Převodovka

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
v.lesuk
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pát 24.10.2014, 09:02

Převodovka

Příspěvek od v.lesuk »

Dnes jsem vypustil převodový olej, ale bylo tam jen cca litr, vyměnil jssem ho a dal jsem tam ENEOS Premium Multi Gear 75W-90, měl jsem ho málo tak jsem musel dolít od jiného výrobce cca 500 ml. Řazení, ale jde stále ztuha, je možné že se řazení zlepší po více najetých kilometrech? Ještě mám dotaz, skrz tlakový ventil/ovzdušnovací ventil na převodovce mi nyní teče olej, je to tím, že oleje je hodně v převodvce? Vadí to něčemu?

Předem děkuji za odpověďi.

Auto Toyota Corolla Verso 2005 2.0 85 Kw 1CD-FTV, najeto cca 220 tisíc.
Uživatelský avatar
breburda
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: ned 30.08.2015, 12:01

Re: Převodovka

Příspěvek od breburda »

Já dal Paramo Gyrol 75W a rolka si jen chrochtá.. :D
COROLLA 1,4 VVT-i
r.v. 2003


Obrázek
v.lesuk
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pát 24.10.2014, 09:02

Re: Převodovka

Příspěvek od v.lesuk »

breburda píše:Já dal Paramo Gyrol 75W a rolka si jen chrochtá.. :D
Děkuji, chtěl sem dát něco "kvalitnějšího", ale spíše jsem to již měl rok koupené a neodhlal jsem se to jít vyměnit. Donutilo mě to až teď kdy nám začla smrdět spojka když jsme jí drželi dýl a jak jsem psal, oleje bylo hodně málo, myslím že ani ne ten litr.

Z odvzdušňovacího/tlakového ventilu ze zdá, že již olej neteče, ale máme další problém, když máme puštený větrák a stojíme třeba na semaforu bez spojky tak šíleně něco smrdí, jako spálená guma. Když vlezu do motoru tak nic necítím. Nevíte někdo co by to mohlo být? Takto to začlo smrdět až po výměně převodového oleje. Shoda náhod?
Jojoverso
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29.04.2019, 19:06

Re: Převodovka

Příspěvek od Jojoverso »

Neviete mi poradiť ,aká 6 st prevodovka by pasovala na verso 1.8 95 kW 2007
Dakujem
Jojoverso
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29.04.2019, 19:06

Re: Převodovka

Příspěvek od Jojoverso »

nikto nevie poradiť ???
Odpovědět

Zpět na „Verso“