Jaké zimní pneu na RAV4?

vše ohledně modelové řady Rav 4
Quirinus
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 03.02.2019, 14:37

Re: Jaké zimní pneu na RAV4?

Příspěvek od Quirinus »

Už jste přezuli na zimáky? Na kolik přezutí + vyvážení + uskladnění letních přijde přímo u dealera Toyoty?
Ter Leeloo II
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: úte 26.03.2019, 09:30

Re: Jaké zimní pneu na RAV4?

Příspěvek od Ter Leeloo II »

Ja mam za sebou teda jen prvni kilometry na tech Michelin Alpin 5 SUV (cca 150 km) a zatim z hlediska hlucnosti to vypada docela dobre. Normalne bych si dovolil tvrdit, ze to snad je lepsi i nez ty letni Dunlop GrandTrek, na kterych to prijelo. Ono pri mem beznem provozu je to skoro jedno, protoze beztak pres hudbu neni slyset vubec nic 8) . Ani motor, ani vitr ani nejake pneumatiky ... ale i tak jsem trosku tiche jizdy zkusil :lol: .

Co se tyce dotazu Quirinus - ja jsem nechaval prezouvat v Emil Frey (Praha - Cerny Most) nove auto rovnou na sve disky. A pokud koukam spravne do faktury, tak to vychazi na hodinovou sazbu 1190 ... straveny cas 1.9 hodiny ... a k tomu 158 Korun za drobny material. Tot ceny bez DPH. Celkem "krasnych" 2927 za prezuti pneumatik z disku na disky :roll: . Uskladneni nevim.

Ale jinak bych rekl, ze hodinovou sazbu ma kazdy dealer/servis svou.
colek
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: sob 18.07.2015, 19:02

Re: Jaké zimní pneu na RAV4?

Příspěvek od colek »

Toyota Tsusho Modřany
- výměna pneu na discích Auris, vyvážení, uskladnění 1/2 roku, zimní prohlídka za 300 = celkem 2800 s DPH
- výměna celých kol na RAV4, vyvážení, uskladnění na 1/2 roku, zimní prohlídka za 300 = celkem 2500 s DPH
Ter Leeloo II
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: úte 26.03.2019, 09:30

Re: Jaké zimní pneu na RAV4?

Příspěvek od Ter Leeloo II »

Jinak v pneuservisu v Kralupech nad Vltavou, kam bezne jezdim, stalo ted to stejne 1226 bez DPH, takze v podstate polovinu toho, co u Emil Frey (opet sundani kola z auta, sundani pneu z disku, osazeni nove pneu na disk, vyvazeni a osazeni na auto). A uskladneni je 100 za kolo na sezonu. To jen tolik k tomu, proc jsem to komentoval s tim "krasnych".
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: Jaké zimní pneu na RAV4?

Příspěvek od Mirek_62 »

Já platil v pneuservisu za výměnu zimních pneu za letní (demontáž pneu, montáž pneu - původní disky, vyvážení, samozřejmě vč. demontáže z vozu a montáže na vůz) 744,- vč. DPH.
Za uskladnění 4ks pneu pak 100,- Kč/měsíc.
Quirinus
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 03.02.2019, 14:37

Re: Jaké zimní pneu na RAV4?

Příspěvek od Quirinus »

Díky všem za info. Já byl v Čestlicích a fakturu jsem dostal na 3266 (s DPH), tak mi to přišlo docela dost. 1200 Kč za uskladnění, 1500 Kč za přezutí a vyvážení a 566 Kč za závaží.
Výměna pneumatik Tsusho.JPG
Výměna pneumatik Tsusho.JPG (48.64 KiB) Zobrazeno 1542 x
Uživatelský avatar
rpospec
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 23.08.2018, 18:46

Re: Jaké zimní pneu na RAV4?

Příspěvek od rpospec »

Já u nás za přehození zimních pneu na současné disky 900,- Kč, včetně vyvážení, načtení TPMS snímačů apod. Podotýkám pneu v provedení runflat, kdy si většinou servisy účtují přirážku za obtížnější manipulaci apod. Uskladnění 400,- Kč za sezonu. Vše bez zbytečných papírů...(dlouholetý zákazník)
ziki
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: sob 07.09.2019, 13:20
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jaké zimní pneu na RAV4?

