Zápach po vypnutí klímy.

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Danndy
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 08.10.2016, 08:48

Zápach po vypnutí klímy.

Příspěvek od Danndy »

Ahojte, mám problém s klimatizáciou. Po vypnutí klímy cítiť v aute zápach. Trvá to len pár minút, potom to prejde. Zápach je dosť intenzívny, musím otvoriť okná. Kabínový filter bol vymenený. Skúšal som dezinfikovať aj ozónom, pri zapnutom vnútornom okruhu, ale moc to nepomohlo. Mám Toyotu Auris TS 2016. Klímu používam málo, snažím sa ju vypínať cca 5 minút pred odstavením auta. Vie niekto poradiť ako sa zbaviť toho zápachu.
Ďakujem.
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Zápach po vypnutí klímy.

Příspěvek od MiBo »

Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zápach po vypnutí klímy.

Příspěvek od biscuit »

jestli nepomohlo ani cisteni ozonem, je neco spatne, resp. se asi neco udelalo spatne. granat z druheho videa, ani peny (vlastne dost podobna chemie) jsou rozhodne min ucinne, nez ozon.
zkus s tim zajet nekam jinam a upozorni je na to, ze to bylo cistene ozonem a stejne je porad problem. mozna treba nastavit delsi cas a urcite i opticky zkontrolovat co jen pujde. mozna mas v trubkach rozkladajiciho se medveda ;-)
imho jestli to smrdi po vypnuti klimy, bude problem asi nekde na vyparniku.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Re: Zápach po vypnutí klímy.

Příspěvek od Čepo »

Zkontrolovat odvod kondenzátu z klimatizace (zda není přicpaná hadička, kterou z klimy odtéká kondenzát pod vozidlo). Výparník může být špinavý a ozon nemusí být účinný na 100%, pak by bylo asi vhodné použít čistící pěnu na klimatizace rovnou na výparník. Jenom pro ilustraci, když se čistí stacionární klimatizace v budovách servisáci valí na výparník čistící pěnu, pak klimu zapnou na plný výkon a kontrolují odtok kondenzátu z klimatizace.
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
Danndy
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 08.10.2016, 08:48

Re: Zápach po vypnutí klímy.

Příspěvek od Danndy »

Skúsim pozrieť ešte tú hadičku na odvod kondenzátu. Keď zapnem klímu, tak ide z nej čerstvý vzduch bez zápachu. Keď ju vypnem, tak po pár minútach začne do auta prúdiť dosť nepríjemný zápach.
Matt44
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 30.08.2016, 15:12

Re: Zápach po vypnutí klímy.

Příspěvek od Matt44 »

Mám stejný problém v podstatě od první jízdy z autosalonu. Byla to pro mě nová zkušenost, protože u čtrnáct let starého auta manželky, se klima nikdy nečistila, jen pravidelně mění kabinový filtr a cítit není, a to ji manželka nevypíná, aby stihla oschnout před vypnutím motoru. Je to takový typický zápach aurisu a pokládal jsem to za neduh tohoto vozu. Klimu "prý čistí při servisní prohlídce" ale ten typický zápach, při vypnutí klimy je prostě stále.
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Zápach po vypnutí klímy.

Příspěvek od MiBo »

Danndy:
INSPIRACIA...z vychodu
https://www.youtube.com/watch?v=utabIJADDco
Danndy
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 08.10.2016, 08:48

Re: Zápach po vypnutí klímy.

Příspěvek od Danndy »

MiBo super, ďakujem, vyskúšam.
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Re: Zápach po vypnutí klímy.

Příspěvek od muco »

Ja mam 9 mesacne auto a smrdi mi klima odkedy ju intenzivnejsie pouzivam-t.j. asi od aprila t.r. Je to taký octovy smrad ked ju vypnem.
"Prečistil" som to s tým sprejom čo sa pusta v kabine cca 15 min.pri zapnutej klime ale nepomohlo to
Toyota yaris-1.0 II (2007-2010)
Toyota yaris -1.33 II facelift (2010-2012)
Toyota yaris - 1.33 III (2012-2014)
Toyota Auris 1.8 hybtid
evzen
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: pát 07.04.2017, 22:19

Re: Zápach po vypnutí klímy.

Příspěvek od evzen »

Neviem čo to spôsobuje, ale ja to pozorujem na všetkých autách s klímou, ktoré som jazdil - P406, Auris1 a 2, Corolla. Raz ma kamarát viezol jeho starým autom a to smrdelo, práve keď klímu zapol - to mi príde ako problém. Či toto nie je spôsobené tým, že akonáhle vypneš klímu začne sa "sušiť" nakondenzovanú voda a má to ten puch. Teda za mňa je to skôr globálna vlastnosť klímy v mnohých autách ako problém Aurisu a kým klíma nesmrdí počas používania, je asi v pohode - ale môžem sa mýliť.
Toyota Corolla 1.6 Valvematic MultidriveS Active, Trend+, LED, 2018
Ex Peugeot 406 2.0HDI 79kw, 2002
ExEx Lada Samara 1.5i 51.5kw, 1996

https://www.spritmonitor.de/en/detail/907615.html
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Zápach po vypnutí klímy.

Příspěvek od MiBo »

Moja nova skusenost:
V minulosti som pouzival rozne chemie na vycistenie klimatizacie (odstranenie zapachu) vysledok trval max. 1-2 dni.
Teraz som vyskusal prostriedok "K2 KLIMA DOKTOR" a je tomu 5dni stale sviezi vzdušiííík-ze by trefa do cierneho?!
DANY PROSTRIEDOK SOM NASTRIEKAL (kabinovy filter vybraty)
-vonkajsie sanie pri stieraci ,priamo na ventilator a pod ventilator-vyparnik,vsetky otvory klimy a odtok kondenzatu-hadicku...
Srpenec
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 05.02.2018, 12:41
Bydliště: Plzeň

Re: Zápach po vypnutí klímy.

Příspěvek od Srpenec »

Řekl bych, že zapáchající klimatizace je vlastnost Aurisu (2018 HSD). Zápach řeším už od začátku co auto přijelo z výroby. Smrdí to dokonce i při zapnuté klimatizaci. Párkrát to byl smrad, že jsme z auta museli vystoupit. Řeším to na každé prohlídce. Při poslední mi přijímací technik odsouhlasil, že zápach také cítí. Bohužel příčina nenalezena. Kondenzát odtéká, filtry čisté. Provedli 2x kompletní desinfekci zdarma a vydrželo to 2 dny. Jsem z toho docela zoufalý...
Toyota Auris Touring Sport Hybrid Executive
Hyudai Elantra 1.6
zabsky
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: sob 12.01.2019, 14:19
Bydliště: Dolní Břežany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach po vypnutí klímy.

Příspěvek od zabsky »

Mám stejné auto, stejnou výbavu, stejný ročník a žádný problém se zápachem nepozoruji. Klimatizaci obvykle chvíli před dojetím vypínám.
Toyota Auris Hybrid TS 1.8 Executive
Kia CEE'D SW CRDi 85KW
ex Škoda octavia TDI 66 KW
Danndy
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 08.10.2016, 08:48

Re: Zápach po vypnutí klímy.

Příspěvek od Danndy »

Zohnal som sprej na dezinfekciu klímy priamo od servisáka klimatizácií. Vystriekam všetky výduchy, sanie a výparník. Už len si nájsť čas.
Odpovědět

Zpět na „Auris“