Auris 2014 - rady pro nového majitele

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Kubalam
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 19.07.2019, 08:31

Auris 2014 - rady pro nového majitele

Příspěvek od Kubalam »

Dobrý den,

stanu se majitelem Toyoty Auris. Je to rok 2014, najeto 72000, motor 1.6, kupuji přes AAA, tak mi držte palce, ať je vše v pořádku. Je to má první Toyota, tak bych měl pár dotazů.

- nemám dojezdové kolo, pouze sadu na opravu, takže kupuji nové rezervní kolo. Koupím normálně plechové disky, nějakou 16 gumu, asi zimní. Měli byste nějaké tipy, jaký si pořídít zvedák a klíč? Je to jedno nebo musí být nějaký speciální?
- plánuji koupit gumové podložky. Máte nějaký tip, kde se dají dobře sehnat?
- Servisovat budu v Autobond Opava. Máte nějaké zkušenosti se servisem?
- A nějaké rady od zkušených majitelů? Na co si dát pozor, co sledovat?

Děkuji předem za rady!
Yetti
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 23.06.2016, 09:16
Bydliště: Praha 10

Re: Auris 2014 - rady pro nového majitele

Příspěvek od Yetti »

Dobrá rada nad zlato a zadarmo - prohledej a pročti si místní forum! Vše se tady již řešilo.
Toyota Auris TS 1,6 Valvematic 2016
Kubalam
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 19.07.2019, 08:31

Re: Auris 2014 - rady pro nového majitele

Příspěvek od Kubalam »

Jenom pokud by někoho zajímalo, jak jsem dopadl:

- nakonec kupuju sadu na rezervní kolo a podložky přímo od Toyoty, cca 5000 kč za kolo, podložky ještě nevím
- servis dopadl dobře, podle servisu auto OK, platil jsem pouze základní servis (olej, atd...), cca 3500 Kč. Až po servisu jsem si všiml, že mi nefunguje spínač dálkového světla. Světelná houkačka funguje, dálkové světla svítí, ale když zapnu dálková světla na páčce, tak se nerozsvítí. Ale zatím to nebudu řešit, až při dalším servisu.
- Co se týče AAA, auto tedy snad v pořádku. Auto bylo bez koberečků, což je prý specialita AAA. Co se týče přístupu, tak pán, co mi auto představoval byl příjemný, z něho jsem měl dobrý pocit. Pak jsem s jednou paní řešil papíry a tam už to tak příjemné nebylo. Jejich pojištění garance doteď nechápu, byl problém podepsat papír pro mojí leasingovku atd. Ale auto mám.

Pokud by ještě někoho zajímali nějaké detaily, dejte mi, prosím, vědět, rád napíšu.
Uživatelský avatar
zet3
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: ned 14.05.2017, 13:35

Re: Auris 2014 - rady pro nového majitele

Příspěvek od zet3 »

Ahoj, jestli máš automatické přepínání dálkových světel, tak je to v pořádku. Přepni světla z režímu "auto" - manualně na potkávačky (otočením páčky) a pak přepni dálková svetla bude to fungovat. Jestli tuhle funkci nemáš, tak je asi něco s páčkou světel.
Corolla SD 1.8 Hybrid Executive VIP
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Auris 2014 - rady pro nového majitele

Příspěvek od MiBo »

Kubalam:
CO TAK PRECITAT MANUAL!
/ TU= https://www.toyota.cz/tme#/my-toyota/eManual /
Mozno sa zide buducnosti:
https://cardiagn.com/?s=auris
Kubalam
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 19.07.2019, 08:31

Re: Auris 2014 - rady pro nového majitele

Příspěvek od Kubalam »

Chlapi dík, to bude ono. Světla mám na auto:) Sem před tím měl VW Polo v základní výbavě, tak takové vychytávky vůbec neznám:) Tempomat jsem taky zapínal asi na popáté. Jdu číst manuál:)
Odpovědět

Zpět na „Auris“