Příspěvek od ziki »

První dojmy po ujetí 1000 km na Hankook Winter i*cept evo2 SUV W320A 225/60 R18 104 V, stejně hlučné jako ty originály, ne-li tiší, auto sedí super Losí test neproveden :-D.
Jak jsem již dříve psal Pneu vyšli na 12500,- Kč za sadu + jeté originál disky z Lexus RHX (18 J7) za 7000,- Kč + senzory tlaku T-PRO Hybrid 3,5 4000,- Kč za sadu + montáž - cca 500 km cesta do Ostravy a zpět= 1000,- Kč. Vše s montáží a nastavením senzorů = 24500,-Kč.


Trochu mně zklamalo chování prodejce Toyoty, který mi nechtěl k předváděcímu vozu, který jsem zaplatil začátkem září, dát dle reklamy za zvýhodněnou cenu zimní komplety. Sám mně odkázal abych si to nakoupil a že před předáním to nazujeme. Jak řekl tak jsem udělal, nakoupil jsem, nechal zkompletovat a ejhle 12.11. kdy šlo vozidlo na servis (instalace originál předních senzorů a ne-originál vyhřívání sedadel) mi řekl, že snímač tlaku není originální díl Toyota a kola mi nenasadí :roll: . Chtěl jsem auto, tak jsem si to pořešil u prodejce pneu a disků. Nechápu to chování prodejce z TOYOTY, pošle nové auto do provozu 13. listopadu v 2 C, na letních pneu, no debil :mad: .
Rafael
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 06.06.2019, 09:16

Re: Jaké zimní pneu na RAV4?

Příspěvek od Rafael »

Chtěl bych se zeptat na kolik hustíte? Když dám doporučený tlak podle zatížení, tak mě stejně přijdou pneu hodně "zmáčknutý". Ale je to moje první auto s pneu s profilem 60, tak se omlouvám za tak prostý dotaz. A hustíte jinak v zimě a v létě?
Děkuji za odpovědi
Ten, kdo nečte manuály a ptá se radši na fóru.
RAV 4 2.5 AWD Hybrid 2019 Executive
Praha
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: Jaké zimní pneu na RAV4?

Příspěvek od martinw »

ziki píše: Trochu mně zklamalo chování prodejce Toyoty, který mi nechtěl k předváděcímu vozu, který jsem zaplatil začátkem září, dát dle reklamy za zvýhodněnou cenu zimní komplety. Sám mně odkázal abych si to nakoupil a že před předáním to nazujeme. Jak řekl tak jsem udělal, nakoupil jsem, nechal zkompletovat a ejhle 12.11. kdy šlo vozidlo na servis (instalace originál předních senzorů a ne-originál vyhřívání sedadel) mi řekl, že snímač tlaku není originální díl Toyota a kola mi nenasadí :roll: . Chtěl jsem auto, tak jsem si to pořešil u prodejce pneu a disků. Nechápu to chování prodejce z TOYOTY, pošle nové auto do provozu 13. listopadu v 2 C, na letních pneu, no debil :mad: .
Jakmile je vuz zaplacen okamzite se expeduje maximalni rychlosti :roll: k zakaznikovi a pokud cokoli chcete navic je to servisni pozadavek a nazdarek... ledaze by vam to pisemne potvrdil pred prodejem - z toho se nevykrouti. Je to samozrejme jejich 'vizitka' :?
Quirinus
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 03.02.2019, 14:37

Re: Jaké zimní pneu na RAV4?

Příspěvek od Quirinus »

Moc se nevyznám v discích, můžete mi prosím poradit? V VTP mám 18x7J ET35 C1 B; 225/60R18 100H. Zatím přehazuju letní a zimní gumy, ale chtěl bych pro zimáky pořídit vlastní disky v nějaké ekonomické, ale koukatelné variantě. Disky z RAV4 předchozí (IV.) generace použitelné jsou nebo ne? Jakou má u 2019 rozteč, 5x114,3? Díky.
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“