Yaris 2002 1,3 vvt 63kW niekedy nestartuje

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
elektron
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 29.08.2018, 14:20

Yaris 2002 1,3 vvt 63kW niekedy nestartuje

Příspěvek od elektron »

Mam cca 2-3mesiace yaris 1,3vvt 63kW, r.v. 2002. Najazdene 95.000 km. Auto vo vacsine pripadov startuje bezproblemov. Niekedy ale nechce nastartovat, starter toci ale motor nechyti resp. trva dlho kym nastartuje. Dva krat sa mi stalo, ze nechcel vobec nastartovat a az ked som pockal par minut, skusil opat tak chytil ihned. Pri jazde je chod motora perfektny ziadny problem, nikdy nevynechava. Rozmyslam cim to moze byt, zeby problem s nenacitanim klucika imobilizerom? (Nemam s toyotou skusenosti, ale napr. mazda ak skusim startovat klucom bez imo chipu tak chyti na par sekund a potom motor vypne, to iste napr. skoda fabia). Je teda mozne, ze ak nema toyota spravny signal od kluca (imo chipu), ze nenastartuje vobec ? Alebo bude pricina niekde inde (napr.vadny senzor polohy klukoveho alebo vackoveho hriadela). Ak ale odpojim jeden z tychto senzorov, na pristrojovke sa rozsvieti vystrazna kontrolka "engine check". V pripade ak motor nie je mozne nastartovat, tak na pristrojovke nikdy ziadna vystrazna kontrolka svietit nezostane.
Uživatelský avatar
Vyskocil
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: stř 23.07.2008, 10:12

Re: Yaris 2002 1,3 vvt 63kW niekedy nestartuje

Příspěvek od Vyskocil »

Mám stejný problém s Corollou E11 a motorem 3ZZFE (1,6 po faceliftu). Stejné chování se projevuje v zimě ve vlhku nebo když auto není úplně rovně. Startér točí, motor si ani neškrtne. Po 15 min v klidu naskočí jakoby nic. Studený to většinou chytne (po delším stání-třeba přes noc ale pomalu, mám pocit, jako kdyby se válce chytaly postupně). Ohřátý a pár minut odstavený občas ne a pak ho musím nechat vychladnout. Podle mě to bude někde nějaký snímač. Uvítal bych, kdyby někdo ten problém měl už vyvřešený. Postupnou výměnou všech dotčených dílů bych se dostal patrně vysoko nad zbytkovou hodnotu auta, což nechci. Auto je jinak spolehlivý a tohle je jediný zásadní problém, který má. Díky.
Toyota Corolla Liftback E11, r.v. 2000, 3ZZFE
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Yaris 2002 1,3 vvt 63kW niekedy nestartuje

Příspěvek od MiBo »

Precitat "sz"
Odpovědět

Zpět na „Yaris“