou cestou po okreskách, časový nárust o cca 0,5 hodiny je zanedbatelná doba /.Už i Priusem III jsem proti ostatním jezdil někdy i o 0,5 litrů méně a taky tomu všichni nechtěli věřit. Zásadně od jisté doby přidávám do benzinu 95 oktanů aditivum/neuvádím typ,je jich spousta každý ať si vybere sám/,ale vím jistě,že nejen čistí celý palivový systém ,ale i dokáže snížit spotřebu až o nějakých 10% a zajistí na 100% čistotu palivového prostoru.Byl jsem svědkem toho , kdy od ventilu EGR byla trubička v délce10 cm zapojená do prostoru sání celá zakarbovaná a tím se muselo vyčistit i sání,neboť v rychlostech okolo 40km/hod.-50km/hodinu docházelo ke "škubání".U aut s jednobodovým vstřikováním tento problém nikdy nebyl.
Ter Leeloo II
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: úte 26.03.2019, 09:30

Re: Toyota Rav4 Hybrid zkušenosti

Příspěvek od Ter Leeloo II »

p1947 píše:... Proto nechápu ty majitele a řidiče,kteří se zde profilují,že uvádí podstatně vyšší spotřebu. ...
p1947 píše:... Dálnici jsem zatím s tímto autem neabsolvoval /někdy je lepší jet souběžnou cestou po okreskách, časový nárust o cca 0,5 hodiny je zanedbatelná doba /. ...
Co je na tom k nepochopeni, ze nekdo ma vyssi spotrebu se stejnym autem? Ja zcela jiste patrim mezi ty s nejvyssi spotrebou, ale jednak mi to vubec nevadi a druhak naopak stale chvalim auto za dobrou spotrebu. Samozrejme, ze jsem na podzim take zvladal davat primestske jizdy a jizdy Prahou za 4 - 5 l/100 km. Ale to jsem jen zkousel, co a jak. Ale me vubec nevadi spalit vic benzinu za to, ze budu v cili driv nebo ze me jizda bude bavit.

Prohlasit, ze se jeste nejelo na dalnici nebo ze pul hodiny jizda navic je zanedbatelna vec, mluvi samo o sobe. Z meho pohledu jezdite vylozene pomalu. Nedovolil bych si vsak nikoho oznacovat za brzdu provozu, nakonec at si jezdi kazdy jak chce/muze. Ale moje bezna cestovni rychlost po okreskach je 100 - 120 a po dalnici 150 - 170. A i maximalni rychlosti 191 km/h jsem nemalokrat jel.

A spotreba neco pod 8 s benzinovym autem vazicim neco malo pod 1800 kg a aerodynamikou kabice od bot? Super!

Ale ja to rikam porad, spotreba je predevsim zavisla na jizdim stylu a profilu cesty. To udela daleko vetsi rozdil nez nakonec samotne porovnavani motoru mezi vyrobci.
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“