Myfunovo Corolla

vše ohledně modelové řady Corolla
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Myfunovo Corolla

Příspěvek od Myfune »

Teda je tu za tu chvilku tolik novejch témat. Sem tohle svý vlákno našel až v půlce čtvrté záložky. Doplňující inormace ohledně mojí Corollky jsou nové deflektory viz. toto vlákno: http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... =6&t=38248

Další nezajímavý fakt je ten že dne 31.7.2016 jsem si vyzvedl Corollku od svého servisáka po lehčí generálce motoru. Dělala se výměna pístních kroužků, gufer, poladění ventilů a jejich vůlí a samozřejmě související doplňkové práce tak, aby se to dalo zase všechno smontovat a fungovalo to. :-)
S motorem jsem po generálce nalítal už téměř 1500 km. A poslední tři měření hladiny oleje ukázali stejnou hladinu oleje. Sice jsem poté absolvoval cca 500 km po dálnici ve vyšších otáčkách, takže se chci opět kouknout na stav oleje, ale nečekám nějaký dramatický úbytek. Co se týká jízdního projevu, tak motor má mnohem plynulejší zátah a je na něm znát, že mu generálka prospěla. Generálka mohla zdárně proběhnout i s trochou přispění Zejdyho, protože pomohl dodat pístní kroužky za rozumnou cenu oproti Toyotě, která za to chtěla více jak dvojnásobek. Konkrétní ceny zveřejňovat nechci bo je to předmětem obchodního tajemství.

Jinak musím ještě doplnit jednu skutečnost která s touhle Corollou souvisí a to že dne 7.9.2016 jsem odevzdal Felicii na autovrakoviště. Sloužila mi věrně, i když občas zazlobila. A tak uctěme její památku minutou nepsaní.

[minuta nepsaní]

Souvislost je taková, že Tato Corolla ji nahrazuje na pozici pracovního nebo chcete-li primárního vozidla. Má to ještě jednu zajímavou souvislost a to, že jsem se dnem zvrakování a vyregistrování Felicie stal čistokrevným toyoťákem. Takže Toyotky moje služte mi dobře a dělejte mi radost a čest vaší značce.

[zde je místo pro potlesk]

Děkuji všem zúčastněným čitatelům za čtení. :-D
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Myfunovo Corolla

Příspěvek od Myfune »

Další příspěvek je finální. Vzhledem k tomu, že Corolle končila teď v květnu technická, ale především proto, že příčný nosník zadní nápravy byl zrezlý natolik, že hrozilo utržení celé nápravy došlo k jednoznačnému verdiktu a Corolla skončila na vrakovišti. Bohužel stav podlahy nebyl nijak přívětivý a začal být cítit i benzín. Po konzultaci ve dvou opravnách jsem dospěl k závěru, že toto již nelze rozumně opravit. Místo Corolly jsem pořídil Ford Focus kombi 1,6 16V/85 kw r.v.2010. Nalítáno má cca 117 tkm. Samozřejmě je to benzín.

Z Corolly jsem zachránil defacto jen deflektory předních bočních oken, takže pokud má někdo zájem tak jsou k dispozici.

Pro Admina: Vlákno je možné zamknout.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Myfunovo Corolla

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 23:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Myfunovo Corolla

Příspěvek od biscuit »

skoda. clovek by cekal, ze prvni pujde motor... tak snad zustanes aspon u celicy jeste dlouho.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Myfunovo Corolla

Příspěvek od Tygr »

Jak na vrakoviště? :shock:
Tys ji prostě vyhodil? :?
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Myfunovo Corolla

Příspěvek od Myfune »

Biscuit motor žádný problém neměl. Sice měl před generálkou blbý tlak na třetím válci, ale po generálce v pohodě. Ale ta skvělá muzika co od výroby to už nebyla. Ale jít s ním do otáček jsem strach neměl.

Jo Tygr. Představa že tenhle průser předám někomu dalšímu mi byla fakt cizí a do 12.5. bych to na technickou připravit nestihl. A aby se mi to válelo na dvoře s falešnou představou že to jednou dám do kupy, tak takové jedno mi tu už stojí. Když teď jezdím v tom Fordu, tak nelituju. To auto je dnes o kus dál než moje Corolla, ať se to někomu líbí nebo ne. Mám stejný výkon ale nižší obsah, přitom stále atmosférický benzínový motor bez turba. Posezení je v tom Focusu mnohem pohodlnější a když jsem naposledy seděl v Corolle a jel s ní na vrakáč, tak byla oproti Focusu neskutečně těžkopádná.

Jo ještě mi zbylo kolo z rezervy, ale né origo z výroby, ale na 14"plecháči letní guma. Je k tomu i ten dotahovací šroub. Kdo by měl někdo zájem tak pište do SZ klidně případnému zájemci nafotím.

Uzmul jsem i hever s klíčem na kola ale ty nedám bo se mi to hodí k Celice.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Odpovědět

Zpět na „Corolla“