Nastartuje, ale hned chcípne

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Vitaa
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: stř 20.02.2019, 16:16

Nastartuje, ale hned chcípne

Příspěvek od Vitaa »

Dobrý den. Mám celicu rv. 94 s motorem 3sge 129kw. Najednou, když jsem jel, tak chcípla a od té doby nestartuje. Už jsem vyměnil i čerpadlo a palivový filtr. Neví někdo, co s tím?
Erik23
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: ned 14.07.2019, 18:53

Re: Nastartuje, ale hned chcípne

Příspěvek od Erik23 »

Ahoj, mám uplně stejný problém na T18 3S-GE 115kW. Už jsem toho vyměnil více a stále stejný výsledek. Někdy nastartuje - nějakou dobu běží a pak stop. Vyblikáná závada 14.

vše od zapalování nové - dnes nesu ecu na kontrolu. Fakt už nevím. Uvítám jakou koliv radu. :idea:
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nastartuje, ale hned chcípne

Příspěvek od Myfune »

Mě vždy fascinuje jak tu někdo napíše neřešitelnej problém a v pár řádcích to vypadá jako že má už půlku auta prolezlou a budí zdání profíka co tomu rozumí. Pokud tomu rozumíš, tak by jsi se tu tak blbě neptal. A pokud tomu nerozumíš, tak na to radši nešahej a dej to do servisu. A nebo se oba pokuste alespoň pořádně rozepsat co jste vše na autě kontrolovali a s jakým výsledke. Jo a auto není PC. Takže když tomu nerozumíte, tak nestačí jen měnit jednotlivé sloty.
To co by tu mělo také zaznít je jakýsi váš myšlenkový pochod co si myslíte že to je. Kde ta příčina poruchy vězí a proč si to myslíte. Nebojte nikdo se vám zato nebude smát. Leda by jste napsali naprostou píčovinu. Je to důležité proto, aby vám vůbec někdo byl schopný poradit.

Jen tak pro inspiraci: Na nedávném srazu na slovensku chcípal jedné 7G motor. Jak se ukázalo, měla vypadlou vzduchovou hadici na odvětrání hlavy motoru. Ale ten chod motoru se projevoval tak, že skoro nechtěl nastartovat jako by se dusil a po naskočení hned chcípl a solidně při točení vibroval celý motor. Jen se zapojila hadička a bylo po problému. Ale takhle jednoduché to nejspíš mít nebudete. Já osobně bych to viděl spíš na servis než na radu po netu.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastartuje, ale hned chcípne

Příspěvek od micron »

Zkusil bych pro zajímavost LAMBDA SONDU DENSO---- original.... to bych prostě zkusil.... Je to potvora co dokáže neskutečně srát.... když je stará a nikdo o tom neví :-) ráda obtěžuje.... ne nemá furt problém, ale když má, rozprcá celý auto..... je to ono... :biggrin: možná.....
No a jestli jo... tak celej problém je v tom, že lambda je u 1 dílu laufu a tam je mega vedro... tam je klima ani nevim jaký... nehorázný.... takže se neni čemu divit když lambda odejde.... je to tam peklo.... když se nevymění první díl laufu např... ale to už je jiný téma...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastartuje, ale hned chcípne

Příspěvek od Beaver »

Error 14 je signál s feedbackem o zapálení pro jednotku. Ukazuje auto při startování nějaké otáčky na otáčkoměru? Případně u elektronických zapalování auto naskočí a hned zdechne často v případě, že nemá signál z čidla polohy klikovky.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastartuje, ale hned chcípne

Příspěvek od ondrik »

vitajte v klube chyba 14 :D
inak bolo to v sekcii celica par riadkov nizsie

moja story zatial konci vymenou ECU
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... =5&t=41073
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastartuje, ale hned chcípne

Příspěvek od micron »

no já bych to tak nehrotil... prostě bych si to tipnul na nooooo to byste chtěli vědět že jo :-)
moment :biggrin:
Další pifo... tentokrát subaru, ojojoj... první sníh !!!! wow wow wow.... tak jedu a z auta beru sníh... beru další bránik pivo v pivu :-) platim... 59 anoooo a tady máte ode mě první letošní sníh... pozoooor!!! :-) co že :-) smála se... no jo nemohla jste vidět stejnej, tenhle je první... tak děkujuuuu :-) :biggrin: :biggrin: jop supr na barrandově sněží.... krása... ale jen někde. Subaru bylo posypaný :-)
Ale jo dostalo jí to... kus sněhu prvního nikdy nedostala, byla v koncích :-) :biggrin: :biggrin: Jako mohla říct "ne díky".... co s tim? Ale jako vzala si ho rozkošně do dlaní a poděkovala :-) ješššš :biggrin: jak roztomilé :biggrin:
Ale zpátky k tématu, no mě nějak rozhodila, sem netušil jak se daj lidi rozhodit kouskem sněhu :-)

Jo co sem chtěl....
kurfa pojistky... v motoru jsou 2 krabičky.... stalo se mi jen jednou že sem jel a black-out... shodou okolností u řitky :-) D4 Njn... to už někde popsaný je.... ale jedeš a zničeho nic motor mrtvej. nic nesvítí tma... black-out. Pak byl odtah do servisu, a výsledek pojistka v motoru... jsou tam 2 krabičky... nevim která to byla, ale můžu to zjistit.... přesně to může bejt problém... pojistky ale můžou tohle dělat.... resp. 1 pojistka. nevim která, ale můžu to zjistit. Ta potvora umí vypnout všechno... až na mě :-) Neměla důvod zgebnout.... ale budou zgebávat všechny postupně... :angry: můžem tomu řikat kurvítko :-) dobrý je ale že já vim kde je :biggrin: když mi to pak ukáže mechanik :-) cooperation... on si to Kuba pamatuje kurfa dobře... "řitka blackout" :biggrin:

Prostě pojistka... přesnou nevim, ale neni problém jí zjistit. pěkně mě to kdysi nasralo... si v řitce s velkým Ř... a nemůžeš kurfa doprdele pryč :-)

nebyla to žádná zrádná mega pojistka s logem toyota... ale obyč sráč 10A nebo tp... 5A 10A 15A 20A... normální... ne ty divný .

Zeptám se šéfa a vyfotim :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastartuje, ale hned chcípne

Příspěvek od micron »

ondrik> to ecu si stejně nekupoval co sem ti vyhledal.... tak co máš za problémy? :twisted: co si vybrat jiný téma?
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“