Toyota Celica ST185 4WD Turbo v Assetto Corsa

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Toyota Celica ST185 4WD Turbo v Assetto Corsa

Příspěvek od Jakub Krčma »

Dnes jsem zkompletoval WR na všech 45 oficiálních tratích, tak kdyby někdo chtěl, můžeme se o některé na RSR poprat.
Ty ostatní, které nejsou vidět na obrázku, jsem měl už předtím.
A v Trento-Bondone mám WR taky, ten jouda v tabulce si v nastavení hry vypnul poškození auta a projížděl vracáky pomocí narážení do věcí kolem trati, čili jeho čas není platný.

Jo, tohle auto je nejúspěšnější WRC auto od Toyoty - titul jezdců 1992, 1993 a 1994, titul týmů 1993 a 1994.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Toyota Celica ST185 4WD Turbo v Assetto Corsa

Příspěvek od biscuit »

1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Toyota Celica ST185 4WD Turbo v Assetto Corsa

Příspěvek od Jakub Krčma »

Tam nikdo nechodí - poslední příspěvek více než 3/4 roku starej. Navíc mi jde specificky o tohle auto. Předpokládám, že když se jedná o sporťák, tak se některý jeho majitelé nebo fanoušci zajímají i o simulaci.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Toyota Celica ST185 4WD Turbo v Assetto Corsa

Příspěvek od biscuit »

Obrázek
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Toyota Celica ST185 4WD Turbo v Assetto Corsa

Příspěvek od Jakub Krčma »

:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota Celica ST185 4WD Turbo v Assetto Corsa

Příspěvek od micron »

No je to zajímavý... se na to musim někdy zasoustředit... ale i 1995 si to dal FUJIMOTO Safari rallye winner.... celi 5g 4x4 jak jinak :-) :biggrin: to byla taková rozlučka s 5g....
pak jen ty podvodnice nenasátý 6g :biggrin: :biggrin: :biggrin: sosaly by, ale nemaj na to :-) :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: vůbec netušej kolik to sosání stojí kurfa.... :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Toyota Celica ST185 4WD Turbo v Assetto Corsa

Příspěvek od Jakub Krčma »

Go! :-)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota Celica ST185 4WD Turbo v Assetto Corsa

Příspěvek od micron »

No každej chce sosat co nejvíc..... 5g celicy byly hodný, ale kdyby neexistovaly 6g, sosly by si stejně :-) a možná i víc :biggrin: tytyty... moc zlobivá, musíš sosat jako ostatní, aby to bylo fér sosání :-) aleeeeee..... co aleeeee..... aleeeeee. aleeeeeee no žádný ale kurfa :-) bylo to vlastně logický sosání.... stejně by pak začali sosat všichni.... :biggrin:
No jde o to sosat veřejně a neveřejně... že... člověk si tak sosá a sosá a cajk.... ale tady je to problém? "Ti řikám tady sosat nebudeš!!!!" kurfa tak jooooo :biggrin:
Castrol, Repsol... koho sosat? potřebujem sosat... :biggrin: :biggrin: oni chtěj bejt sosaný... to je jasný.... :biggrin: Aral, Esso atd.... atd.... nebo ne? nevim čeče... poslední dobou je všechno jeblý--- Jo jasně... :roll: takže všichni dososali? No asi jo kurfa... :biggrin:
Rafinerie jedou o 106 .... ale všichni na rallye jebou.... drsný.... jo je to drsný... nebo je to v tom, že tu chybí supr krásný sexy auto? to je totiž taky možný.... :biggrin: :biggrin: :biggrin: CELICA 4x4. rallye mě nebaví od doby kdy celica zmizela.... a chci jí zpátky.... + i v garáži když bude vychytaná... GT86/BRZ + Suprra fain.... aleeeee CELICA 4x4 je jinej kalibr... :biggrin: Nezajímá mě 86/brz, nezajímá mě supra.... ale jen a pouze 4x4 celica---- tak to prostě je... 6MT takže pěkně se držte subaru... protože ty jediný uměj 6MT 4x4 bravurně špičkově... jiný podváděj... neni to AWD.... jen FWD+ some shit....
Naposledy upravil(a) micron dne stř 16.01.2019, 01:12, celkem upraveno 11 x.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Toyota Celica ST185 4WD Turbo v Assetto Corsa

