Kamery do auta

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
trcka
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 25.06.2016, 18:43

Re: Kamery do auta

Příspěvek od trcka »

píšou 6-7 dubna,mě jěště 11tého.ve čtvrtek normálně fungovala.12tého už ne.no nic reklamace
monk
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: stř 28.09.2016, 09:51

Re: Kamery do auta

Příspěvek od monk »

hlavne ten problem je jen u strarych zarizeni, nove maji 150let cyklus
Corolla TS hybrid Executive VIP SKY 2020
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: Kamery do auta

Příspěvek od bohdan »

No na to bych se nespolehal.
Spousta i novych zarizeni pouziva klasickej starej chip, kterej se vyrabi na miliony. A pokud si to neuvedomi tak je problem. Nastesti u vetsiny zarizeni se to da opravit vymazanim cache a vynulovanim casu co jsem nekde cetl.
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
trcka
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 25.06.2016, 18:43

Re: Kamery do auta

Příspěvek od trcka »

tak jsem ji resetoval a už to funguje
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Kamery do auta

Příspěvek od karlos76 »

Zdravím, hodí mi sem prosím někdo odkaz jak zapojit kameru? Ideálně něčí vlastní zkušenost, kdo se do toho pustil poprvé. Do zapalovače nic zapojovat nechci.
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
zabsky
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: sob 12.01.2019, 14:19
Bydliště: Dolní Břežany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamery do auta

Příspěvek od zabsky »

Řešil jsem před několika měsíci u Aurisu tímto https://arduino-shop.cz/arduino/2177-ad ... WtEALw_wcB se spojením na https://www.gitupkamery.cz/kabel-menic- ... ne-skrinky.

Adapter jsem připojil myslím na pojistku od zadního stěrače, která je pod proudem, pouze pokud je auto v jízdním režimu. Kabel je protažen za gumou od dveří a zastrčený za výplní až ke kameře. Zatím funguje na 100%. Nevýhodou tohoto řešení je, že se k pojistkám u Aurise může hodně špatně a nelze potom vrátit víčko na skříň s pojistkami.

Ještě doplním, že výhodou tohoto řešení je, že lze kdykoliv uvést vše během chvilky do původního stavu.
Naposledy upravil(a) zabsky dne stř 14.08.2019, 13:12, celkem upraveno 1 x.
Toyota Auris Hybrid TS 1.8 Executive
Kia CEE'D SW CRDi 85KW
ex Škoda octavia TDI 66 KW
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kamery do auta

Příspěvek od Standa50 »

Já jsem použil tohle https://www.aliexpress.com/item/3237040 ... baaf50d8cb
Rozebral jsem ze strany spolujezdce středový tunel, abych se dostal zezadu na 12V zásuvku.Na přívodní kablíky jsem nacvakl autokonektory a koupil ještě konektorové rozdvojky a napíchl jsem na přívod pro zásuvku.Protažený to mám jako na obrázku u odkazu.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Kamery do auta

Příspěvek od karlos76 »

Diky moc za tipy, nakonec jsem pouzil zasuvku..Koupil jsem Blaupunkt DVR BP 2.5. prilepil na sklo za zrcatko. Z mista ridice kameru nevidim, takze ani na displej.... No aspon nerusi :-)Prostrcil jsem drat tapecirunkem vedle zrcatka, sloupkem (kolem airbagu, snad nevadi...) Kolem palubky pod dverni gumou, za kastlikem a vyvedl u stredniho sloupku ven a strcil normalne do zapalovace...
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
rkuzela
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: čtv 18.11.2010, 18:40
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kamery do auta

Příspěvek od rkuzela »

Ahojte, nemáte někdo návod nebo neřešilo se tu zapojení kamery napřímo kde je pořád proud? Chci kupovat Viofo A119 V3 a parkovací režim potřebuje být furt pod proudem. A nebo to dát až přímo na baterii? Mám Aurise 2011. Díky
Toyota Auris 1,6 Valvematic Terra Cool,3R3, 03/2011
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: Kamery do auta

Příspěvek od bohdan »

Nooo. Mam sice novejsi auto, ale montaz kamery mi delali (prave kvuli parkovacimu rezimu) primo v Toyote a pripojili ji na autoradio.
Takze ano kamera ma proud porad. Sice zapomeli nastavit v krabicce pro parkovaci rezim spravne napeti takze to vybijelo baterii, ale kamera fungovala.
Jen jsem potom nenastartoval :)

Proc pisu "fungovala", no protoze novejsi auta nabijeji baterii jenom na nutne minimum a teda parkovaci rezim funguje jen par minut a potom klesne napeti pod 12.3V a kamera se vypne. :(

Ale za jizdy funguje jak ma.

