2.2 D4D Nastartuje a ihned chcípne

Když na autě něco nefunguje a netýká se to přímo konkrétního modelu
Odpovědět
Repsolista
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 22.06.2019, 15:36

2.2 D4D Nastartuje a ihned chcípne

Příspěvek od Repsolista »

Zdravíčko,
opravuju kamarádce 2007 Avensise T25 s motorem 2.2 D4D. Auto nastartuje a ihned chcípne. Na Delphi diagnostice hlásí chybu
P0200 -Řízení vstřikovačů - rozpojený obvod (proud)

Smazat lze, ale po pokusu o nastartování je tam zpátky. Myslím že jsem zkontroloval všechny pojistky (3 boxy v motorovém prostoru a 2 u řidiče a spálenou pojistku jsem nenašel)
Nenapadá náhodou někoho na co se podívat?

Děkuji
Uživatelský avatar
Djmicho
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.03.2018, 01:07

Re: 2.2 D4D Nastartuje a ihned chcípne

Příspěvek od Djmicho »

1 nebo více vstřikovačů je po elektrické stránce mrtvá nebo injector driver může být KO... Zkontrolovat kabeláž a poté na diag hodnoty jednotlivých vstřikovačů atd...
Repsolista
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 22.06.2019, 15:36

Re: 2.2 D4D Nastartuje a ihned chcípne

Příspěvek od Repsolista »

Mno bohužel na té mé diagnostice krom kodovaní nového vstřikovače nic není. Dokonce ani ty měřene hodnoty, jen akční členy.
Všechno to začlo tak, že slečna vyrazila na cca 40 km dlouho cestu. Po chvíli se je Jí rozsvítilo dobíjení a zároveň kontrolka naftového filtru. A kousiček před barákem se to zastavilo s vybitou baterii.. Vytáhl jsem alternátor, nechal zrepasovat (krom obalu je vlastně celý nový), nový řemen a pár kladek a poskládalo se to... Udělal jsem zároveň tradiční servis.. Olej a všechny filtry včetně naftového. Ale stále nic.

Zkoušel jsem si odpojovat jednotlivé vstřikovače, jestli to chytne alespoň na 3 válce ale bez úspěchu. Jediná změna byla, že jak jsem odpojil snímač tlaku v Railové liště, tak se to nesnažilo vůbec nastartovat.

Mohl teoreticky ten alternátor přebíjet? A následně něco vypálit?(nevysvětluje to vybitou baterii) Je tam něco co můžu ještě zkotrolovat? Každý konektor co jsem viděl jsem očistil a zase nasadil (s kontoxem).
Měřil jsem i odpory jednotlivých vstřikovačů... A všechny měli totožný odpor.
Děkuji za jakékoliv rady a nápady
Ku8izn4
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: úte 23.04.2019, 22:34

Re: 2.2 D4D Nastartuje a ihned chcípne

Příspěvek od Ku8izn4 »

Myslím že by nebylo špatné vyzkouset EDU jednotku z jiného auta popřípadě z vrakáče protože za novou je celkem balík .. Jinak EDU jednotka dělá problém třeba i kvůli špatné kostře , pokud je rozdílné napětí na motoru a karoserii jednotka vypne vstřikovače , je to asi jediný krok kdy nemusíš měnit díly..
Toyota Verso 2.0 D4D 2011
Toyota Avensis 2.0 2001
Toyota Avensis T25 2.0 D4-Vvti A/T
Repsolista
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 22.06.2019, 15:36

Re: 2.2 D4D Nastartuje a ihned chcípne

Příspěvek od Repsolista »

Super děkuju.Dneska po práci projdu kostřící body. Nevíte kolik jich tam je?:D Ať na nějaký nezapomenu
Uživatelský avatar
Djmicho
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.03.2018, 01:07

Re: 2.2 D4D Nastartuje a ihned chcípne

Příspěvek od Djmicho »

Tak to už je víc info :wink: tak to může být odpálený driver pro injectory. Hodnoty vstřiku najdeš i na té Delphi najdeš, mám ji taky a je to tam když si dáš aktuální hodnoty tak pak x-ta stránka jsou celková dávka, dávky jednotlivých vstřikovačů atd. Pokud jsou všechny konektory připojené tak problém v kostře nebude..
Repsolista
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 22.06.2019, 15:36

Re: 2.2 D4D Nastartuje a ihned chcípne

Příspěvek od Repsolista »

Děkuju :) v příloze je něco jakoby LOG u stojícího a nestartujícího auta..Kdyby z toho šlo něco poznat :)

https://uloz.to/!9LcId4ZO0eoI/avensisek-pdf
Uživatelský avatar
Djmicho
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.03.2018, 01:07

Re: 2.2 D4D Nastartuje a ihned chcípne

Příspěvek od Djmicho »

Pokud jsou všechny pojistky projity tak jedině z jinýho auta injector driver... Hodnoty vstřiku bohužel uvidíš až se to bude klepat, v chciplem stavu tam korekce nebudou...
Repsolista
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 22.06.2019, 15:36

Re: 2.2 D4D Nastartuje a ihned chcípne

Příspěvek od Repsolista »

Pokud jsou všechny pojistky ty 3 boxy v motorovem prostoru a 2 uvnitř auta.Tak bohužel jsem všechny prošel. Našel jsem pouze 2 kostrici body.Takovy ten hlavni od baterky a jeden malý nedaleko té jednotky..
Nemá tady někdo tu jednotku? Jsem kousek od Ostravy
Repsolista
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 22.06.2019, 15:36

Re: 2.2 D4D Nastartuje a ihned chcípne

Příspěvek od Repsolista »

Dneska jsem prošel docela důkladně elektriku. Nalezl jsem kostřící bod nedaleko té jednotky, poté pod baterkou a vedle startéru. Všechno očištěno. Poté jsem zkoušel měřákem měřit kabely k Direct injetoru.. Stály proud z baterie vede tím nejtlustším bílým kabelem. A na druhé patici je kostra jako černy drátek... Všechny ostatní kombinace dávali cca 7 Voltů..
Poté jsem se chtěl zeptat, k čemu je ta věc co je přidělána na kladný pol baterky? Zkoušel jsem to různě proměřovat a na všechny poly to ukazuje nekonečný odpor...Může to mít vliv na zapalovaní? Díky
Přílohy
IMG_2212.JPG
(243.03 KiB) Staženo 1334 x
Uživatelský avatar
Rolling Dog
Řidič
Příspěvky: 211
Registrován: pon 04.01.2016, 22:38

Re: 2.2 D4D Nastartuje a ihned chcípne

Příspěvek od Rolling Dog »

to je bočník - shunt, používa sa to na meranie prúdu.
Corolla 1.6 Valvolinematic, 2009
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy - obecné“