Možnosti SW úprav přes OBD2 nebo diagnostiku

vše o tuningu na vozech Toyota
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gejša
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 11.12.2019, 10:32

Možnosti SW úprav přes OBD2 nebo diagnostiku

Příspěvek od Gejša »

Nevím jestli jde přímo o Tuning, ale vhodnější složku jsem nenašel.
Sice mě zajímá primárně Corolla, ale téma a případné zkušenosti by mohli zajímat a použít i majitele jiných Toyot.

Zajímalo by mě, jaké jsou možnosti "ladění" pomocí SW (ať domácí OBD2 nebo profi diagnostikou)
- Jde např. vypnout Upozornění, které otravně vyskakuje na hl. panelu při každém startu? (čekal bych počítačové zatržítko: Vícekrát nezobrazovat)
- Ve složce Corolla někdo psal, že si "zapnul" funkci dvojkliku na klíčku --> stažení/zatažení oken
- Je třeba možné nastavit vyšší citlivost čidla dálkových světel? +2 je pořád málo a co chvíli nás protijedoucí problikávají.
- Dál mě napadlo, jestli u verze s "bezklíčovým startováním" není "bezklíčové odemykání" jen SW vypnuté?
- Jako na smilování čekám, jestli přijde aktualizace na Android Auto, protože za navigaci by se měl TomTom stydět a Toyota, že si za tento skoro nefunkční hnus počítá 20 tis!! NAVIGACI SI URČITĚ NEPŘIPLÁCEJTE!
- Nejde pomocí diagnostiky vypnout signalizace TMPS?

Máte jiné tipy? Pochlubte se. Připište postup, jak to.
naše Gejša - Toyota Corolla TS 1,8 Hybrid
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Možnosti SW úprav přes OBD2 nebo diagnostiku

Příspěvek od MatGO »

- Nejde pomocí diagnostiky vypnout signalizace TMPS?
Nie

Kup si cez ebay alebo aliexpress lacny (15-50$) klon MVCI kablu, ktory podporuje origo diagosticky software Techstream.
Niektore parametre sa modifikovat daju.
Naposledy upravil(a) MatGO dne pon 20.01.2020, 10:17, celkem upraveno 1 x.
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
Gejša
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 11.12.2019, 10:32

Re: Možnosti SW úprav přes OBD2 nebo diagnostiku

Příspěvek od Gejša »

Díky za reakci i za tip s kabelem.

Smart klíč - u výbavy Comfort máme "bezklíčové startování", vyšší Executive má "bezklíčové startování a odemykání". Takže klíč asi máme.
Některá auta prý mají na klice nějaký senzor (ten nemáme), ale třeba to není případ Corolly a je to jen SW vypnuté, aby udělali rozdíl ve výbavě.
naše Gejša - Toyota Corolla TS 1,8 Hybrid
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Možnosti SW úprav přes OBD2 nebo diagnostiku

Příspěvek od MatGO »

jo, zle som si to precital.
bez senzorov na kluckach to nepojde, toyota nezvykne (nezvykla) iba takto v SW vypinat vybavu. v tychto novych modeloch nemam uplne prehlad
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Odpovědět

Zpět na „Tuning“