Mozna existuje nejaka moznost jak donutit auto aby nabijelo baterii do plna ale zatim jsem na to nemel cas.
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
Ter Leeloo II
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: úte 26.03.2019, 09:30

Re: Kamery do auta

Příspěvek od Ter Leeloo II »

Mozna jsem tu spatne, jelikoz mam XA5 RAVku, ale nepodarilo se mi na prvni pokus najit jine vhodnejsi tema.

Poridil jsem si Viofo A129Pro Duo. Vcera jsem to nechal napojit na trvale napajeni u Emil Frey, ale ejhle ... kdyz mam takhle zapojenou kameru, tak mi nefunguje (nebo funguje spatne) bezdratove odemykani/zamykani auta. At uz keyless nebo pres dalkove ovladani. Rano na benzince se mi nepodarilo auto uz otevrit jinak, nez nakonec fyzickym klicem.

Nemel s tim nekdo nejaky problem? Pripadne nejake napady, co a jak s tim? Diky
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Kamery do auta

Příspěvek od Kocúr »

:wink: Pojem bezdrôtové odomykanie/zamykanie auta evidujem prvý krát. Ale tak zas prečo nie, niečo na tom bude.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: Kamery do auta

Příspěvek od octavius »

:lol: v minulosti ked sa zabuchli kluce sa auta drotikom otvarali :wink: :bigups: neviem comu sa divis doba pokrocila a uz sa to robi bezdrotovo :D
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: Kamery do auta

Příspěvek od bohdan »

Ter Leeloo II píše:Mozna jsem tu spatne, jelikoz mam XA5 RAVku, ale nepodarilo se mi na prvni pokus najit jine vhodnejsi tema.

Poridil jsem si Viofo A129Pro Duo. Vcera jsem to nechal napojit na trvale napajeni u Emil Frey, ale ejhle ... kdyz mam takhle zapojenou kameru, tak mi nefunguje (nebo funguje spatne) bezdratove odemykani/zamykani auta. At uz keyless nebo pres dalkove ovladani. Rano na benzince se mi nepodarilo auto uz otevrit jinak, nez nakonec fyzickym klicem.

Nemel s tim nekdo nejaky problem? Pripadne nejake napady, co a jak s tim? Diky
Mam kameru napojenou taky na trvale napajeni a taky mi to delali v Toyote. Napojili to primo na radio, sice amatersky, ale fungovalo to (potom jsem si to musel opravit). V kazdem pripade zadny problem s odemikanim. Co ale problem byl, bylo vybijeni baterie, protoze kamera ma parkovaci rezim a teda nahravala i po vypnuti motora. A teda dost prekvapi kdyz rano nenastartujes nove auto.
Btw kamera Garmin s tou speci krabickou.
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
Ter Leeloo II
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: úte 26.03.2019, 09:30

Re: Kamery do auta

Příspěvek od Ter Leeloo II »

Proc se vam nelibi pojem bezdratove odemykani? Mozna jsem mohl rict neco jako bezkontaktni, ale to by take nebylo uplne spravne.Proste jsem chtel jen shrnout varianty bez pouzivani dalkoveho ovladani i s pouzivanim. Zlobi/nefunguje oboje. Takze jsem pak musel do auta jit vytazenim "nouzoveho" klice a odemceni dveri postaru.

Jinak ja mam v druhem aute uz nejaky ten rok take kameru napojenou na trvale napajeni a bez problemu - jak s odemykanim nebo cimkoliv jinym, tak se startovanim. V Mazde mam BlackVue s krabickou, kde mam nastavene hlidani napeti na 12.5V, pak se kamera vypne. Ted u Toyoty uvadene Viofo s hardwire kitem (take s krabickou), kde jsem si nastavil 12.4V. Takze i tady nepredpokladam, ze by se mi mela vybit baterie.

Je mozne, ze tam dochazi k nejakemu elektromagnetickemu ruseni.
Odpovědět

Zpět na „Auris“