Yaris 1999 japan - vůle "vratné kladky" umístěné místo serva

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
misacek205
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: ned 09.07.2017, 22:38

Yaris 1999 japan - vůle "vratné kladky" umístěné místo serva

Příspěvek od misacek205 »

Ahoj, nechával jsem si před týdnem v 90.000km měnit řemen. Mechanik mi říkal, že je nějaká vůle na kladce, která je umístěna místo pumpy serva (mám verzi bez posilovače). Bylo mi doporučeno ji vyměnit, jelikož s Yarisem občas jezdím dálnice. Zkusil jsem se podívat různě po netu, ale nikde ji nemohu najít. Na fóru jsem četl, že měl někdo nápad kladku úplně vynechat a dát kratší řemen. To si zase říkám, že kdyby tam nemusela být, tak tam není, navíc bych nevěděl ani tu délku kratšího řemene. Nesetkal se s tím někdy někdo? Je ta vůle fakt takový problém, když kladka nevydává žádný divný zvuk?
Přikládám fotky. Díky :)
Přílohy
IMG_0879.jpg
(99.01 KiB) Staženo 1116 x
IMG_0882.jpg
(90.32 KiB) Staženo 1116 x
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Yaris 1999 japan - vůle "vratné kladky" umístěné místo s

Příspěvek od jarson »

Rozmýšlam a myslím si, že keby sa vynechala, asi by to šlo. Ale len ak bude možnost remen napnúť inak
Otačky tých zvyšných by to nemalo nijako ovplyvniť a tato je tu asi len ako napinacia, ako to tak vyzerá. Nemá určite nič čo by pohánala? Ak je to tak, potom by to možnosť bola.
Otázkou potom ostáva, či je na niektorej z tých čo ostanú, máš možnosť štelovať napnutie remeňa. Neviem ako to tam je ale predpokladam, že by to mohlo byt alternátorom, resp.kladkou u neho. Ja to mam tak....je ale možné, že to potom inde nebudes vediet našpanovať ( možes mat altik poriešený inak) a táto , ktorú riešiš , plní práve tento účel. Pozri to , budeš múdrejší.

Ale čo sa tej vole týka - celkom to nechapem o aku volu ide. Je tam predsa len remenica a ložisko. Keby bolo vadné ložisko, asi by si to už vedel. To sa predsa prejavuje aj hlukom. Neviem , čo iné by mohlo volu sposobiť...? Leda že by bola vola medzi oskou remenice a tým španovacím odliatkom...nevidieť to na foto dobre, ale ako presne je tá remenička, resp. jej oska vlastne uchytená v tom oddliatku španovacom prosím ta? Nebude problem niekde v tomto? Podla toho čo vidno , to bude nejako bud priamo v tom zavit a našrobované, prípadne este nejaka matka poistovacia..len hádam....toto by bolo dobre vedieť.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
misacek205
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: ned 09.07.2017, 22:38

Re: Yaris 1999 japan - vůle "vratné kladky" umístěné místo s

Příspěvek od misacek205 »

Ahoj,

řemen se právě napíná na alternátoru, takže by to nemusel být problém. Přece jen bych ale raději sehnal tu kladku, jenže skutečně nevím kde. Kladka je přišroubovaná přímo do závitu, který tam je. Vůle podle mě vzniká mezi ložiskem a tím odlitkem kladky. Celkem to jde vidět i na videu, které zde posílám. Bohužel je to nějak zalisované a ložisko nepůjde asi samostatně vyměnit.

https://www.youtube.com/watch?v=3Bd2W9H ... bb6TO675dI
b27
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: stř 24.12.2014, 17:24

Re: Yaris 1999 japan - vůle "vratné kladky" umístěné místo s

Příspěvek od b27 »

Tuto kladku má i yaris se servem, kladka se sundá, ložiska vylisují, nalisují a zpátky se to složí. Výhoda yarisů je že pokud má kladky ještě original, da se za par korun vyměnit ložisko, ale jakmile se koupí kladka nová ( náhrada ) tak se ložiso většinou vyměnit nedá.
misacek205
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: ned 09.07.2017, 22:38

Re: Yaris 1999 japan - vůle "vratné kladky" umístěné místo s

Příspěvek od misacek205 »

Nad přelisováním jsem už taky přemýšlel, jenže když jsem se podíval na tvar ložiska, tak jsem si říkal, že takové neseženu. Nevím, jak ho hledat, na původním jsem nenašel žádné označení. Naštěstí se mi podařilo v servise alespoň získat číslo dílu. Ale když mi řekli cenu přes 3000Kč za kladku... :D
Přílohy
2.jpg
(6.29 KiB) Staženo 960 x
1.jpg
(20.96 KiB) Staženo 960 x
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Yaris 1999 japan - vůle "vratné kladky" umístěné místo s

Příspěvek od jarson »

ked mas kladku dole, netreba ti nutne cislo ložiska. Vezmi zo sebou do predajne specializovanej na ložiská a tam ti to zmeraju a poradia. Niekde zvyknu mat aj nejaku tu dielnu a služby aj s výmenou, ak sa jedna len o jednoduché prelisovanie ( u nas napriklad to jeden takto má).
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
b27
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: stř 24.12.2014, 17:24

Re: Yaris 1999 japan - vůle "vratné kladky" umístěné místo s

Příspěvek od b27 »

v kladce je úplně normální ložisko, jen se musí vylisovat ten vystouplý hříbek a pak ložisko - na něm budou čísla a s tím zajít někm kde prodávaj ložiska a zpátky složit, nic složitého, je to jak když se mění ložisko v náboji
Odpovědět

Zpět na „Yaris“