Příspěvek od biscuit »

ja myslim, ze vomyl je vyloucenej, arnoste.
rozvaz to dobre arnoste!
no tak podivej se na nej arnoste, no, podivej no... moment, moment... podivej, podoba... to by odpovidalo, no.
totoznost taky souhlasi a sam se priznal, ze je koudelka.
pokracujte prosim... arnoste do pytle ho vemem...


sezenu druhou kazajku a i tu spolecnou hospitalizaci vam klidne domluvim. a kdyz ani to nepomuze, tak vam zapalim koudelku!
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Toyota Celica ST185 4WD Turbo v Assetto Corsa

Příspěvek od Jakub Krčma »

Já spíš čekám na nějakej fight od místních hardcore Celicářů na RSR.

http://www.radiators-champ.com/RSRLiveT ... ld_records

Bis: Někdo nerad simulace... :lol: :lol: :lol:

Mic: To auto se oproti jinejm v AC řídí samo - 1045 kg, 295 k, 459 Nm, 4x4, perfektní vyvážení. Je to super zábava, ty zatáčky. A oproti pitomejm JDM MkIV a RX-7 je to LHD, takže mě netočí opruz při sezení vpravo.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Toyota Celica ST185 4WD Turbo v Assetto Corsa

Příspěvek od biscuit »

tak je simulace a simulace. ale malokdo to umi jako neymar nebo ronaldo...
stejne ale i ta nejlepsi je diametralne jinde, nez kdyz sednes do auta. mel jsem driv docela drahej momo volant doma a jezdil, ale strasne me to sralo. sedis na zidli pedaly ti ujizdej, furt se nekde neco vrkla, odezva na prd. proste nahovno a s opravdovym autem to melo pramalo spolecnyho. takze radsi jdu do garaze, vezmu neco realnyho a jedu a je mi opravdu fajn a ani k tomu nepotrebuju trhat rekordy na nordschleife ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Toyota Celica ST185 4WD Turbo v Assetto Corsa

Příspěvek od Jakub Krčma »

No, já to mám tak, že v simulaci jsem podstatně horší než v reálu (konzistentnost i kvalita časů), protože v simu nic necejtim tělem, jen něco trochu v tom volantu, ale to je nepřesný a pro mě nedostatečný, zbytek jen oči a sluch, což je na PC obojí zkreslený (např. nemám VR, takže jedu s pseudo 3D obrazem atd.). Ale to nic nemění na tom, že AC, iRacing, rFactor a pár dalších simů je ohledně fyziky chování auta hodně good (akorát je to v simu nereálně těžký, protože jsou špatně simulovaný přechody povrchů (tvarový i druhový), kolizní detekce se svodidlama (AC se chová, jako kdybych si škrtnul, přestože jsem ve zpomalenym záznamu viditelně "půl kilometru" od svodidla, např. 4 cm), příliš to klouže atd.).

Jako trénink a zábava je to ale super, protože se dá jezdit libovolně dlouho a libovolně drsně - v případě nehody (což je při pokusech o WR furt) se během pár sekund jede znovu, jako kdyby se nic nestalo (až na vztek). V reálu se musí jet nejdřív pomalejc a postupně přidávat směrem k limitu, v simu můžu jet furt na krev. Jel jsem v simu i v reálu na stejný trati a reál je jednoznačně lepší zážitek, ale zase v reálu nemůže prakticky nikdo jezdit x hodin denně (navíc celej rok za stejnýho počasí) a téměř zdarma (gumy, brzdy, palivo, motor, převodovka...). Třeba Schumacher najel v F1 největší vzdálenost ze všech v historii (v závodech je na druhym místě za Fernandem - 81 vs 83 tisíc km, ale najel víc km v testování), ale přesto za "sto let" dohromady v testování, trénincích, kvalifikacích a závodech nedal víc než 400000 km (ani omylem). To jde v simu zvládnout ročně, zvláště kdyby člověk jezdil jen s F1 místo "pomaláků" typu WRC, Škoda Octavia Cup apod.

