Jaký rozměr pláštů na zimu?

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
Odpovědět
Verso2
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 25.02.2019, 07:09

Jaký rozměr pláštů na zimu?

Příspěvek od Verso2 »

Dobrý den,

mám Toyota Verso, 1,6 Valvematic, 97 kW, r.v. 2015/12, v TP je psáný jenom rozměr pneumatik 205/60 R16 92V, ale co jsem se díval na netu, tak většina zimních pneu je 92H, potom už jít jedině do vyššího indexu 96H. Byl by problém na STK, pokud bych koupil 92H? Popřípadě, jakou doporučíte značku pneumatik na zimu?


Díky za každou radu :-)
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Jaký rozměr pláštů na zimu?

Příspěvek od petrbk »

Naprosto v pohodě lze použít zimák s nižším rychlostním indexem.
Verso2
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 25.02.2019, 07:09

Re: Jaký rozměr pláštů na zimu?

Příspěvek od Verso2 »

Taky si myslím, ale v TP žádná jiná varianta není, tak snad by to nevadilo. Jde mi o to, abych potom neměl problémy na STK.
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Jaký rozměr pláštů na zimu?

Příspěvek od petrbk »

V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle (například palubním počítačem).


Vyhláška na nižší rychlostní index pamatuje. Pokud pan technik nebude hnidopich, nálepku nikde hledat nebude.
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“