A soupeření v simu je na úplně jiný úrovni než v reálu. V reálu jede max. pár desítek lidí s přinejlepším podobnym autem pár desítek až pár stovek kol (navíc jsou často obětí poruchy auta, vyjetí safety caru apod., což narušuje soupeření), v simu může jet libovolný počet lidí se stejnym autem libovolný počet kol (viděl jsem lidi, který mají s jednou kombinací auto/trať najeto x desítek tisíc km během pár týdnů), běžně bez jakýkoli poruchy (samovolný - nemyslím nehody), protože prostě porucha není do simulace zahrnutá nebo je vypnutá. V reálu tudíž zcela běžně vzájemně soupeří max. šest lidí a všichni ostatní jsou tam jen na okrasu (a k vzteku). Někdy dokonce s leaderem nesoupeří vůbec nikdo.

Některý lidi to mají ohledně kvality časů sim vs reál opačně - jsou lepší v simu než v reálu (asi se v reálu bojej, jinak si to nedovedu vysvětlit - já to mám naopak, musím se v reálu uměle krotit a připomínat si, že to není jen simulace a že nemůžu spoléhat na schopnosti ostatních účastníků). Např. Greger Huttu (nejlepší simmer všech dob), když jel v reálu, tak byl OK, ale nic zvláštního, zatímco v simu je prostě unikátní - říkají mu "mimozemšťan". Mám známýho, kterej je s nim v týmu Redline (stejně jako Max Verstappen, Lando Norris atd.), a ten známej je NESKUTEČNĚ dobrej (např. byl nejlepší na světě v Richard Burns Rally - dosud nejlepší sim rallye, kde jsem taky kdysi měl WR), ale přesto říkal, že Gregera za skoro 20 let ANI JEDNOU neporazil (a to měl dokonce k dispozici i jeho nastavení auta (což je ZÁSADNÍ ulehčení situace), protože jsou týmoví kolegové), což je prostě šílený. Každopádně je fajn, že všichni mí hlavní soupeři jsou závodníci v reálu (na rozdíl ode mě - nikdy jsem nezávodil, co se standardního pojetí závodů týče, jen jsem si kdysi (2004-2014) zajel pár traťovejch rekordů v kárách do cca 16 koní). Některý jezděj i profesionálně, Lando teď teda dokonce i v F1 (ale ten se v RSR jen tak ochomýtnul a zajel pár fajn časů, který by jistě dokázal dotáhnout na WR level, při delším úsilí).

Můj "rig" je sedadlo z Previe a Logitech G27 (neupravený, ale volant přišroubovaný skrz stůl a pedály dobře upevněné na podlaze). Díky tomu pohodlnýmu sedadlu není problém jet opakovaně x hodin v řadě. Na židli bych z toho chcípnul. Ohledně G27 je zásadní problém jen v řadicí páce, která je prokazatelně pomalejší než některé jiné značky. Už si nepamatuju čísla přesně, ale myslím, že Fanatec zvládá řadit za 15-45 ms, zatímco moje páka 30-75 ms apod. To je průser, protože vyhodit cca 20 ms z okna při každym přeřazení znamená desetiny na kolo. Po dobu, co on už x ms zrychluje při zařazenym vyššim stupni, já stále ještě zpomaluju na neutrál. Ale furt je to lepší než dodatečná ztráta x desetin na kolo při používání pádel u aut s H-shifterem. :lol:
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Toyota Celica ST185 4WD Turbo v Assetto Corsa

Příspěvek od Jakub Krčma »

Tak eXistenZ (Němec, trojnásobnej vítěz nějakejch tamních turnajů ve slalomu, volant/pedály/řadicí páka Fanatec) se uchýlil k zapnutí ABS (u auta, který ABS nemá)… :lol:

http://www.radiators-champ.com/RSRLiveT ... 7&car=5373
http://www.radiators-champ.com/RSRLiveT ... 6&car=5373

Je to sice drsný, ale zkusím to překonat bez ABS (mělo by to vyjít, jelikož ve druhym sektoru normální Nordschleife jsem stále o 0,6 s lepší a celkově mám na všech 4 verzích Nordschleife s tímhle autem najeto jen 378 km, takže velkej prostor ke zlepšení - jezdit kombinaci auto/trať většinou přestávám, jakmile dosáhnu WR).

Mimochodem, jeho řadicí páka jako taková řadí rychlejc (rychlost hardwaru), ale on s ní přesto řadí pomalejc (rychlost ruky). Poslal mi totiž replay s GT86 v Laguna Seca. :shock:

Tak už je to "v pořádku"... :lol: Ale ABS jsem zapnul taky, nebudu ztrácet čas bojem proti dvojitý výhodě.
Odpovědět

Zpět na „Celica“